PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837816}

Asystentka

The Assistant
6,1 5 521
ocen
6,1 10 1 5521
7,6 28
ocen krytyków
Asystentka
powrót do forum filmu Asystentka

Oglądając ten film przypominały mi się moje prace i emocje, które mi towarzyszyły. Biuro, ta atmosfera, wykonywanie zadań.. Bardzo nie chciałabym być na miejscu głównej bohaterki. Taka praca to piekło;o Niszczy psychicznie totalnie. Atmosferę można było ciąć nożem. Niektórzy piszą, że nudy, dla mnie wręcz przeciwnie! Żałowałam, że już się skończył. Bardzo dobrze oddane emocje, atmosfera i toksyczne stanowisko pracy. Dawno nie widziałam czegoś tak innego od wszystkich wypuszczanych ostatnio filmów. Polecam!

Liwia_Lu

Zgadzam się. Kto, choćby raz, nie był zatrudniony w takim charakterze, w tak specyficznej atmosferze - nie zrozumie.
Być może widzowie od takiej produkcji, w takim temacie i takiej problematyce oczekują większej dosłowności, ale mnie te niedopowiedzenia i skromność przekazu bardzo pasowały.

ocenił(a) film na 9
Liwia_Lu

To prawda. Twórcy niesamowicie ukazali beznadzieję takich miejsc, wyjałowionych z normalnych relacji międzyludzkich, niszczących kręgosłupy (i w sensie metaforycznym, ale także fizycznym). A motyw przewodni filmu też jeszcze nie został pokazany nigdy w tak ciekawy sposób. Scena, kiedy bohaterka drukuje zdjęcia dziewczyn z ich portfolio, jedno za drugim, jest w swojej prostej symbolice bardziej przerażające niż niejeden wykrzyczany dramat.

Liwia_Lu

Tak, doskonale pokazana atmosfera biurowej beznadziei, tanich barów z junk food, braku wszelkich kontaktów, alienacji introwertycznej bohaterki, której relacje z rodzicami też sa skąpe i zdawkowe, bo taki jest współczesny świat.

ocenił(a) film na 3
Liwia_Lu

praccowałem w wielu takich biurach ale to nie zmienia faktu że film jest nudny

ocenił(a) film na 2
mrheepeace

Film o niczym totalny gniot

Gokart

Film taki sobie, mógłby być bardziej dopracowany.

użytkownik usunięty
Liwia_Lu

Nie w każdym biurze tak jest. Z biurami tak samo jak z kobietami, że jedna się puści, to nie znaczy, że każda puszczalska. ;-)

Posyp się brokatem, bardziej zabłyśniesz.
Co za smuta, zazdrościć kobietom seksu.

maarek_pl

Buahah widać że lewak

Liwia_Lu

realia pracy biurowej, toksyczne miejsca istnieją niestety i nie da się często nic w nich zmienić bo tworzą je toksyczni ludzie, trzeba z takich miejsc uciekać ...

ocenił(a) film na 6
Liwia_Lu

Ja pracowałam w korporacji i rozumiem tyle, że to relacja z jednego, konkretnego cicimentu (o czym świadczy np. wielkość aneksu kuchennego), a nie o wszystkich biurach i korporacjach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones