PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015932}
6,0 4 128
ocen
6,0 10 1 4128
4,4 10
ocen krytyków
Back to Black. Historia Amy Winehouse
powrót do forum filmu Back to Black. Historia Amy Winehouse

Pomyślałam o tym, gdy gdzieś w internecie mignęło mi zdjęcie z planu, ale dałam szanse. Może na ekranie będzie lepiej. Dzisiaj jednak w kinie zobaczyłam zwiastun tego filmu i jest jednak jeszcze gorzej. Amy miała nietypowa urodę, ostrą, charakterystyczną i umówmy się, nie była klasyczną pięknością. Dla niektórych pewnie była po prostu "brzydka". Ta aktorka w ogóle nie ma tych rys, tego charakteru, jest zbyt delikatna, przez co rockowy strój, przesadzisty makijaż i tapir na włosach wypadają wręcz karykaturalnie. Wielka szkoda. Nie wierzę, że nie mogli wybrać lepiej. Wiem, że być może wiekiem się tu nie zgadza, ale czy tylko ja uważam że Lady Gaga byłaby świetną Amy?

Phonetique

przyklaskuję, też myślę że Lady Gaga byłaby w punkt - ma tę dawkowaną dzikość, która cudnie wybrzmiała w American Horror Story: Hotel :D

kromka74

Ikona ma zagrać ikonę? Oczadzieliście. A mnie i tak najbardziej interesuje pokazana historia a nie podobieństwo głównej aktorki do postaci przez nią odgrywanej

maciekb80

to świetnie Maciek.
jeśli interesuje Cię pokazana historia, to zobacz sobie Amy z 2015.

kromka74

Nie widziałem filmu, odnosiłem sie tylko do tego że nie potrzebuje aktorki/aktora która musi być podobna na maxa do odgrywanej postaci ;)

maciekb80

Maciek a co złego jest w tym, aby ikona grała ikonę, bo nie rozumiem? Od kiedy biografie grają tylko nikomu nie nanu aktorzy? Nie rozumiem argumentu.

Phonetique

Totalnie się zgadzam. Film wydaje się lukrowany i strasznie płaski. Lady Gaga byłaby idealna w konwencji niestandardowej natury i potężnej barwy głosu!

Phonetique

Tak, dokładnie. Ta aktorka to nieporozumienie.

Increibla

I powiedziała ta osoba, która nawet nie widziała filmu

Phonetique

Może najpierw zobacz cały film a potem się wypowiadaj. Wydaje mi się to dość płaskie i slabe niczym ocena babeczki przez szybę cukierni

Rob_ert_fw

Hej wypowiadam się na podstawie zwiastun i zdjęć, co podkreśliłam w komentarzu. Nie rozumiem? Pójdę do kina, może się zdziwię i zdanie zmienię. Na ten moment mam jakie mam i zaprosiłam do dyskusji. Bez przesady.

Phonetique

Właśnie wróciłam z kina. Uważam, że dała radę, choć faktycznie, uroda zupełnie inna. Ale czy o to chodzi, żeby dobierać aktorów pod względem wizualnym? Gaga byłaby za stara...

A ogólnie... Ja czuję niedosyt po filmie... Szczególnie na końcu. Ale tak chyba jest często po biogriafiach.

Edit: dodam tylko, ze mieszkam w UK, wiec premiera u nas była dziś :)

mademoisellee

To prawda, napisałam że wiek gagi by się nie zgadzał choć już nie raz mieliśmy przypadki gdzie wiek aktora nie był 1 do 1 z wiekiem postaci :) taka moja refleksja po zobaczeniu zwiatuna, pójdę do kina, być może się zaskoczę

Phonetique

Nim doczytałam do końca Twój komentarz, pomyślałam o Gadze.

Phonetique

Ona miała po prostu wielgachny kinol a nie "nietypowa urode"...

keradkaine

uuuu...

ocenił(a) film na 7
Phonetique

Wróciłem z kina. Nie byłem jakimś wielkim fanem jednak film uważam za udany a aktorka sue6jak dla mnie sprawdziła chodź miała bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Polecam obejrzeć a następnie się wypowiadać. Po zwiastunach (których ja wcale nie oglądam) ocenianie całości jest śmieszne.

Janel

Dzięki za opinię, być może więc w kinie jednak aktorka mnie zaskoczy ;) nie rozumiem natomiast, co jest w tym śmiesznego? Podkreśliłam w komentarzu że nie leżała mi w zwiastunie i tylko to skomentowałam. Nie wypowiadałam się na temat filmu którego nie widziałam lol

ocenił(a) film na 7
Phonetique

Nie wierzysz, że nie mogli wybrać lepiej, dajesz swoją propozycję aktorki która byłaby lepsza ale filmu nie widziałaś. To jest śmieszne.

Phonetique

czyli co wg ciebie tylko brzydkie kobiety mogą nosić rockowe stroje, przesadzisty makijaż i tapirować sobie włosy? xD

sally_storm

Też nie widziałem filmu ale w przeszłości oglądając różne filmy , wyłapywałem aktorki które były tak podobne a Amy, myśląc że jak powstanie film , były by idealne.Na pierwszy rzut oka zły dobór aktorki.Wale na torenty zaraz będe oglądał...to ocenię sprawiedliwie.

sally_storm

Eee... Co? A gdzie tak napisałam? Proszę nie wpierać mi swoich irracjonalnych inerpretacji mojej prostej jak budowa cepa wypowiedzi. Napisałam jedynie, że ta aktorka nie pasuje mi do roli Amy, bo jaka była Amy chyba wszyscy wiemy. Charakteryzacja na siłę, ale po zwiastunie sądzę, że ze średnim efektem. Pójdę do kina, skomentuję całość.

ocenił(a) film na 8
Phonetique

i napisałeś tę opinie przed obejrzeniem filmu ale bezsens

fanPanaR10

Bezsensowny jest Twój komentarz. Tak napislaam ta opinię przed obejrzeniem filmu, bo odniosłam się jedynie do wyboru aktorki i jej charakteryzacji która widizlam na zwiastunie. Nie komentuję tego czy film jest udany, czy nie, bo go nie widziałam. Proste chyba, nie?

Phonetique

Phonetiqe daruj sobie dziewczyno tę polemikę jest męcząca, to nie FB.

ocenił(a) film na 8
Phonetique

mi przez pierwsze parę minut filmu też nie pasowała ta aktorka ale po paru minutach byłem już wciągnięty. może dlatego nie warto oceniać postaci przed obejrzeniem filmu i tego jak zagrała.

ocenił(a) film na 6
Phonetique

Przecież ona jest podobna i dobrze ucharakteryzowana

ocenił(a) film na 8
Phonetique

Kto ocenia film po zwiastunie? I po kiego?

Phonetique

Ludziska kochane, ale Phonetique oceniła tylko dobór aktorki, a nie jej grę i nie cały film :) Jestem ciekawa Waszych wrażeń po obejrzeniu filmu :) Pozdrawiam wszystkich!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones