PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743045}

Bociany

Storks
6,8 26 318
ocen
6,8 10 1 26318
5,2 4
oceny krytyków
Bociany
powrót do forum filmu Bociany

Film nawet niezły, zasłużone 6.5 ale umieszczanie przesłania LGBT tak rzucającego się w oczy to już nie to samo co aluzje w How to Train Your Dragon albo Frozen... Ciekawe jaka będzie przyszłość animacji dla najmłodszych dzieci.

ocenił(a) film na 6
pikas4

Ciesze się że nie tylko ja to zauważyłem, też mi się nie podoba propaganda LGBT, takimi tematami powinni interesować się ludzie już z rozwiniętym światopoglądem i z własnym zdaniem a nie dzieci które chłoną wszystko jak gąbki i nie zauważają czegoś takiego. Gdyby nie to była by nawet ósemka a tak sześć animacje dla dzieci powinny zostać animacjami a nie tubami propagandowymi.

ocenił(a) film na 8
Pabson1

Zgadzam się.

SylverKa

Film wyprodukowany w USA, w stanach zjednoczonych homoseksualne związki i adopcje są legalne. Dzieci są uczone tolerancji od najmłodszego (no w przeciwieństwie do nas i widać efekty)
Propaganda? boże... ciekawe czy jakby w Polsce zalegalizowałoby się związki i adopcje wciąż to by nazywano ,,Propaganda LGBT"

ocenił(a) film na 8
Ophelian

Dorośli wszędzie doszukują się podtekstów. Dla mnie to była urocza bajka o bobasach, sympatycznym ptaku i roztrzepanej dziewczynie. Wątek chlopca, którego rodzice byli zapracowani i nie mieli czasu się z nim bawić bardzo mnie wzruszył. Jako matka dostrzeglam też sporo typowych problemów macierzyństwa (zachowanie pingwinów kiedy dziecko usnelo, karmienie etc.). Animacja też ładna, bohaterowie sympatyczni. Oglądając nawet nie pomyślałam, że to jakieś ukryte przesłanie lewaków :)

ocenił(a) film na 6
paulina_corleone

Popieram... Oglądałem z córką i synem (17 i 10 lat) i nikt,włącznie ze mną,nie odebrał tej animacji z jakimikolwiek podtekstami. Ale widać po komentarzach,że 'głodnemu chleb na myśli".

Ophelian

"Dzieci są uczone tolerancji od najmłodszego"
I na pewno masz swoje JEDYNIE SŁUSZNE definicje, które odróżniają "pranie mózgu od dzieciństwa i propagandę" od "uczenia tolerancji" :D
I na pewno wydaje ci się, że te twoje definicje są JEDYNE, NIEPODWAŻALNE I BEZDYSKUSYJNE :D
..czyli na pewno jesteś zakutym betonem.............jak większość :)

Oczywiście zmienię zdanie o tobie jeśli przyznasz, że owszem to jest pranie mózgu od dzieciństwa i propaganda ale liczy się....CEL. Czy jest pozytywny czy negatywny. Czy to jest "pranie mózgu" uczące dobra czy zła.
I dlatego wg ciebie "pranie mózgu" jakie czynił Hitler to co innego niż "pranie mózgu" uczące, że homoseksualizm jest normalny ?

rhotax

Hitler zabijal, a homoseksualizm jeszcze nikogo nie skrzywdzil xdddd Wyje z Ciebie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pikas4

Bardzo jestem ciekawa (na serio) gdzie w "Jak wytresować smoka?" i "Krainie lodu" jest ukryta propaganda LGTB?

ocenił(a) film na 6
bruxenka

Ja rowniez. Cos przeoczylam?

ocenił(a) film na 6
bruxenka

W JWS nie ma podtekstów, ( wiem to po tym jak przetrząsnąłem internet ) DreamWorks, jest pod tym względem wyjątkowo czyste ale Kraina Lodu... no tutaj to już jest gorzej. Podteksty się pojawiają. No choćby kiedy Elsa śpiewa "Mam tę moc", gdy wypowiada słowa "Wszystkim wbrew" i wystrzeliwuje śnieg na zbocze, jego smugi układają się w napis "SEX". Następnie kiedy mówi "Co tak burzy gniew" w pierwszej sekundzie w lewym , górnym rogu ekranu znowu, przez sekundę, pojawia się "SEX". Po więcej radzę szukać na anglojęzycznych stronach, a tak ogólnie, rzecz biorąc, to Disney, ma dość sporo tego typu podtekstów. Jedne podteksty w filmach to zapewne kaprysy animatorów, drugie (jak w bocianach) wyglądają zdecydowanie na wepchnięte tam celowo.

Rjiu

Jestem ślepa, albo niepodatna na sugestie. Klatka po klatce ze spacją szukałam tego sexu i go nie znalazłam...

ocenił(a) film na 6
bruxenka

Tu masz film, który o tym mówi. Ja tego nie biorę tego aż tak mocno, jak ten gościu co w nim mówi, ale fakt jest faktem... Lecz... Disney robi za dobre filmy aby ich nie obejrzeć :)))
(Może piszę trochę bez ładu i składu ale jestem padnięty) ;)

----------> https://youtu.be/6t_TkV_Ryec <----------

O Krainie Lodu jest równo od piątej minuty ;)

Rjiu

Nie bierz wszystkiego na powaznie jesli chodzi o internet xd smiesza mnie tacy ludzie

Rjiu

Tak samo, jak "SEX" w Królu Lwie :DD Śmieszy mnie takie dopatrywanie się przypadkowego ułożenia elementów tła.

pikas4

Chyba trzeba być nieźle zakompleksionym, żeby z animacji która trwa ponad 1,5 h odnosić się do 5 sekund i tworzyć z tego cały wątek na portalu społecznościowym.

ocenił(a) film na 8
butryk_2

dokladnie tak jak napisales!!!,

ocenił(a) film na 7
pikas4

No ale to właśnie jest zgniła hollywoodzka "poprawność polityczna" Oni żądają tolerancji, równouprawnienia, wolnego wyboru sami zaś gdzie i jak tylko się da propagują "jedynie słuszną drogę" Wygodne to z pozycji bogatego i dostatnio żyjącego lewaka pouczać wszystkich jak żyć i co jest prawomyś.... w tym wypadku pasuj bardziej lewomyślne, jednocześnie narzucając standardy, które są usprawiedliwieniem i usankcjonowaniem ich rozwiązłego i liberalnego prowadzenia się

ocenił(a) film na 7
piopio

nawet sami zainteresowani maja tego dość, ale sa zagłuszani przez politpoprawną większość.

ocenił(a) film na 7
ssendas

Z pewnością jest ich wielu dlatego daleki jestem od wrzucanie wszystkich do jednego worka Tym nie mniej ci nie podążający "świetlaną drogą lewicy" mają duże problemy z tym aby się wybić albo otrzymywać role w najbardziej topowych produkcjach

ocenił(a) film na 7
pikas4

Tyle, że tę propagandę widzą tylko dorośli, którzy na siłę się czegoś dopatrują. A przynajmniej w tej bajce nie rzuca się to w oczy, bo po obejrzeniu filmu dopiero na tym forum pierwszy raz pomyślałam o zawartej tutaj domniemanej propagandzie LGBT - wcześniej dla mnie była to jedynie bajka o adopcji ;-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
pikas4

No to po latach można napisać, że już się z tym nie kryją. Patologia LGBT się rozrosła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones