PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31599}

Arszenik i stare koronki

Arsenic and Old Lace
7,8 11 991
ocen
7,8 10 1 11991
8,2 11
ocen krytyków
Arszenik i stare koronki
powrót do forum filmu Arszenik i stare koronki

miny Cary'ego Granta w tej komedii :D zawsze sie glosno smieje jak widze jego zdziwienie, zaskoczenie i tą mimikę. Genialne... :D :)

Futrzak

zgadzam się w pełni :) ja będę pamiętać miny z arszeniku i kiedy wstawiony prowadził samochód w Północ - północny zachód. Idealnie zagrane, nie wyobrażam sobie innego aktora w tych rolach. To nie może się znudzić - ogladam za każdym razem gdy pojawia się w telewizji :)

ocenił(a) film na 9
ewler

i ja również się zgadzam ^^
to jedna z lepszych czarnych komedii jakie widziałam!

ocenił(a) film na 10
kretkaonthebike

dokładnie. ten film zmienił dla mnie Cary Granta, wcześniej znałam go głownie z Hitchcocka i nie odpowiadał mi specjalnie. Ale w tym filmie był wscpaniały, i miny, które "walił" mnie rozbrajały. Nie wspominając już o moim ukochanym Fraku Caprze.

ocenił(a) film na 9
Futrzak

Dla mnie najlepszy w tym był komizm sytuacyjny, tempo i zwroty akcji. Od pojawienia się Jonathana z jego pomagierem było co najmniej kilkadziesiąt sytuacji, w których można było umrzeć ze śmiechu. A od związania i zakneblowania Mortimera to już w ogóle. :)

ocenił(a) film na 8
Futrzak

W "Naga prawda" 1937 oraz "Drapieżne maleństwo" 1938 dość podobnie zagrał także,
niezwykle komiczne role. W "Philadelphia story" 1940 inaczej.

ocenił(a) film na 8
returner

W komediach jakoś lepiej się sprawdzał niż w klasycznych romansach pomimo jego obłędnego wyglądu. Bardzo dobrze zagrał tez w Przeczuciu, które jest na przeciwległym biegunie .Podobno komedie do zagrania są najtrudniejsze a jemu wychodzą najlepiej, wiec może rzeczywiście był bardzo dobrym aktorem w przeciwieństwie do poglądu tych, którzy go krytykują. Moim zdaniem był dobrym aktorem lepszym niż Clarke Gable.

Ami_656

Cary Grant był WYBITNYM aktorem. Moim zdaniem obok Bogarta najlepszy aktor tamtych czasów. Świetny w komediach, oraz kryminałach/thrillerach. Najmilej go wspominam z filmów Hitchcocka. Taka ciekawostka... był kandydatem do roli Jamesa Bonda w 62 roku, ale chciał zagrać tylko w dwóch filmach :)

ocenił(a) film na 10
Futrzak

Obok 'Małpiej kuracji' i 'Drapieżnego maleństwa' to najlepsza rola Granta! Znany również z poważniejszych ról (Północ-północny zachód itd), wyrobił sobie komiczny wizerunek 'poważnych jegomości zafiksowanych jedną rzeczą', którym przytrafiają się zabawne sytuacje. A jego mimika i reakcje w tym filmie - doskonałe :D prezentował się wręcz jak postać z kreskówek :)

ocenił(a) film na 9
Futrzak

Przyznam szczerze ze nigdy bym nie pomyslał ze Grant sprawdzi sie w farsie a tu takie zaskoczenie . Był rewelacyjny .

ocenił(a) film na 8
Futrzak

Zgadzam sie to jedna z najlepszych ról Granta jesli idzie o aktorstwo, oceniłam jego grę na 9 , ale moze zmienie na 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones