PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 65 250
ocen
7,6 10 1 65250
7,5 57
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

Jak stworzyć film dla snobów? Weź jakiś banał, opakuj to w piękny papierek złożony z ładnej otoczki (renomowani aktorzy, specyficzna scenografia itd) i podlej to sosem erotyzmu. Voila, otrzymałeś film, którym będą się zachwycać krytycy filmwebu i na festiwalach dla snobów.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Typowy komentarz dla ignorantów z kompleksami

fandisneya

Zostan zawodowym krytykiem,bo pieprzysz straszne bzdury.

ocenił(a) film na 6
fandisneya

Dokładnie tak... fabuła jest banalna, cały film to potworny przerost formy nad treścią, ale przecież nie możesz tego napisać, bo "nie zrozumiałeś tego głębokiego przekazu, idź oglądać Transformersy" powie ci Julka z kolorowymi włosami o IQ 72.

fandisneya

Manifestowanie prawa do oceny innych z uwagi na poczucie wyższości też jest snobizmem. Zatem nie tak mądry jak mu się wydaje snob uznał innych za snobów. A może niech każdy ogląda to, co lubi, Zawsze można porozmawiać merytorycznie o filmie bez uprzedniego klasyfikowania widzów.

ocenił(a) film na 8
fandisneya

Rzeczywiście, nie jest to film dla prostaków, którym się wydaje, że są mądrzy.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

A jeszcze większym snobizmem jest przeczytanie książki Alaisdera Graya, to na jej podstawie powstał film. Polecam.

ocenił(a) film na 2
fandisneya

Świat bez ducha, człowiek Bogiem, implikowanie, że jednostka, nawet w ramach eksperymentu, może istnieć pozbawiona głębszych uczuć, jeśli się ich nie wyuczy; jedynym ich przejawem u Belli były jakieś odruchy pragnienia wzięzi dziecko-rodzic oraz przebłysk empatii spowodowany ekstremalnalną sytuacją reprezentowaną przez umierające dzieci. Reszta sprowadzona w gruncie rzeczy tylko do fizyczności (w końcowej fazie chęć zdobywania wiedzy)- brak wskazań na rozwój duchowy, a filozoficzne zapędy szybko ucięte pokazem niesprawiedliwości świata. A potem na nowo - rozpusta. Ładne wizerunkowo, ciekawie sformułowane wypowiedzi, dobra inkarnacja dziecka przez aktorkę, ale treść...

fandisneya

Moze po prostu jestes za durny i siano w twojej czaszce nie analizuje dziela filmowego troche powyzej sredniej?

fandisneya

W punkt! Treść jest tak kosmicznie banalna, że czytając opinie krytyków, mam wrażenie iż jestem w programie "Mamy Cię". 

ocenił(a) film na 9
dorota_m_5

to jaka jest treść ? , ciekawe jest to że a propos takim komentarzy w filmie zostało użyte sformułowanie "wyparcie" istniejące już od początku psychoanalizy Freudowskiej, wiem Dorotko ze twój mózg nie dostrzega powiązań z filmu z e światem rzeczywistem i w dużej mierze właśnie zachodzi u ciebie te zjawisko zwane "wyparciem" ale stety i niestety dla biedy umysłowej stworzyli film który wymaga chociażby elementarnej wiedzy z zakresu pschologii, psychiatrii,socjologii, seksuologii dla innych osób będzie to zlepek bezsensowej orgii z elementami pedofilii której nawet w ułamku w filmie nie ma, bo ludzie nawet nie mają pojęcia jaka jest prawdziwa naukowa definicja pedofilli i że w tym przypadku nie ma tutaj żadnego zastosowania, polecam się edukować to takie filmy staną się dla ciebie bardziej ambitne i wartościowe..

ocenił(a) film na 9
fandisneya

jak tam ego ? podbudowane ? iluzorycznym spojrzeniem na świat i siebie ? nie ma to jak oglądać taki film bez jakiegokolwiek pojęcia o psychologii, psychiatrii, socjologii, seksuologii, rozumiem ze bez jakies chociażby elementarnej wiedzy naukowej, ten film może być bez sensu, dlatego rozpoznawaniem rzeczywistości i nauki zajmują naukowcy a nie takie Jurki jak ty z pilotem w reku z przed telewizora

ocenił(a) film na 4
elite_jarek

Sprzed* a nie "z przed". Zamiast gadać coś o naukowcach, lepiej wróć na lekcję języka polskiego.

ocenił(a) film na 9
Frontsider

no i powiedział co wiedział xd twoje największe życiowe osiągnięcie i szczyt możliwości zwrócić uwagę na ortografię, są badania naukowe które potwierdzają, że osoby z niższym ilorazem inteligencji mają większe skłonności do poprawiania innych osób, szczególnie w sytuacji w której nie mają nic innego do powiedzenia, pozdrowionka, ale muszę powiedzieć że dzięki wam "debilom" nauczyłem się już pisać póki zamiast puki, także tak trzymać, dobrze, że w mojej pracy doktoranckiej z psychiatrii która okazała się innowacyjnym i wyróżnionym opracowaniem zaburzenia maniakalnego , która napisałem wiele lat temu nie brali tego pod uwagę czy napisalem sprzed z przed, bo liczyła się bardziej treść  xd ale dzięki Jurku za uwagę

ocenił(a) film na 4
elite_jarek

Przestań bredzić o tych badaniach chłopie, nikogo to nie obchodzi xd Badania wskazują, że osoby które nie potrafią złożyć prostego zdania bez błędu ortograficznego są imbecylami.

ocenił(a) film na 9
Frontsider

O no widzisz,  jednak taki głupi nie jesteś,  skoro dostrzegasz różnice i rozdzielasz proste zdania od złożonych, skomplikowanych myślowo zdań, brawo, to teraz jeszcze pochwal się wszystkim co zrozumiałeś z filmu :) jestem bardzo ciekawy czy faktycznie ortografia to szczyt twoich możliwości czy jednak intelektem, jakimś cudem, wykraczasz poza próg przeciętnego robaka człowieka.

ocenił(a) film na 9
Frontsider

tak w ogole to wiesz że Albert Einstein popełniał błędy ortograficzne ?, a wiesz, że jeszcze robił to Issac Newton ? albo Thomas Edison ? albo Winston Churchill ? albo nawet sam, majestatyczny Sigmund Freud ? i wiele wiele innych naukowców uczonych.. to że jesteś "spostrzegawczy" na ortografie nie czyni ciebie mądrzejszym niż w rzeczywistości jesteś, a badania naukowe odnośnie powiązania ilorazu inteligencji z tendencją do zwracania uwagi innym osobom o błędach ortograficznych istnieje i niestety na twoją niekorzyść, może i to będzie dla ciebie ważnym punktem przemiany w twoim życiu, etapem rozwoju z człowieka przeciętnego na wyższy jego poziom..

ocenił(a) film na 4
elite_jarek

Widzę, że się bardzo wczuwasz, skoro walisz dwa komenty pod rząd XD Po prostu naucz się pisać to nie będzie Cie tak bolało, że ktoś Ci wytknął błąd ortograficzny. Próbujesz coś gadać o naukowcach, ale z ortami w komentarzach, nie można ich brać na poważnie. Próbujesz tutaj umoralniać i pouczać ludzi dlatego ci to wytknąłem- w innym wypadku nie przyczepiłbym się do jakiegoś głupiego błędu. Co do stopni naukowych to doktora może nie mam, ale jestem w trakcie robienia. Natomiast studia w Polsce są tak powszechne, że robi je praktycznie każdy. Nie jestem więc jakimś idiotą, żeby flexować się papierkiem na jakimś forum z filmami XD Dorośnij panie Doktorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones