PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556570}

Ani drgnij

Don't Blink
4,2 3 274
oceny
4,2 10 1 3274
Ani drgnij
powrót do forum filmu Ani drgnij

Film znalazłam przypadkiem. Zobaczyłam małą ilość informacji w internecie, więc postanowiłam się z nim zapoznać. Podobał mi się, choć filmografia przyzwyczaja nas do podania wszystkiego jak na tacy - w tym przypadku było inaczej.

Ludzie przyjeżdżają do domku na weekend, od początku dookoła panuje atmosfera grozy. I co? Po kolei zaczynają znikać. Po prostu. Nie wiadomo, co się z nimi stało, nie zostawiają po sobie żadnych śladów (nawet krwi). Mnie osobiście trzymało to w napięciu, lecz końcówka wprowadziła w dziwny stan.

Nie chcę zdradzać fabuły, bo według mnie i tak warto obejrzeć ten film. I nauczyć się, że DOSŁOWNIE! w mgnienie oka mija nam życie. Jest to na tyle nieuniknione, że nie wiemy, jaka postawa życiowa jest odpowiednia. Wciąż patrzymy dookoła, jak znikają Ci, których kochamy. Możemy tylko mknąć dalej i zagłębiać się w tajemnicę istnienia. Bo wszystko jest jedną wielką tajemnicą, tak samo jak film, który powinien trafić do każdego na swój sposób.

ocenił(a) film na 6
Sakura_PL

ale skąd napis na szafce pod zlewem, od wewnątrz,

pdaufull

zostawili go poprzednicy, ci sami , którzy zostawili obiad jeszcze ciepły, czy odkręcona wodę

pdaufull

To właśnie nie pasuje do całego filmu. Napis na lustrze jak najbabradziej ale pod szafką? A oba raczej zrobione tą samą ręką. Podejrzewam, że wycieli jakies wątki podczas mon tarzu by zamotac historię.

Martes_foina

Możliwe, że skrócili film.
Gdzieś wypowiadał się o tym reżyser. Wspomniał również o tym, że poprzedni też znikali, a napíš pod szafką napisało dziecko kredką.
Na lustrze... Może jakaś kobieta doszła do tych samych wniosków co bohaterowie na końcu?
I zauważ, że ci policjanci w końcówce mieli jakiś miernik, a jeden z nich mówi by się pospieszyć, w dodatku na słowa "Don't blink" odpowiada dziewczynie, że tego nie robi... Może to co powodowało zniknie istot żywych faktycznie się "uczyło" /"rozwijało"?

ocenił(a) film na 7
Sakura_PL

UWAGA MAŁE SPOILERY PONIŻEJ !!!Ludzie się przyczepili do tej nieszczęsnej szafki. Załóżmy że w kuchni na podłodze są dwie osoby, które kucają tak jak w końcowej fazie ale bali się nawet odezwać więc jedna z nich napisała do drugiej "Pomóż mi". Należy też zwrócić fakt, że niektórzy nie wytrzymują takiej presji i tracą głos i nic nie mówią, mogą tylko pisać. Zachowanie tej grupy osób było bardzo zrozumiałe jeśli chodzi o strach, który przerodził się w zobojętnienie. Jednak człowiek z natury stara się walczyć gdy widzi nadzieję.Jeśli chodzi o moje domysły podczas oglądania to sądziłem że to jakieś inne wymiary pomiędzy którymi przeskakują jednak tak na prawdę nikt nie wrócił oprócz jednej osoby. Zastanawiam się czy ta osoba zniknęła i powróciła miała szansę przetrwać całą noc na tym mrozie, chociaż na początku było im tam za gorąco i nic tu nie miało sensu.Może to była zapowiedź koronawirusa covid 19 xDMiałem wrażenie że mróz był jakoś połączony z ludźmi, dlatego łódź nie zamarzła do końca gdy już nikogo nie było w niej.  Ludzie muszą znikać bo gdy się ruszają to następują zmiany klimatyczne xP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones