PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 179 491
ocen
7,5 10 1 179491
7,6 49
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Zachwycona

ocenił(a) film na 10

Majstersztyk- niedoceniony niestety. Jeżeli przestaniemy chodzić do kina na takie filmy to one po prostu przestaną powstawać i zaleje nas fala avengersowato transformersów.
Do czego się można przyczepić w tym filmie? W zasadzie nie znalazłam nic. Może jedynie finalna koncepcja była trochę zbyt prosta i standardowa, ale historia opowiedziana poprzez film już na pewno nie.
Przede wszystkim GENIALNA muzyka i udźwiękowienie(choćby odgłosy wystrzałów broni - sama przyjemność dla uszu). Moim zdaniem doskonale dobrano aktorów - zwłaszcza Gosling i Hoeks z ich beznamiętnymi minami. Rewelacyjne efekty specjalne przez cały film, ah te hologramy :-) nowatorskie rozwiązania (nie będę spoilerować o które sceny chodzi). Historia jak najbardziej ciekawa, z wieloma podłożami i nawiązująca do realnego świata- wreszcie mamy dobry zwrot akcji. Uwieńczeniem jest zajebista walka na końcu filmu.

Akcja toczy się powoli, ale czy to źle? Jak dla mnie tylko tak mogło to zostać nakręcone.

Niestety coraz mniej ludzi lubi takie kino. Wielu ludzi lubiących faktycznie dobre kino, którzy są fanami Blade Runnera uznało kontynuację tak kultowego filmu za kpinę. Inni się nudzili bo film jest długi, nie ma wielu spektakularnych akcji. Ja oceniam 10/10 i polecam.

ocenił(a) film na 10
dzikudzina

Zgadzam się w 100%. Niestety wyniki finansowe pokazały jakich filmów oczekują ludzie :/. Trzeba mieć nadzieję że komuś w tym hollywoodzie dalej zależy na czymś więcej niż na zarabianiu.

PS. "Przede wszystkim GENIALNA muzyka i udźwiękowienie(choćby odgłosy wystrzałów broni - sama przyjemność dla uszu)." Czyli nie tylko mi sie podobały te ciężkie i bardzo głośne (przynajmniej w imax) dźwięki broni :D bądź co bądź jest to taka drobnostka że większość mogła nie zwrócić nawet uwagi.

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

dobrze prawisz dzika dziuniu

ocenił(a) film na 9
dzikudzina

nawiązując do "udźwiękowienia" to zgoda że wystrzały,odgłosy pojazdów,bójek itp były rewelacyjnie wykonane, ale jeden drobny element dźwiękowy zwrócił moją największą uwagę a mianowicie "świszczenie" powietrza w nosach przy oddychaniu...np. rozmowa Deckarda z Joe przy whiskey w kasynie...Deckardowi tak gwizdało w nosie że szok...niby naturalna rzecz a chyba żaden reżyser jeszcze tak pięknie tego nie udźwiękowił :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones