PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619201}
7,9 228 864
oceny
7,9 10 1 228864
4,9 48
ocen krytyków
Bohemian Rhapsody
powrót do forum filmu Bohemian Rhapsody

Prawda jest taka, że jeśli ktoś naprawdę czeka na ten film, może chyba sobie odpuścić. Zero organizacji - jest główna postać, ale czy coś poza tym? Ciągłe kłótnie, nawet jeśli biografia powstanie, zwiastują, że będzie to coś, co nastawione jest jedynie na zysk. Film skierowany do szerszej widowni, oczywiście, przyniósłby większe dochody, ale każdy prawdziwy fan, zamiast oglądać grzeczne życie na scenie, wolałby zagłębić się w to, co działo się poza światłami reflektorów. Freddie barwną postacią był i nie ma co się z tym kłócić, dlatego decyzja Rogera i Briana jest dla mnie niezrozumiała. Jak chce się filmu, to wypadałoby, żeby był on jak najlepszy, najwierniejszy prawdzie. Tu, choć bardzo tego nie chcę, szykuje się (o ile naprawdę coś powstanie...) spłycona historyjka. Szkoda.

oldfears

Niestety zgadzam się z Tobą - też liczyłam na film bardziej zaglębiający się w prawdziwe życie Freddiego. Sacha Baron Cohen był dla mnie idealny do zagrania tej roli - pod względem wyglądu, bo Whishaw jest zdecydowanie lepszy aktorsko, ale czy w tym przypadku to pomoże w wykreowaniu postaci? Nie wiem, nie będę się upierać dopóki nie zobaczę efektu końcowego, ale póki co jestem lekko zawiedziona newsami na temat tej produkcji. Szczerze liczyłam na rzetelny film, skierowany może trochę bardziej w stronę fanów niż ogółu. Mam złe przeczucia co do samego filmu, ale jeszcze gorsze, że obraz w ogóle nie powstanie. Na razie czekam i pewnie będę czekać mimo trudności, a film i tak obejrzę, dla Whishawa choćby, ale przede wszystkim dla Freddiego :)

użytkownik usunięty
oldfears

Z całym szacunkiem, ale są trochę kretynami. Nie dość, że zrezygnowali z barwniejszego filmu, to stracili najlepszego kandydata do roli Freddiego. Jak to miało być, PG-13? No tak, w tych czasach wszyscy 13-latkowie wiedzą kto to Freddie Mercury.

oldfears

Freddie zapytany, czy chciałby, żeby spisana została jego biografia odpowiedział: "jeżeli ma powstać książka o mnie, chcę, żeby zawierała całą prawdę, dobrą i złą". Myślę, że tak samo podchodziłby do niniejszej produkcji, gdyby jej perspektywy doczekał. Ja uwielbiam Freda i właśnie z szacunku dla jego talentu, z podziwu dla osobowości i z wdzięczności za wspaniały dorobek na ten film nie czekam - wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że będzie to słabiutka, fabularna powiastka uwłaczająca pamięci ARTYSTY. Przykre tylko, że to dwaj koledzy z Queen zarobią krocie jako producenci filmu kosztem wybielenia i spłycenia postaci Mercury'ego jakby pieniądze były wartością samą w sobie, a gdzie honor, pamięć i lojalność?

madz20

I właśnie to mnie najbardziej, w tej całej sytuacji, boli - fakt, że Brian i Roger robią to wszystko dla pieniędzy. Te trasy koncertowe 'Queen +', film... Chyba zdecydowanie lepiej by było, gdyby biografia nie powstała.

oldfears

Robienie biografii Freddiego w zaproponowanym przez nich kształcie mija się z celem, bo to jest niczym tworzenie alternatywnej historii - bohater tego filmu najprawdopodobniej nie będzie miał wiele wspólnego z pierwowzorem. Szczerze dziwię się najbliższym Mercury' ego, że tak spokojnie patrzą na to wszystko, przypuszczać należy, że na tym przedsięwzięciu ucierpi jego wizerunek - to groteskowe robić z Mercury'ego bohatera filmu PG-13...

ocenił(a) film na 10
madz20

Bo jakby było więcej ru. Chania i ćpania to by była prawdziwsz prawda...

ocenił(a) film na 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones