PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1219}

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind
7,2 30 010
ocen
7,2 10 1 30010
7,4 22
oceny krytyków
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Klasyka kina s-f.

ocenił(a) film na 10

Jeden z najlepszych obrazów Stevena Spielberga, od lat robi na mnie wrażenie, chyba też najlepszy film o kontaktach z obcą cywilizacją, jak na kino lat 70-tych film ma dobre efekty specjalne, ale ma też ciekawy klimat, muzykę, sama fabuła może i nie jest jakaś skomplikowana, ale ciekawie ukazana, główny bohater (świetny Richard Dreyfuss) to zwykły człowiek, który zostaje jednym z "wybrańców obcych" i przez to rozwala mu się życie rodzinne, interesujące połączenie dramatu z kinem s-f, Spielberg umiejętnie zbudował też nastrój filmu, jest tu ciekawość oraz strach przed czymś nieznanym, parę scen jest naprawdę świetnie zrealizowanych, a finał na tle tej niesamowitej góry jest fantastyczny, po prostu znakomite kino, takie jest moje zdanie

LucasLang

Ja dla mnie trochę nudny, Jakoś E.T. bardziej mnie wciągnął.

ocenił(a) film na 10
LucasLang

i moje zdanie też takie jest ... i wielu innych osób. Jedynie szkoda, ze w obecnym kinie klimat pożarłyby efekty specjalne. W sumie żal mi obecnej młodzieży gdyż nie doznają tych odczuć/nie przeżyją tych klimatów , podobnie jak przy filmach Goonies, Indiana Jones, itp.

ocenił(a) film na 3
LucasLang

"najlepszy film o kontaktach z obcą cywilizacją" - proszę sobie nie robić żartów żarcików

stonedfish

Bo jest najlepszy ( nie licząc 2001 który jest czymś innym ). Kontakt Zemeckisa choć niezły wyraźnie z nim przegrywa. W tym filmie najlepiej pokazano a był bodaj w tym pierwszy jak obecność obcych wpływa na całą ludzkość. Jak ich zupełnie odmienia.

ocenił(a) film na 9
grzegorz_cholewa

Też jestem tego zdania. Pozdrawiam serdecznie

LucasLang

Kultowy, magiczny film.

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Zgadza się. Ten film ma wspaniały, magiczny klimat. Kiedyś Spielberg robił naprawdę dobre filmy.

LucasLang

Najlepszy film s-f zrobiony przez Spielberga. Równa się z nim chyba tylko Park Jurajski jeśli go tak klasyfikować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones