PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 135
ocen
8,0 10 1 352135
7,0 36
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

Czwarta transplantacja pod koniec filmu była w maju 1986 roku, a zdjęcie jest z sierpnia 1987 i przedstawia profesora, o ile się nie mylę, po dziewiątej operacji. Wyszło więc, że pacjent ze zdjęcia przeżył 7 lat, kiedy tak na prawdę żyje do dzisiaj i jest najdłużej żyjącym człowiekiem po przeszczepie w Polsce.

ocenił(a) film na 8
lubiecycki_filmweb

Przecież to zdjęcie to symbol tylko. Wstawili je ze względu na jego sławę i na to co pokazuje.

ocenił(a) film na 9
korozjantka

To oczywiste...

korozjantka

Symbol, który wprowadza w błąd.

ocenił(a) film na 8
lubiecycki_filmweb

Na szczęście tylko dla Ciebie ma to znaczenie. Cała reszta może żyć z tym dalej.

korozjantka

A co rozmawiałaś z wszystkimi, którzy oglądali ten film? Pewnie nie, więc nie wypowiadaj się w czyimś imieniu.

użytkownik usunięty
korozjantka

Przykro mi, ale błąd w filmie jest szczegółem, który powinien zostać dopracowany, bo operacja z ostatniego zdjęcia, nosi numer 19, a pacjent z stołu, żyje dalej i ma chyba 88 lat, z tego co pamiętam, a na imię mu Tadeusz Żytkiewicz. Polecam przeczytać ,,niezwykly-przeszczep-serca Zbigniewa Religi", to krótka opowieść o udanym przeszczepie serca z 19 operacji.

ocenił(a) film na 9

Profesor Zembala powiedział że pacjent z tego zdjęcia zmarł a Żytkiewicz był operowany w sali obok.

użytkownik usunięty
Dexter

Możliwe, swoją wypowiedź kierowałem w oparciu o wypowiedzi Tadeusza Żytkiewicza, jednak nie znalazłem informacji o wypowiedzi Zembaly.

ocenił(a) film na 9

Wywiad ten jest dostępny na stronie nto. pl, możesz wpisać tam w wyszukiwarce: wywiad zembala (niestety nie idzie tu wkleić linka).

użytkownik usunięty
Dexter

Dzięki za udostępnienie informacji, lubię jak ktoś wprost dzieli się informacjami, a nie od razu komentuje od idiotów, którzy nie potrafią znaleźć informacji. Dzięki

korozjantka

Zazdrościmy innym spostrzegawczości?

ocenił(a) film na 8
Genral_Film

Parę drobiazgów - ale to naprawdę drobiazgów - może się nie zgadzać, faktycznie.
Na przykład, w latach 80. w głównym wydaniu Dziennika Telewizyjnego daty zaczęto zapisywać w sposób rzekomo międzynarodowo wystandaryzowany: np. 1985-12-04 (a nie, jak widzimy w filmie *4 XII 1985).
Albo ta sekretarka przetrzymująca Religę w "Zjednoczeniu". Coś mi się wydaje, że w ramach "pierwszego etapu reformy gospodarczej" zjednoczenia przedsiębiorstw wtedy postawiono w stan likwidacji i zastąpiono... zrzeszeniami (tylko inna nazwa, tak naprawdę). W górnictwie przebąkiwano o jakichś obligatoryjnych "gwarectwach"...

Być może ktoś zauważył jeszcze więcej niezgodności. Lecz czy naprawdę są one znaczącymi zafałszowaniami historycznymi? Oraz czy wpływają negatywnie na odbiór filmu?

ocenił(a) film na 9
Film_Polski

W sumie nie... ale wtedy można by było docenić że twórcy przyłożyli się, starannie oddali realia, i... dać jeszcze lepszą notę za całość.

ocenił(a) film na 9
lubiecycki_filmweb

Trochę mi sie nie zgadzają fakty odnośnie dat przeszczepów. W filmie jest 5 listopada 85 pierwszego i data prawidłowa, ale wg filmu pacjent zmarł w 6 czy 7 dobie, a naprawdę zmarł po 2 miesiącach, więc jak to było??

ocenił(a) film na 9
lubiecycki_filmweb

Zdjecie bylo zrobione po 19 operacji.

ocenił(a) film na 9
lubiecycki_filmweb

Profesor Zembala w jednym z wywiadów zdementował jakoby pacjent widoczny na słynnym zdjęciu był tym najdłużej żyjącym po przeszczepie. Ten pacjent ze zdjęcia zmarł wtedy na stole.

Dexter

Dziwne, że ten Pan, który żyje do dziś twierdzi, że to on leży na stole.

ocenił(a) film na 5
lubiecycki_filmweb

A jakie to ma kutwa znaczenie kto leży na stole

zatracony

Nie interesuje cię to, to po co się wypowiadasz?

ocenił(a) film na 8
lubiecycki_filmweb

no trochę skopali końcowe napisy / wyjaśnienia. Powinny to inaczej dobrać....albo mogli nawet pokazać sławne drugie zdjęcie - pacjenta, który go przeżył (jeśli wyraziłby zgodę) i dopisać - to by miało ciekawszy wydźwięk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones