PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576938}

Blondynka

Blonde
5,4 18 155
ocen
5,4 10 1 18155
5,0 35
ocen krytyków
Blondynka
powrót do forum filmu Blondynka

Nie narzekam, że jest dostępny na platformie, ale przykro, że nie zostanie on wystarczająco doceniony z tego względu, że jest zaprzeczeniem kina rozrywkowego. Długi, budzący niepokój, powodujący dyskomfort widza. Brakuje happy endu, a na dodatek każda z postaci
na ekranie myśli tylko o sobie. Bardzo obrywa się Hollywood i ówczesnemu prezydentowi USA. Fabryka snów zmienia się w fabrykę koszmarów. I nawet jeśli jest to fantazja o Monroe to sprawia, że seans może mocno zdołować. Oglądając "Blondynkę" sama dzieliłem ten obłęd razem z główną bohaterką. I teraz wraca Kowalski po ciężkim dniu w pracy. Chce rozrywki, relaksu i dostaje to...

ocenił(a) film na 8
xManilax

Ja bym się tak bardzo nie troszczyła o Kowalskiego. Ma wszędzie mnóstwo prostej rozrywki. Chyba potrafi dokonać wyboru.
Film bardzo dobry, pokazujący jak przedmiotowo i obrzydliwie były a czasami jeszcze są traktowane kobiety.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

To nie troska o Kowalskiego, a o odbiór filmu :)

ocenił(a) film na 8
xManilax

Ok, nie zrozumiałam. Jaki jest odbiór Kowalskiego widać po wielu komentarzach. Masz rację.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Dokładnie. Widać, czego gawiedź oczekiwała i czego nie dostała i dlatego pomstuje. Jakby mało było filmowych fast-foodów dookoła.

ocenił(a) film na 5
xManilax

Gdyby to był film o jakieś aktorzynie, która nie zapisała się w świadomości zbiorowej, ale to film o Monroe, który o niej nic za bardzo nie mówi, oprócz uproszczonego schematu zagubionej dziewczyny przeżartej przez machinę Hollywood. O Monroe nie dowiedziałam się nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones