PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619201}
7,9 228 019
ocen
7,9 10 1 228019
4,9 47
ocen krytyków
Bohemian Rhapsody
powrót do forum filmu Bohemian Rhapsody

Moją uwagę przykuł jednak aktor grający Briana May'a. W niektórych ujęciach wygląda niemal jak klon!

ocenił(a) film na 8
Spooky82

Tutaj fajne porównanie aktorów z muzykami
https://i2.wp.com/eblogarithm.com/wp-content/uploads/2018/05/1504085554093.jpg-q ueen__annunciato_il_cast_completo_del_film_bohemian_rhapsody__scopri_gli_attori. jpg?resize=675%2C379

Niestety wydaje się, że Malek jest najmniej podobny, ale jeśli w filmie odda ekspresję Freddiego to podobieństwo bedzie miało drugorzędne znaczenie.

mleqs

Freddie był niesamowicie charyzmatyczny. Zobaczymy jak Malek sobie poradzi :)

mleqs

Takie porównanie nic nie mówi. Bez charakteryzacji, bez gry..

ocenił(a) film na 10
mleqs

Z całym szacunkiem, ale porównanie zdjęcia aktora bez charakteryzacji jest całkowicie bez sensu. Oglądałem film i moim zdaniem właśnie charakteryzacja i gra aktorska Malika sprawiły że momentami wydawało mi się że to sam Freddie występuje w tym filmie.

ocenił(a) film na 5
McArron

Dokładnie. Aktor w tym filmie po prostu był Frediem. Gęsty,mimika,sposób poruszania się,reakcje. Odtworzenie koncertu Live Aid to niemalże film archiwalny. Zresztą,w całym obrazie, zarówno główny bohater jak i pozostali członkowie całkowicie wcielili się w swych bohaterów.

ocenił(a) film na 10
McArron

Miałam to samo odczucie, a z kina wyszłam zachwycona i oszołomiona.

Spooky82

Dokładnie - mam takie same odczucia co do postaci Briana. Nie dość, że wygląda jak on, to jeszcze ten sposób mówienia

demoralizacja

miałam to samo, jest niesamowity. w domu szybko sprawdzałam, czy to nie gra Brian.... :)

ocenił(a) film na 9
Spooky82

Miło, że nie tylko ja zwróciłem uwaga na Briana May'a. Jest KURNA genialny, w punkt!

ocenił(a) film na 5
Hank__Moody

Tak, dosłownie klon Briana

ocenił(a) film na 7
Spooky82

Rzeczywiście! Głos identyczny...

malgorzataprusaczyk

Na tyle identyczny, że aż mam podejrzenia, czy aby to nie nasz Brian podkładał mu głos. Nie byłbym zdziwiony.

ocenił(a) film na 7
mariooks1945

Może jednak nie, chociaż Brian ma naprawdę bardzo charakterystyczny głos zarówno w mowie, jak i w śpiewie :-)

mariooks1945

Nie. Brian nie podkładał głosu do filmu. To zasługa aktora, że brzmi tak podobnie. Potwierdził to sam Brian w wywiadzie, którego udzielił zespół przed rozpoczęciem rezydentury w Vegas (15:28):
http://www.youtube.com/watch?v=2CyiuXLeeLQ

_Anika_

Dzięki za info! Słuchając tego byłem przekonany, że to Brian.

ocenił(a) film na 8
Spooky82

Dokładnie tak samo pomyślałam :)

Spooky82

Mogliby znaleźć aktora podobnego do Freddiego bo ten nie jest ani trochę podobny i jakiś taki mikry.

ocenił(a) film na 8
lesku73

Polecam obejrzeć film i wtedy scharakteryzowac grę aktorską

ocenił(a) film na 10
bbhome

nie chodzi o grę aktorską tylko o podobieństwo fizyczne. Malek przypomina bardziej ćpuna

xlandia1

no właśnie, wizualnie wg. mnie jest b. słabo

ocenił(a) film na 8
xlandia1

Obejrzyjcie film, naprawdę warto! Też byłam sceptycznie nastawiona, ale juz po pierwszej scenie byłam mile zaskoczona ;)

xlandia1

To jest film. Podobieństwo nie ma nic do rzeczy, chodzi o grę aktorską i charakteryzację. Na tym polega sztuka.

ocenił(a) film na 10
Leszy2

Skoro tak uważasz że w takim filmie to nie ma znaczenia, to powodzenia w dalszym życiu i nara

xlandia1

W żadnym filmie nie ma znaczenia, aktor po to jest aktorem, aby potrafił zagrać, upodobnić się. W zależności od konwencji, bardziej symbolicznie lub bardziej z pomocą charakteryzatorni.
Jest taki jeden program telewizyjny, który to udowadnia.

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Aktor rzeczywiście nie przypomina z wyglądu Freddiego, ale jego gra rekompensuje to w 120 procentach. Pan Robot po prostu pozamiatał <3 Zapraszam na moją pełną recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=Anr3rUB233M

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Tylko, że gra aktorska właśnie leży, wszelkie, najistotniejsze dla tej roli akpekty zostały pominięte, ja nie widzę Freddiego na ekranie ale jakąś podszywającą się karykaturę.

ikcibaZlewaP

Och! Amerykańska Akademia Filmowa ze wstydu spóściła głowę.

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Nie pierwszy raz. :)

ikcibaZlewaP

Bedę się domagał, aby filmweb zamiast informacji o oskarach, umieszczał duże odnośniki do Twoich wyroków.

ocenił(a) film na 4
Leszy2

Brzmi, jak ad personam. :)

ocenił(a) film na 7
xlandia1

polewka :D

ocenił(a) film na 7
lesku73

Pierwszy raz muszę coś skomentować, niestety ale Malek nie dźwignął roli w ogóle. Jakaś śmieszna karykatura Freddiego. Nic kompletnie nie pasuje do Jego wizerunku. Poza tym film jest jakąś interpretacją, którą fajnie się ogląda, pozostali aktorzy są na wyższym poziomie niż sam Malik. Mnie osobiście razi sposób sparodiowania Freddiego. Wygląda jak ćpun i typowa cio**. A Freddie miał ruchy nie do porobienia na to wychodzi.

ocenił(a) film na 3
kristi1988

Zgadzam się.Freddie był bardzo męski...Bardziej śmieszy niż powala gdy Malek bredzi coś pod nosem,wygląda to jakby nie mógł udżwignąć protezy zębów...nie rusza się płynnie i nie jest pewny siebie tylko próbuje być "panienką". Nie chcę atakować Maleka,robił co mógł ale chyba za mało bo to była bardzo trudna postać do odtworzenia.Za bardzo też go ugrzecznili...

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Tej roli kompetnie brakuje charyzmy, seksapilu i wszystkich tych elementów, które przyciągały.

ocenił(a) film na 7
Spooky82

I w sumie najlepiej z nich zagrał.

ocenił(a) film na 9
Spooky82

Miałem tak samo; najlepiej dobrana postać. Malek też zagrał bardzo dobrze najważniejszą rolę w swojej karierze ale nie pasował od strony wizualnej, jest zwyczajnie zbyt mało podobny do prawdziwego Freddiego.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Ja mam inne zdanie. Pomijając oczy świetnie wygląda i z wyjątkiem Live Aid całkiem nienagannie się porusza. Do tego ma właściwy wzrost i budowę ciała. Nie jest łatwo "zrobić" Freddiego bo był bardzo specyficzny, miał swoją własną mowę ciała... Tak że, moim zdaniem, jest całkiem blisko.

ocenił(a) film na 9
foxtrot

Moim zdaniem lepiej w takiej roli wypadłby Sacha Baron, który pierwotnie miał zagrać Freddiego. Wzrostem co prawda nie bardzo pasuje bo ma aż 191 cm ale jakoś można przymknąć na to oko; liczy się bardziej fizjonomia, a pod tym względem Baron wypada dużo lepiej niż Malek, który pomimo prawie 40-stki wciąż wygląda bardzo młodo, aż za bardzo chłopięco i to też zwróciło moją uwagę. Nie było źle ale jak przeczytałem że Sacha Baron miał zagrać Freddiego to od razu pomyślałem, że on lepiej by się zaprezentował.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Nie wiem czy chciałbym klowna w roli Freddiego...

foxtrot

sacha baron by się za przeproszeniem wyrzygał na tym filmie, zrobilby sobie jaja. Pewnie ciało jego mogłoby bardziej pasowac ale wg mnie twarz niestety mniej niż Rami Małek.

ocenił(a) film na 7
ciuszkitaniexxl

Ja z kolei ostatnio oglądałem "Dextera", i wiecie co...? Michael C. Hall! On sprawdził by się wyśmienicie!

ocenił(a) film na 4
guliver_filmweb

Aktor John Blunt jest uznawany za najlepszego sobowtóra Freddiego. Grał go w biograficznym filmie z 2016r. Nie wiem dlaczego o nim nikt nie wspomina.

ocenił(a) film na 9
Nuria_fw

Zadaniem aktora nie jest być tylko wizualnie podobnym. Aktorstwo to głos, charyzma, mowa ciała, emocje. Tego John blunt jako aktor amator napewno nie ma

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Miałam dokładnie takie same odczucia. Oglądając film ubolewałam nad tym, że Saha Baron Cohen odrzucił tę rolę. Malek, mimo, że miejscami, zwłaszcza w okularach, rzeczywiście przypominał Freddy'ego, to jednak strasznie zaburzał mi odbiór filmu. Był zbyt drobny i rachityczny. Miał nie te proporcje twarzy i niebieskie oczy. Freddy mimo swej orientacji był jednak bardziej męski...

ocenił(a) film na 5
Marvin_de_Laat

O tak. Freddie był niesamowicie męski. Cenię go i wielbię przede wszystkim za cudowny głos,utwory, przejmujące teksty, które pisał,komponowane melodie, wrażliwość artystyczną, charyzmę sceniczną,za to jakim był geniuszem i ile wniósł piękna do świata muzyki i kultury. Jednak pod względem wizualnym, również postrzegam go jako bardzo atrakcyjnego,przystojnego mężczyznę.

ocenił(a) film na 7
Spooky82

To nie jest większość

Spooky82

Co nie zmienia faktu, że Malek przypomina tutaj raczej Micka Jeggera, a nie Freddiego.

ocenił(a) film na 6
Lukas_Art

To fakt...było kilka scen w filmie, w których ewidentnie przypominał Jaggera

a_n1_2

Potwierdzam

Lukas_Art

Tak, Mick byłby z niego świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones