PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842428}

Bikram: jogin, guru, przestępca seksualny

Bikram: Yogi, Guru, Predator
6,2 2 465
ocen
6,2 10 1 2465

Bikram: jogin, guru, przestępca seksualny
powrót do forum filmu Bikram: jogin, guru, przestępca seksualny

Kolejny film, który udowadnia jak bardzo łatwym do manipulowania społeczeństwem są Amerykanie. Jakby guru kazał im ćwiczyć w świńskim łajnie i się w tym taplać to by to uczynili. I jeszcze z chęcią za to zapłacą grube pieniądze. Tak sobie myślę, że tam u nich każdy biznes związany z jogą, new age, sektą wypaliłby na spokojnie także i dziś. Wystarczy być Hindusem lub zwykłym dziwolągiem o zachowaniu wariata. To nie pierwszy dokument, który potwierdza moją tezę.

ocenił(a) film na 4
Liryczny

Nie doceniasz zdolności innych społeczeństw do bycia zmanipulowanymi, pozdrawiam :P

Chemikchemiczny

Chyba nie oglądał do końca -Meksyk i Hiszpania.

Liryczny

No właśnie. Bohater dokumentu prowadzi w tej chwili szkołę i warsztaty w Hiszpanii. I to już jako skazany w USA, więc wychodzi na to że Hiszpanie nie mądrzejsi

ocenił(a) film na 7
zgarbik

No a wręcz głupsi w kontekście tego, że już oficjalnie wiadomo, co to za typ. Też często kusi mnie pastwienie się nad narodem amerykańskim, też sporo tego typu dokumentów już widziałam, ale to chyba jednak za duży skrót myślowy...raczej należałoby powiedzieć "współczesne społeczeństwo zachodnie" jest, tutaj np. "bezrefleksyjne", "naiwne", "podatne na manipulację", ale też będąc uczciwym - "poszukujące". Ludzie szukają sensu życia, poczucia wspólnoty, celu, także pozytywnej figury ojca (ci zwariowani guru to najczęściej mężczyźni) w swoim życiu - tego nam dzisiaj często brak w tym zabieganym i stechnicyzowanym świecie i niestety takie jednostki sfiksowane na własnym punkcie to wykorzystują. Swoją drogą wiem, że łatwo powiedzieć z perspektywy czasu (choć skoro jego szkoła nadal ma się dobrze, to i też wcale nie koniecznie), ale zawsze jestem zaskoczona brakiem jakiejś podstawowej intuicji, odruchów obronnych i zachowawczych u tych ludzi. Wszak ten cały Bikram (i wielu mu podobnych, fałszywych proroków) od początku sprawiał podejrzane wrażenie! Jego narcystyczny sposób wypowiadania się, pustka i chłód w oczach...no człowieczek nie imponujący ani wizualnie, ani jakoś szczególnie inteligentny...Pewność siebie - to z pewnością działa na ludzi jak magnez i jest tą osławioną charyzmą", choć zawsze wydawało mi się, że to słowo zawiera w sobie jednak więcej - jakiś osobisty wdzięk, elokwencję...W każdym razie w świetle jego kolejnych wybryków, choćby obelżywego języka na zajęciach, wszystkim powinno dać do myślenia z kim mają do czynienia! A jednak...Także z psychologicznego punktu widzenia dokument co najmniej zastanawiający, zwłaszcza, że tak dobrze udokumentowany i opinię na temat głównego antybohatera wyrobić możemy sobie sami.

ocenił(a) film na 7
Liryczny

A o Kaszpirowskim i jego fenomenie w bloku wschodnim słyszałeś? ;)

ocenił(a) film na 1
Liryczny

Film nie pokazuje ani jednego dowodu że bikram faktycznie molestował i gwałcił
Jak dla mnie to podręcznikowa próba wyłudzania hajsu
Dokument beznadziejny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones