PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 179 491
ocen
7,5 10 1 179491
7,6 49
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Jestem świeżo po premierze nowego Blade Runnera i jestem pod ogromnym wrażeniem jak wspaniałą robotę wykonał Denis Villeneuve. Robota to jednak nieodpowiednie słowo, bo reżyser pokazał się tu jako MISTRZ a nie solidny rzemieślnik. Ruszać film tak kultowy to ogromne ryzyko, tyle rzeczy mogło pójść nie tak a moim zdaniem zamiast co najwyżej poprawnego sequela/remake'u, na który pewnie większość liczyła, dostaliśmy ARCYDZIEŁO nie gorsze niż Blade z 1982r.
Warto pochwalić też niezwykłe zdjęcia, świetny scenariusz, dobrze dobraną muzykę i naprawdę niezłą grę aktorską (w zasadzie każdego aktora), jednak to co najbardziej czuje się w tym filmie to niepowtarzalny KLIMAT. Ciary!

ocenił(a) film na 7
MagnusDuxWolly

Nuda, banał, prostolinijność, słaba fabuła, przewidywalność. Wizualna wydmuszka, nawet muzyka się nie wybija. Villeneuve nie udźwignął, szkoda. Ten film to kopia kopii i nie ma w nim nic odkrywczego i zasługującego na miano arcydzieła. Przy "jedynce" to nawet nie stało.

FillipK

a widziałeś może ten film?
śmiem wątpić

ocenił(a) film na 7
tisoc

a Ty widziałeś? Co w nim znalazłeś mistrzowskiego oprócz zdjęć?

FillipK

wszystko: klimat, aktorstwo, wierność pierwowzorowi, montaż a wreszcie reżyserię!

ocenił(a) film na 9
FillipK

Skąd ocena 7, skoro tak ten film zjechałeś?

ocenił(a) film na 1
FillipK

FilipK - zgadzam się z Tobą. Nie rozumiem tych zachwytów na FW widząc tylu znudzonych i śpiących ludzi na seansie!

ocenił(a) film na 10
hexa_4

No tak, za mało akcji i wybuchów no i biedni wynudzeni ludzie pozasypiali..

ocenił(a) film na 8
hexa_4

I dlatego dajesz 1? Śmiać mi się chce z takich ludzi co się fochają: "nie podoba mi się to dam 1, żeby udowodnić coś samemu sobie". Rozumiem, że film może się nie podobać, ale bądźmy szczerzy, na 1 to on nie zasługuje.

ocenił(a) film na 10
MagnusDuxWolly

Zgadzam się z każdym słowem! Nie lubię długich filmów, ale tego nie skróciłbym nawet o minutę, bo przez te 3 godziny zapomniałem o Bożym świecie i przypomniałem sobie co naprawdę oznacza wyrażenie “magia kina”. Chociaż fabuła oryginalnego Blade Runnera wydawał się być zamknięta, każdy pomysł na jej kontynuację wyglądał na naciągany i ciężko było nie pójść w banał to sequel okazuje się świetnym dopełnieniem tej historii i rozwinięciem tego uniwersum. Nie pamiętam kiedy ostatni raz wystawiłem 10, ale właśnie to robię. Jestem świadom, że teraz piszę to wszystko pod wpływem emocji i gdy wrócę do tego filmu po jakimś czasie, na chłodno to może ulec zmianie, ale na ten moment, zaraz po seansie jestem zdania, że Denis Villeneuve stworzył arcydzieło i jak dotąd najlepszy film tego roku. Chyba tylko Ostatni Jedi ma jakiekolwiek szanse by go przebić lub chociaż mu dorównać.

MagnusDuxWolly

Magnusie, a to już nie jesteś kultowym ,,Black Shitem"? Co do samego filmu to nie oglądałem. Zainteresowało mnie zdanie Mario:

,,Chociaż fabuła oryginalnego Blade Runnera wydawał się być zamknięta, każdy pomysł na jej kontynuację wyglądał na naciągany i ciężko było nie pójść w banał to sequel okazuje się świetnym dopełnieniem tej historii i rozwinięciem tego uniwersum"

A więc jednak udało im się coś świetnego stworzyć? Więc jednak jest dobrze. Bo wiesz, jak dla mnie dobrą muzykę i zdjęcia może zrobić każdy. Ale świetną kontynuację nie każdy. Mario mnie zachęcił.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
MagnusDuxWolly

Dla takich filmów z pewnością powstało kino. Wizualnie nowy Blade Runner onieśmiela. Przede wszystkim zdjęcia i scenografia są bezbłędne i tworzą niepowtarzalny klimat.
Jednak to nie jest tak, że wszystko tu jest genialne. Film jest wycyzelowany pod bardzo wieloma względami, ale są momenty, że znajdujemy się "obok akcji". Inna sprawa, że to co naprawdę ważne dzieje się w sferze interpretacyjnej filmu. Pytania o człowieczeństwo zostają posunięte o wiele wiele dalej, niż w pierwowzorze i to jest niewątpliwa siła dzieła Villeneuve'a.

Trochę więcej mówimy o tym w naszej wideorecenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=redv-ppygok

ocenił(a) film na 1
z_rozmyslan_przy_sniadan

Widziałam wczoraj... Ten KLIMAT tak podziałał na widzów że wielu na sali przysnęło.

ocenił(a) film na 1
MagnusDuxWolly

Przecież Łowca Androidów ten stary, to był szajs, nikt o nim nawet nie pamięta, nie wiem skąd tam u was jaranie się starymi filmami. Ktoś usłyszy o filmie co ma 30 lat i już pała twarda.

ocenił(a) film na 9
Morgotheron

Dobre !!!
Twoje przemyślenia i wypowiedzi wzbogacają nas !

ocenił(a) film na 9
MagnusDuxWolly

Mogę się zgodzić niemal ze wszystkim poza oceną i nazywaniem tego filmu mianem arcydzieła. Oryginalny Blade Runner to niedościgniony wzór i jeden z najlepszych filmów w historii kina. Sequel to kapitalna robota. Zrobiony w duchu i z poszanowaniem dla oryginału. Wszystko tutaj zagrało, zdjęcia są cudowne, historia wciągająca i napisana z pomysłem. Nie można było wymarzyć lepszej kontynuacji.

ocenił(a) film na 10
_dominic_

Nie przesadzałbym z tą gloryfikacją starego BR. To świetny film, ale nie jakiś boskie objawienie któremu nigdy nic nie dorówna.

Chociażby 2049 dorównał.

ocenił(a) film na 1
MagnusDuxWolly

Tak serio?
Czy ktoś wam za to płaci?
Nigdy nie widziałam w kinie tylu znudzonych ludzi .
Daję jedynkę za zmarnowany potencjał aktorów, fachowców od efektów i za zmarnowane pieniądze

ocenił(a) film na 9
hexa_4

Możesz sie już nie powtarzać? To świadczy o tych ludziach i o ich brakach poznawczych bądź też innych brakach... Jeżeli się spodziewali transformersów to źle trafili.

ocenił(a) film na 4
ydorgo281

"Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca."
Ten cytat z Gombrowicza doskonale pasuje do nowego Blade runnera. No niestety, mnie przynajmniej nie zachwyca...Nudny jak flaki z olejem , przegadany, pretensjonalny, pseudoartystyczny, silący się na kino ambitne. Nowy trend wśród młodych forumowiczów, którzy opuścili już gimnazjum to krytyka tych, których film nie zachwycił i zaliczanie ich do grona bezmózgich zjadaczy komputerowej papki serwowanej na ekranach kin, pokroju przysłowiowych już Transformers i Fast & Furious, którzy filmu "nie zrozumieli" lub "nie dostrzegli zawartej w nim głębi". Podejrzewam że w gronie "dojrzałych kinomanów, koneserów wyrobionym guście i smaku" obciachem będzie przyznanie że nowy Blade runner komuś nie przypadł do gustu...
P.S. Oryginał Scotta, podobnie jak drugi jego film Alien uważam bezdyskusyjnie za ARCYDZIEŁA i kamienie milowe w gatunku S/F. Wspomnianej powyżej filmowej papki z komputera nie trawię.
10

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Gosciu, papki z komputera? Większość scenografi, lokacji, pirotechniki to efekty praktyczne. Niektore sceny były oświetlane ponad 100 lampami na raz Denis chciał, na ile to możliwe ograniczyć techniki cgi a tam gdzie są użyte miało to sens w fabule. Przegadany? Przecież w tym filmie jest może 20% czasu ekranowego przeznaczonego na dialogi, monologi.

ocenił(a) film na 4
tomiszczak

"komputerowej papki serwowanej na ekranach kin, pokroju przysłowiowych już Transformers i Fast & Furious" - proponuję czytać ze zrozumieniem - nigdzie nie napisałem że nowy Blade runner jest "komputerową papką" - owszem był piękny wizualnie i ładnie sfotografowany - to co mam mu do zarzucenia to nijaki scenariusz, skrajne rozwleczenie fabuły i silenie się na głęboką filozofię i artyzm...Dla mnie największym grzechem tego filmu był fakt że mnie wymęczył i wynudził, co nie miało miejsca w przypadku starego oryginału - nie jestem masochistą - nie serwowałbym sobie, już chyba kilkudziesięciu (nie pomnę dokładnie ilu) seansów w życiu. Filmy które uważam za arcydzieła zwykle oglądam wiele razy, lubię do nich wracać co kilka lat, bo sprawia mi to przyjemność. Do nowego Blade runnera nie wrócę na pewno.

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Ok, mój błąd. Rzeczywiscie źle zrozumiałem wypowiedź odnośnie komputerowej papki. Co do odbioru film tu już rzecz gustu.

ocenił(a) film na 10
hexa_4

Swietny film. Nie sądziłem, iż tak powolna akcja może być tak emocjonująca. Jak można pisać, iż ludzie zasypiali na filmie to film był słaby. Niezły argument, boki zrywać. Ludzie którzy swiadomie wbrali ten film wiedzieli czego się spodziewać. Ja dostałem to co chciałem i widziałem czego się spodziewać. Muzyka mnie zachwyciła, klimat filmu również. Scenariusz mógłby być lepszy. Zdjęcia super. Teraz większość ludzi nie wiedząc z czym ma do czynienia, widząc film sc-fi myśli że to thor albo superman i spodziewa się akcji, akcji i żartów. Super film. oczekuje kolejnej części za kilkadziesiąt lat. Pozdrawiam zadowolonych i niezadowolonych.

ocenił(a) film na 9
motator

Cieszmy się, że Scott nie sprofanował tego jak aliena covenantem, i dał zielone światło chyba obecnie najlepszemu specowi od SF. Film przerażający, dramatyczny a jego powolność tylko potęgowała nastrój tego technothrllera. Muzyka, industrialny ambient idealnie podnosił duszny klimat o poziom wyżej a i muzyka świetnie broni się jako oderwane od dzieła medium, zwlaszcza podczas powolnych spacerow w miescie skąpanym w deszczu lub mgle oswietlanym krzykliwymi reklamami i neonami ;) polecam!

MagnusDuxWolly

Dobrze,że ktoś też myśli jak ja-ARCYDZIEŁO!

ocenił(a) film na 10
MagnusDuxWolly

Villeneuve chciał poruszać klasyka, coś czego się nie robi; a jego film przerósł oryginał. Dokonał czegoś niesamowitego.

ocenił(a) film na 5
EMERSION

Nie bluźnij

ocenił(a) film na 10
Lynn

Prawdę prawie. Nowy BR jest o wiele lepiej zrealizowanym filmem.

MagnusDuxWolly

Świetny. Też daję 10. Specjalnie w kinie przesiadłam się do 4, pustego rzędu, żeby mi chrupot chipsów i popcornu nie przeszkadzał. Dzięki temu mogłam poczuć się jak bym tam z nimi była. Absolutna magia kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones