PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627173}

Bardzo poszukiwany człowiek

A Most Wanted Man
6,6 31 828
ocen
6,6 10 1 31828
6,6 12
ocen krytyków
Bardzo poszukiwany człowiek
powrót do forum filmu Bardzo poszukiwany człowiek

Film z genialnym klimatem, takim samym aktorstwem( Hoffman MISTRZOSTWO) scenariuszem reżyserią. Co prawda żadnych nowych prawd nie odkrywa (wojna żywi się też życiem niewinnych po obu stronach) i ten genialnie pokazany dramat człowieka, który chciał troszkę trochę bardziej po ludzku niestety. Film o terroryzmie bez terrorystów. POLECAM!!!!!!

ocenił(a) film na 9
tisoc

Podpisuję się pod powyższym i również gorąco polecam!

ocenił(a) film na 8
tisoc

Chyba pierwszy thriller w którym główny bohater zamiast rozgryzać intrygę, sam ją tworzy. Również gorąco polecam

tisoc

Myślałam że tylko mnie porwał, pomimo że nie jestem fanem tego gatunku.

ocenił(a) film na 7
tisoc

Nic dodać, nic ując!

ocenił(a) film na 3
tisoc

Ty w tym filmie widzisz klimat? Ja widzę szarą atmosferę, brud i syf Hamburga. Napisałem to po 1 godzinie oglądania. Musiałem zajrzeć na to forum, bo nie wiem, czy nie szkoda mi kolejnej godziny życia. Przemęczę się a potem ocenię. Na chwilę obecną z thrillerem ten ma tyle wspólnego co Reksio z horrorem :)

SynGefco

zobacz film a potem go oceniaj

ocenił(a) film na 3
tisoc

Jutro dokończę to dam znać, nie porwał mnie, żeby jednych tchem obejrzeć.

ocenił(a) film na 3
tisoc

Wymęczyłem drugą godzinę. Gdzieś tu przeczytałem, że jest to film o terroryzmie bez terrorystów. Temat terroryzmu utkwił mi w pamięci w momencie kiedy Pani adwokat przeczytała z gazety Issie, że był zamach w którym zginęło 80 osób. Cały terroryzm. Z drugiej strony nawet gdyby to był naprawdę film o terroryzmie bez terrorystów to czułbym się jak oglądając film o przyrodzie bez flory i fauny, film o samochodach bez samochodów itd. Film nudny, bezbarwny, bez klimatu Do obejrzenia filmu skłoniła mnie jedynie postać Willema Dafoe, którego uważam za wybitnego aktora. Dla mnie to był film bardziej obyczajowy, thriller pojawił się w 1h 50 min na chwilę. Film broni jedynie właśnie rola Dafoe, stąd moja ocena... "mocne" 3.

SynGefco

nie każdy film jest dla każdego...

tisoc

Obejrzałem film dzisiaj i przyznam, że konflikt na tle Rosja-państwo islamskie przedstawiony zero jedynkowo. Obsadę film miał świetną, ale scenariusz uważam, tego nie wykorzystał.

buterfly

no niekoniecznie zero jedynkowo, film ma mnóstwo niuansów, niedopowiedzeń trzeba dać mu się uważnie porwać i chłonąć...

tisoc

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale państwo islamskie przedstawiono jako poszkodowaną jednostkę a Rosję jako agresora. Oczywiście Rosja ma swoje za uszami, chociażby obecnie atak na Ukrainie, ale to państwo islamskie odpowiada za terror siany w państwach islamskich.

buterfly

Nie wiem czy zauważyłeś, że film opowiada o konkretych ludziach, którzy wyłamują się uogólnieniom...

tisoc

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ci konkretni ludzie nie wspomnieli o tym, że państwo islamskie przyczyniło się do migracji. Moim zdaniem, chociaż temat był ciekawy, to twórcy go nie potrafili wykorzystać.

buterfly

Nie wiem czy zauważyłeś, że to widać w tym filmie. Niektórych rzeczy nie trzeba mówić, bo je widać....Pisałem ci że film nie jest łopatologiczny ma mnóstwo niuansów, niedopowiedzeń trzeba dać mu się uważnie porwać i chłonąć...

tisoc

Ja zauważyłem, że twórcy tego filmu obawiali się, że podjęcia tematu ze strony USA dlatego też wątek uchodźców został ukazany z punktów widzenia Niemiec. Chociaż to USA poniosło największe straty po atakach państwa islamskiego zapewne dlatego, że zagrażanie atakami wciąż stało szkoda, jednak że to obiło się na filmie. P. S mogę poznać twoją ocenę, bo wiem już, że film przypadł ci do gustu, ale nie widzę twoje oceny punktowej :)

buterfly

osiem lat temu dałem 9

tisoc

Widocznie ocena ci zniknęła, bo się nie wyświetla przy twoim awatarze.

buterfly

mnie się wyświetla

tisoc

W ocenach znajomych też mi się wyświetla nie ma jej tylko przy komentarzach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones