PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467482}

Biała wstążka

Das Weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte
7,5 31 546
ocen
7,5 10 1 31546
8,2 28
ocen krytyków
Biała wstążka
powrót do forum filmu Biała wstążka

Niemcy

ocenił(a) film na 6

Myślę że jest coś dziwnego w tym narodzie. Jakaś wada genetyczna, którą widać nie tylko na poziomie umysłowym ale również na poziomie fizycznym. Byłem tam zaledwie kilka razy. Ale za każdym razem duża część ich populacji sprawiała na mnie wrażenie upośledzonej. Tak jakby brzydota umysłowa manifestowała się również w ich wyglądzie. Oni byli jak ucieleśnienie postaci z obrazów Hieronima Bosha. Pokraczni i karykaturalni. Coś podobnego widzę też w tym filmie. Może aktorzy nie są szczególnie brzydcy, ale widać tą brzydotę w ich zachowaniu. Myślę, że reżyser dobrze to uchwycił. To coś co powoduje że naród ten stał się sprawcą tylu nieszczęść nie tylko swoich ale i innych narodów. Mają oni chyba wyjątkowy dar nasiąkania wszelkimi zbrodniczymi ideologiami. Komunizm Marksa i Engelsa z powodzeniem eksportowany do Rosji. Zbrodnie hitleryzmu. Wcześniej rozbiory naszego kraju dokonane przez trzy niemieckie klany. Zbrodnie w afrykańskich koloniach.
Niemcy to naród wymagający ciągłej kontroli, który nigdy nie powinien zostać dopuszczony do sprawowania czołowej roli na naszym kontynencie. W historii zawsze się to źle kończyło. A historia niestety lubi się powtarzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones