PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007875}

Ania

7,3 8 814
ocen
7,3 10 1 8814
4,7 3
oceny krytyków
Ania
powrót do forum filmu Ania

Słabe

ocenił(a) film na 3

Słabe. Wstyd mi, że im dałam zarobić na wywlekaniu jej prywatności, o którą tak walczyła. Podobna historią może się pochwalić np. Agnieszka Włodarczyk, ale nikt o niej nie robi filmu, bo jeszcze żyje.
Niestety, nic nie wnosi ten film. Żadnej refleksji, co dodatkowo kwituje na koniec matka Ani, mówiąc, że nic więcej by jej nie chciała powiedzieć. Aha, przez tyle lat nic nie wymyśliła. To skoro nic i brakuje jakiejkolwiek myśli przewodniej, to po co w ogóle pokazywać prywatne filmy i robić na tym kasę? Na odgrzewaniu kotleta.
Każdego dotyka śmierć, każdy umiera, wiele osób młodo i zostawiając dzieci. Taki film to w ramach wspominek rodzina może obejrzeć w Boże Narodzenie. A nie gwiazdorzyć i wybijać się na zmarłej matce, która przy okazji zagrała w kilku filmach, ze względu bardziej na urodę i charyzmę niż talent.

Quistram

Myślę, że każdy ma prawo do opinii :) mi osobiście film dał wiele do myślenia - i to nie na temat samej Ani, bo historię znałam i nie była dla mnie nowa. Dał do myślenia na temat pokory do życia i równoczesnego czerpania z niego garściami, do odświeżenia w głowie takich wartości jak rodzina czy przyjaciele, o których w gonitwie życie może trochę zapominam.. Wzruszył mnie w wielu momentach i nie dlatego, że opowiadał o Przybylskiej, ale dlatego, że jako empatyczny widz współodczuwałam i stawiałam się na miejscu danych osób... Zgodzę się z Toba w jednym - jesteśmy równi wobec śmierci czy choroby i dotyka ona każdego - i ja szczerze to właśnie też w tym dokumencie zobaczyłam - była normalna dziewczyna, osiągneła jakieś tam swoje wielkie marzenia, miała dobre życie, pieniądze, sławe i boom - nie ma jej. Dokładnie tak samo skończymy.

użytkownik usunięty
Quistram

Słabe i miałkie. To się nazywa żerowanie i komercjalizacja. Nie żyjemy od wczoraj, by wiedzieć, że najlepiej zarabiać na grobach.

Quistram

widać że poziom gimbazy i brak Ci mózgu na inteligentne filmy,kto nie otarł się o śmierć nie zrozumie jej dramatu

ocenił(a) film na 8
Quistram

Na koniec jej matka skwitowała, że nie chciałaby jej nic powiedzieć? To zdanie pokazuje jak nieuważnie oglądałaś ten film. Jej matka powiedziała, że nie chciałaby jej nic powiedzieć, poza tym, że ją kocha, nic więcej. Twoja wrażliwość i empatia chyba nie nie może pojąć, że czasem takie słowa są najpiękniejsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones