PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104693}

Bionicle: Maska Światła

Bionicle: Mask of Light
6,4 2 134
oceny
6,4 10 1 2134
Bionicle: Maska Światła
powrót do forum filmu Bionicle: Maska Światła

niby roboty kojarzą się z bajkami dla dzieci, można w tym całym świecie Bionicle dostrzec
wiele poważnych treści godnych dobrego fantasy(nie mówię tu tylko o filmie, byłem
fanem uniwersum)

Na początku całość przypominała baśń-fantasy z klimatem legend, tajemnic i ciemności
otaczającej świat wokół Matoran. Potem mamy najlepsze dostępne dzieciom s-f z
wieloma powiązaniami ze znanymi nam legendami, podaniami i biblią(Mata Nui jako
istota wszechświata, Makuty jako upadłe anioły niegdyś strzegące Matoran, zaś Toa
pełnią oczywistą funkcję herosów-olbrzymów ratujących zwykłych Matoran przed
potworami i złem).

Najbardziej wciągający był wyścig po Maskę Życia - ponad trzy lata pełne walk kolejnych
Toa z kolejnymi śmiertenie niebezpiecznymi wrogami w coraz to nowszych
sceneriach(kolejno Toa Inika-Piraka na zdziczałej, podupadłej Voya Nui; Toa Mahri-
Barraki na zatopionej, kojarzącej się z Atlantydą Mahri Nui; i wreszcie nowi Toa Nuva-
Makuty w samym centrum wszechświata - Karda Nui).

Finał przemienił się w fantasy o klimacie mieszającym Księżniczkę Marsa z Falloutem -
pustynna, umierająca planeta; koczownicy; groźni rabusie; upadła cywilizacja i
technologia... Szkoda że na tym się skończyło(co prawda spektakularnym, godnym filmu
starciem Mata Nui i Teridaxa, ale chce się zawsze więcej).

Och, ile to ja bym dał aby wróciło Bionicle - jeszcze kilka filmów, może serial... Wszystko
pochłonęło głupie, amerykańskie Hero Factory(swoją drogą przypomina dziwaczny miks
Bionicli z Marvelem i Gwiezdnymi Wojnami).

ocenił(a) film na 8

LOOOL, mógłbyś wyjaśnić historie albo masz może strone z dobrze wyjaśnionym tym wszystkim? Bo ja po kilku seriach straciłem wątek :D, mój ulubiony był z przebudzeniem Boroków (tak to sie pisało?) miałem nawet komiks :)

użytkownik usunięty
amasus

wpisz w google Bioniclepedia lub Bionicle Encyklopedia Wiki i masz wszystko czego trzeba.

ocenił(a) film na 8

dziękować :D

ocenił(a) film na 8
amasus

czytam czytam i nieogarniam :), mógłbyś mi chociaż w maleńkim skrócie prosto wyjaśnić jak sie wszystko zaczęło i na których wyspach po kolei miały miejsce dane wydarzenia ?

ocenił(a) film na 10
amasus

Po kolej chronologicznie czy jak wychodziły serie zabawek ?

użytkownik usunięty

lepiej, żeby nie powstał serial, jeśli ma być jak film - profanacja genialnego uniwersum

użytkownik usunięty

Szkoda, że nie sfilmowali wszystkich roczników tylko cztery, a ostatni nie został w pełni sfilmowany, fabuła się nagle urywa. Podobają mi się tę porównania, zwłaszcza z Hero Factory, a zresztą... co sądzisz o drugiej generacji Bionicle?

użytkownik usunięty

Raczej nie poświęciłem jej uwagi, tak tylko rzuciłem okiem na pierwsze wydania i widzę, że to po prostu zmiksowany materiał z pierwszej generacji... no ale może się mylę.

użytkownik usunięty

Ja najbardziej lubię Mata Nuiego z pierwszej generacji i Ekimu z drugiej - obaj są właściwie najpotężniejsi z tych dobrych, są też szefami. Z tego samego powodu z Hero Factory najbardziej lubię Stormera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones