PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467482}

Biała wstążka

Das Weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte
7,5 31 546
ocen
7,5 10 1 31546
8,2 28
ocen krytyków
Biała wstążka
powrót do forum filmu Biała wstążka

ale i tak wolę jego nudzenie, niż większość produkcji, które latem lecą w kinach.
Niestety - kilka błyskowtliwych scen, mistrzowskie kadrowanie i nienaganne aktorstwo nie zmienią mojego zdania: w "Białej wstążce" za dużo jest nudy. I tyle.

Gerard_Polanski

Wydaje mi się, że to jest po prostu perfekcyjnie wycyzelowana rozprawa, gdzie wszystkie elementy są od początku do końca przemyślane, poukładane w logiczny ciąg wywodu. Nie powiem, żebym się nudził, ale Haneke faktycznie nie robi niczego, żeby seans widzowi umilić.

ocenił(a) film na 9
Gerard_Polanski

Kolego czy ty oglądałeś wcześniejsze filmy Hanekego? Tutaj ciągle wyczekiwałem momentu kiedy zaraz ktoś komuś strzeli w morde, albo ktoś kogoś zgwałci czy jeszcze coś gorszego (ba, nawet wypatrywałem dialogów, które te sceny mogły implikować), ale Haneke mnie zaskoczył i w tym filmie tego nie było. Mistrzowstwo.

dKc

To jakie filmy widziałem, a jakie nie, można na filmwebie bardzo łatwo sprawdzić. Zatem pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Gerard_Polanski

Dziękuję za tą jakże wiele wnoszącą do tematu odpowiedź. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Gerard_Polanski

Zupełnie się nie zgadzam. Dla mnie Haneke to właśnie mocne, nienazwane napięcie od początku do końca. Niby akcja toczy się jednostajnie,ale czuje się gdzieś będzie kulminacja, jakieś ujście rosnącego napięcia i to bez podpowiadającej kiedy muzyki. Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 9
ivee_3

Zgadzam się z Twoją opinią. Mnie jego filmy trzymają w napięciu.

ocenił(a) film na 9
Ingrid_Bergman

Bo to czeba miedź muzk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones