PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461734}
7,3 85 563
oceny
7,3 10 1 85563
7,6 21
ocen krytyków
Blue Valentine
powrót do forum filmu Blue Valentine

Baba miała powikłaną osobowość. Wyszła za mąż bez większego przekonania. Pomimo że pod koniec małżeństwa on popijał, jawił mi się jako bohater na wskroś pozytywny i jako ofiara związku. Ilu mężczyzn zbiera cięgi z powodu zaburzeń własnych żon...

Krótko po obejrzeniu film mnie bardzo rozczarował. Potem pojawiły się rozmaite refleksje. Są tu wnikliwsze komentarze, więc nie będę ich powielał. Ta cała Michelle Williams zagrała powikłaną kobietę, która przez cały czas nie wiedziała, czego chce. Co ciekawe, takich kobiet jest co niemiara. Pochodziła z rodziny, w której kobiety były ofiarami ojca sadysty. Być nie może z tego powodu nie umiała ułożyć sobie relacji z mężczyznami i sypiała, z kim popadnie. Pierwszy stosunek w wieku 13 lat. Koszmar. Potem przynajmniej 25 facetów. Przynajmniej tylu pamiętała. I to zaledwie do 25 roku życia. Tyle lat pewnie miała do próby aborcji. Nawet nie wiadomo, czy szukała w ten sposób miłości, czy wykorzystywała. Rzadko można zobaczyć film, w którym to mężczyzna jest ofiarą, mimo że mężczyźni są ofiarami kobiet bardzo często. Dlatego wielkie brawa za fabułę. Trochę męczył mnie montaż. Sądzę jednak, że gdyby film zmontowano chronologicznie, byłby strasznie nudny.

Co do urody Michelle Williams, muzę przyznać, że ma ładne nogi.

ocenił(a) film na 2
yadin

też zauważyłam, że Cindy cały film praktycznie powtarzała, że ona NIE WIE, czego chce... nic nie wiedziała, niezdecydowana taka jakaś, w stosunku do wszystkiego.

ocenił(a) film na 7
yadin

całkowicie się zgadzam z Twoją opinią

ocenił(a) film na 8
yadin

ano racja. dodatkowo dean też wychował się w niełatwych warunkach. skoro matka go zostawiła, to nie dziwię się, że później kiedy zakochał się, to "na zabój". wszystko dziedziczymy, możemy to później olać i pozostawić lub odrzucić i się zmienić. Żadne z tych wyjść nie jest proste

użytkownik usunięty
rzuffiq

"ano racja. dodatkowo dean też wychował się w niełatwych warunkach. skoro matka go zostawiła, to nie dziwię się, że później kiedy zakochał się, to "na zabój"." - bardzo trafne spostrzeżenie, zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 10
yadin

''Trochę męczył mnie montaż. Sądzę jednak, że gdyby film zmontowano chronologicznie, byłby strasznie nudny.''

jest pocięty w sceny z przeszłosci i teraźniejszości, i zmontowane w taki sposób aby dawały obraz emocjonalny jak najbardziej kontrastowy i zauważalny dla widza

ocenił(a) film na 8
negroz

Zgadzam się z opinią. Retrospekcje pozwalają na wczucie się w głębię nieszczęścia tej pary.

negroz

To mniej więcej to napisał. Dzięki temu, że był zmontowany jak był nie był taki nudny. Ogólnie mnie ten film nie porwał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones