PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823221}

Błąd systemu

Systemsprenger
7,4 4 043
oceny
7,4 10 1 4043
7,2 20
ocen krytyków
Błąd systemu
powrót do forum filmu Błąd systemu

To nie jest film o niegrzecznym, roszczeniowym dziecku. To film o nieudolności rodziców i placówek wychowawczych w postępowaniu z chorym dzieckiem. Taka złość i agresja nie bierze się znikąd. Najczęściej za takie zachowanie odpowiada autyzm, ADHD, epilepsja albo inne zaburzenia psychiczne. Dodajmy do tego nieudolną matkę, traumę i mamy obraz na wskroś nieszczęśliwego dziecka. Na samym wierzchu jest agresja, ale była również scena pokazująca jak Bennie w domku w lesie moczy się w nocy. Moczenie się nocne zazwyczaj oznacza duży poziom lęku lub problemy neurologiczne. Ale żeby to wykryć dziewczynka musiałaby trafić do porządnej kliniki, gdzie przeszłaby wszystkie testy na ASD, ADHD, EEG całodobowe i badania genetyczne. Pakowanie w dziecka leków też niczego nie rozwiązuje. Tutaj tylko długa i intensywna terapia w dostosowanych warunkach. Jak oglądałam ten film to tak bardzo szkoda mi było tej dziewczynki, bo takich historii jest więcej. Ja też mam swoją historię, ale moja zaburzenia poszły w drugą stronę. Nieśmiałość, wycofanie, życie w swoim świecie. Polski system "wychowywania" takich dzieci wcale nie jest lepszy, bo jak rodzic nie ma kasy na prywatne leczenie, to na NFZ się nie doczeka. A dziecko cierpi.

Anna_Bernstock

Akurat wczoraj miałem okazje oglądać film, cieszy mnie fakt, że TVP2 wyemitowało ten znakomitym, chociaż nie łatwy do przyswojenia film. Zgadzam się w pełni, że agresja przeważnie nie bierze się znikąd, według mnie w przypadku Benni jej zachowanie wynikało z braku miłości i zrozumienia scena, w której Benni nawojuje mamę, uważam, wymownie to udowadnia. Z tego też powodu, mimo że Michael próbuje nawiązać nić porozumienia, nie jest w stanie zastąpić jej matki i poczucia akceptacji z jej strony.

Jeżeli nie widziałaś, polecam również film Mama (2014) i Podniesionym czołem (2015) oba filmy podejmują podobną tematykę i robią to moim zdaniem również wyśmienicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones