PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432662}

Biblioteka Pascala

Bibliothèque Pascal
6,5 180
ocen
6,5 10 1 180
Biblioteka Pascala
powrót do forum filmu Biblioteka Pascala

Film mocno średni, choć fabuła ma potencjał, ale reżyser go nie wykorzystuje. Myślę, że zdecydowanie zbyt słaby film by kandydować do oscara i ta kandydatura była pomyłką. Początek filmu nudny jak flaki z olejem. Całkowita abstrakcja uderza w nieprzygotowanego na to widza, który za bardzo nie może się w tym połapać i nie rozumie o co chodzi. Wyszło to trochę komicznie. Część ludzi wychodziło z kina. Film tak naprawdę zaczyna się od momentu, gdy główna bohaterka trafia do tytułowego burdelu Biblioteki Pascala. Druga część częściowo rekompensuje początek, szokuje, karmi nas emocjami i im bliżej końca tym film staje się lepszy. Interesujący pomysł i wizualnie dobrze wykonany (doskonały wystrój burdelu). Bardzo podoba mi się zakończenie filmu i dopiero mając obraz całości można go sprawiedliwie ocenić.
Co wyniosłem z tego filmu? Przekonanie, że osoba, która potrafi opowiadać bajki będzie dobrym rodzicem i że przedstawianie okrutnej szarej rzeczywistości, której się doświadczyło, jako bajki może być sposobem na radzenie sobie z nią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones