PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791088}

Berek

Tag
6,4 50 641
ocen
6,4 10 1 50641
4,9 17
ocen krytyków
Berek
powrót do forum filmu Berek

Początkowo pomysł na film wydaje się mega absurdalny, ale ostatecznie muszę uznać go za zaletę, bo to oderwanie od rzeczywistości pogłębia komediowy nastrój. Co ciekawe jest to oparte na prawdziwej historii grupki przyjaciół, nie zagłębiałem się jakoś szczególnie, ale to chyba oczywiste, że wszystko zostało przerysowane do granic możliwości. Przed seansem widziałem wiele porównań do Wieczoru Gier i chociaż nie jest to tak dobry film, to wciąż jedna z niewielu udanych komedii, które możemy zobaczyć w kinach w ostatnich latach. Nie ma tu zbyt wiele kloacznego humoru, co prawda jest kilka żartów o penisach, ale jak na współczesną amerykańską komedię to tyle co nic. Jest nawet pewien morał na sam koniec. Można się czepiać, że postaci są do bólu stereotypowe i do kilku innych spraw, ale ostatecznie Berek dostarczył mi półtorej godziny dobrej rozrywki i jestem zadowolony, że wybrałem się do kina. Dodatkowo leci jedna gwiazdka więcej, za świetny soundtrack, który idealnie trafił w moje gusta.

ocenił(a) film na 8
mario_ka

PS: Bardzo podobało mi się slowmotion w scenach akcji, które wziąlem za oczywiste nawiązanie do ostatnich filmów o Sherlocku Holmesie ;)

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Montaż to jeden z najlepszych elementów filmu, nie dam 8 ale solidna 7,5 jest, + za Jona Hamma na dużym ekranie ;).

ocenił(a) film na 8
mario_ka

W pełni się zgadzam. Bardzo dobra komedia.

mario_ka

Miałem napisać coś podobnego, ale nie ma potrzeby bo wszystko co chciałem zawarłeś w swoim komentarzu :)

ocenił(a) film na 6
mario_ka

Film jest OK i myślę że to adekwatna ocena do jego walorów. Nie jest to komedia, przy której płaczesz ze śmiechu, daleko jej choćby do Hangover, ale ogląda się przyjemnie. Fajny film :)

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Mi się też bardzo podobał, można coś z niego nawet wyciągać. <SPOILER!!!> <SPOILER!!!>zadziwiło mnie to, że zakończenie w zasadzie nie skończyło się happyendem..<SPOILER!!!><SPOILER!!!>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones