PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=987}
7,6 48 216
ocen
7,6 10 1 48216
7,3 23
oceny krytyków
Arizona Dream
powrót do forum filmu Arizona Dream

ze kazdy kto sie przyznaje, ze filmu nie zrozumial jest wysmiewany i odsylany do "Shreka". Tylko, ze ci wszyscy oczarowani tym filmem tez,w wiekszosci, w ogole go nie rozumieja. Podoba im sie obraz przedstawiony przez Kusturice i klimat filmu i tyle. Czy ktores z was zastanowilo sie choc przez chwile co poszczegolne symbole w filmie oznaczaly i jakie bylo jego przeslanie??

ocenił(a) film na 10
Luko

masz racje,fil jest jednym wielkim znakiem,symbolem.cała masa metafor,skomplikowanych porównań,bardzo wyszukanych estetycznie...
jeden z moich ulubionych filmów-niezwykły,magiczny,pobu dzający zmysły-lecz zdaję sobie sprawę z tego,ze nawet jeśli coś z niego zrozumiałem,to jest to ułamek w otchłani tresci tego genialnego mimo wszystko filmu.

ocenił(a) film na 10
Luko

masz racje,fil jest jednym wielkim znakiem,symbolem.cała masa metafor,skomplikowanych porównań,bardzo wyszukanych estetycznie...
jeden z moich ulubionych filmów-niezwykły,magiczny,pobu dzający zmysły-lecz zdaję sobie sprawę z tego,ze nawet jeśli coś z niego zrozumiałem,to jest to ułamek w otchłani tresci tego genialnego mimo wszystko filmu.

ocenił(a) film na 10
Luko

Jasne, ze tak. Ale co z tego, ze nawet wydaje ci sie, ze zrozumialas ten film, skoro symbole maja to do siebie, ze maja wiele znaczen. Piekna jest ta roznorodnosc interpretacji. Najbardziej podobala mi sie symbolika ryby o oczach z jednej strony, ktora dojrzewajac upodabnia sie do innych ryb. To tak jak bedac dziecmi- mamy swoje marzenia, swoj swiat, ale dorastajac musimy wziac pod uwage inne okolicznosci, "znormalniec".

Karaluch

ocenił(a) film na 7
karaluch_2

Choć film mówi o wielu rzeczach...albo raczej może mówć o wielu (zależy od wyobraźni odbiorcy), to dla mnie przedstawia główny wątek jakim jest 'przejście' z dzieciństwa (świata marzeń i snów) do dorosłości (przyziemnej rzeczywistości) i o tym, że nigdy nie powinniśmy rezygnować z naszej historii, marzeń i snów.

ocenił(a) film na 10
__kermit__

o, z tym się zgadzam, "stracić drugą stronę" czyli jak mówisz świat dzieciństwa i zyskać doświadczenie,dorosnąć.. ale z drugiej strony, nie odrzucać kompletnie tamtego świata.. to chyba moja filozofia życiowa i dlatego tak kocham ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones