PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=591326}
6,3 5 708
ocen
6,3 10 1 5708
6,2 9
ocen krytyków
Attenberg
powrót do forum filmu Attenberg

Dwa bardzo dziwne bieguny ludzkie...Postaci są wycofane i totalnie zamknięte przed
światem.
Filmy dość podobne do siebie abstrakcją. Jednak zdecydowanie wolę film Kieł.

użytkownik usunięty
Nokto

ja też jestem za Kłem.
widziałem w nim większą złożoność prostszych spraw na pozór, bo seksualne często są tak strasznie przerysowywane. Kieł... wryło mnie w kinie. Attenberg, przeraziło bardzo podobnie ale nie zatrzymało akcji serca.

ocenił(a) film na 6

mi równiez bardziej podobal sie Kieł

ocenił(a) film na 8
Nokto

Oba tak samo świetne. Kieł był bardziej kontrowersyjny przez co to mocniejszy kaliber, za to Attenberg przyjemniej sie ogląda :)

ocenił(a) film na 4
mesektet

Moim zdaniem Kieł po prostu był lepiej zrobiony i opowiadał głębszą/ważniejszą historię. Sceny były jasno umotywowane (próba ochrony dzieci przed złym światem czy też widzimisie ojca) natomiast oglądając Attenberg ma się wrażenie, że reżyserka nie bardzo wiedziała co tak naprawdę chce w nim zawrzeć. Więc zawarła wszystko. Pomieszanie izolacji społecznej głównej bohaterki, jej pierwszych kontaktów seksualnych, poszukiwanie przez nią własnego ,,ja" oraz dojrzewanie psychiczne skonfrontowane z równoczesnym odejściem jej ojca to za dużo jak na jeden film. Wiele spraw, a zajmującą i jedyną prawdziwą wydaje się jej rozpacz dziewczyny za odchodzącym powoli ojcem.

ocenił(a) film na 6
Nokto

Nie ma porównania. Kieł był mocny, konkretny, wciągający i ciekawy. Natomiast po obejrzeniu Attenberga jestem trochę zawiedziony... Kieł - Attenberg 8:6.

ocenił(a) film na 9
Nokto

Wolę "Kieł", ale tylko trochę. Przede wszystkim pomysł bardziej odjechany.

Nokto

To ja na tą chwilę rzeknę sobie: "Attenberg" , ale ocena nie jest w 100% miarodajna , bo "Kła" muszę ponownie przetrawić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones