PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619201}
7,9 228 745
ocen
7,9 10 1 228745
4,9 48
ocen krytyków
Bohemian Rhapsody
powrót do forum filmu Bohemian Rhapsody

Jako film muzyczny i hołd dla zespołu oraz Freddiego film się sprawdza. W scenach ukazujących występ na Live Aid sprawdza się wyjątkowo znakomicie. Sceny z tego koncertu są rewelacyjne , a gra aktorska samego Maleka jak dla mnie powalająca i tak realistyczna , że miałem wrażenie , iż oglądam samego Mercury'ego.Natomiast ukazane wątki z historii samego zespołu najmniej mnie przekonały, film pędził do przodu, przeskakiwał epoki, a na przykład po wyglądzie aktorów grających role May'a czy Taylor'a nie widać było w ogóle upływu czasu... Najsłabiej moim zdaniem wypadł aktor odgrywający rolę Taylor'a , a najlepiej Malek, który za tą rolę mógłby śmiało dostać jakąś nagrodę i nie powinna bynajmniej być to Złota Malina czy inne g...
Tak czytając komentarze to żal mi tych wszystkich mocno zawiedzionych, którzy nastawili się na film czysto biograficzny oparty na jakiejś wizji, którą ktoś im kiedyś "sprzedał" w jednej z biografii. Moi drodzy takie książkowe biografie to też często jakaś tylko cząstka prawdy, wizja, czy subiektywna relacja...to nie Biblia. Sam film może ma szereg przekłamań czy uproszczeń i purysta będzie szczerze zniesmaczony...na szczęście ja ten film oglądałem bez tego rodzaju obciążeń i rola Maleka plus muzyka poniosły mnie przez ten film , którego tak łatwo nie zapomnę.

ocenił(a) film na 7
armarange

Wysokie oceny tego filmu na poziomie 9 czy 10/10 są chyba wynikiem wielkich emocji związanych z muzyką i postacią Frediego.
Szkoda bo warto podejść do tego filmu odrobinę obiektywniej. Za samą muzykę dałbym 10/10, za Maleka też, ale to jest film i warto przeanalizować go jako całość nie skupiając się tylko na jednym czy dwóch elementach. Porządne kino, więcej niż przeciętne , ale do rewelacji ( poza Live Aid) to tutaj jest dość daleko. Natomiast w żadnym wypadku nie jest to rzetelena , szczegółowa biografia Queen i chyba tytuł filmu powinien dać do myślenia. Film muzyczny przede wszystkim, luźno potraktowane wątki, spekulacje, artystyczne wizje, przetworzenia itd. Zapewne jest szereg przekłamań. To może warto też obejrzeć filmy dokumentalne na ten temat, a odpuścić sobie taki film skoro nie umie się wykrzesać z siebie odrobiny dystansu? Niektóre reakcje na FW graniczą z histerią, a oceny typu 1/10 to już czysty trolling i wyraz emocjonalnej gimbazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones