PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683316}
5,3 27
ocen
5,3 10 1 27
Angelica
powrót do forum filmu Angelica

ocena filmu

ocenił(a) film na 5

dlaczego nie ma możliwości oceny filmu? :(

ocenił(a) film na 8
orenzada

Jak się skończy luty możliwość oceny będzie odblokowana - ustawiona jest aktualnie miesięczna data premiery (luty 2015).

ocenił(a) film na 4
worren_2

Mam pytanie: czy orientujesz się może gdzie można w internecie obejrzeć / kupić ten film?

Właściwie pytanie jest szersze, bo nie dotyczy tylko tego filmu. Jest sporo dzieł, ocenionych przez garstkę użytkowników, do których nie ma dostępu w sieci. Rozumiem, że pojawiły sie one na festiwalach i nie weszły do szerszej dystrybucji. W związku z tym czy znasz strony w internecie, na których można dokonać zakupu takich filmów?

ocenił(a) film na 8
Mowgli_2

Sam się dziwię, że ten film jest tak trudno dostępny - oglądałem go na festiwalu w Berlinie w 2015 roku. W czerwcu tego roku wyszło w Wielkiej Brytanii DVD. Można zakupić na brytyjskim amazonie za 6 funtów + koszty wysyłki.

https://www.amazon.co.uk/Angelica-James-Norton/dp/B079PCBC6M/ref=sr_1_1?s=dvd&ie =UTF8&qid=1535010465&sr=1-1&keywords=angelica+dvd

Co do trudniej dostępnych filmów pojawiło się w ostatnich paru latach parę platform streamingowych, gdzie można polować na takie filmy np. MUBI, Festival Scope, IFFR Unleashed. Wszystkie są dostępne z angielskimi napisami. Na tych szeroko dostępnych typu Netflix, HBO Go i Showmax też trafiają się rzadkie filmy festiwalowe, ale trzeba umieć je szukać w ich wyszukiwarkach, bo nie są specjalnie promowane na stronie głównej. Aktualnie korzystam z Netflixa, gdzie znalazłem parę takich filmów, które mają po kilkanaście głosów na Filmwebie pomimo paru lat od swojej premiery festiwalowej. Przykładem choćby indyjski film "Thithi" nagrodzony w Locarno 3 lata temu.

ocenił(a) film na 4
worren_2

Dzięki za odpowiedź. A czy mógłbyś przybliżyć na czym polega owa umiejętność szukania wartościowych czy rzadkich filmów w wyszukiwarkach platform - nawet na przykładzie Netflixa (też z niego korzystam, niestety jestem zawiedziony poziomem większości produkcji... inna sprawa, że może nie wiem jak szukać?).

Oprócz filmu "Thithi", który wymieniłeś, mógłbyś podać tytuły tych kilku innych - nazwijmy to niszowych czy mniej znanych - a znajdujących się na tej platformie i wartościowych ?

ocenił(a) film na 8
Mowgli_2

Wyszukiwarka Netflixa jest akurat najmniej precyzyjna. Zwykle, gdy wpisuję jakieś kombinacje oscylujące wokół reżysera, tytułu i tematu wyskakują propozycje zgoła odmienne od założonych. W HBO Go to się najlepiej sprawdza.

Co do filmów bardziej festiwalowych z aktualnej oferty Netflixa proponuję dodać do listy: "Sand Storm", "Good Time", "The Tenth Man", "Nocturama", "Beach Rats", "78/52", "Blue Jay", "One of Us", "Gandu", "Touch of Evil", "A Futile and Stupid Gesture", "Oasis: Supersonic", "A Sort of Family", "My Happy Family", "Goat", "Alpha Go", "Temporada de Caza", "Escape from Alcatraz", "Fences", Christine".

To w znacznej mierze filmy z polskich festiwali (Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy, American Film Festival, Transatlantyk, Ars Independent), więc nieco ambitniejsze tytuły. Część z nich obejrzałem, a część wstawiłem do swojej listy i być może wkrótce obejrzę.

ocenił(a) film na 4
worren_2

Dzięki za podane tytuły...

...i choć trochę schodzimy od tematu tytułowej "Angelici", to z wyżej wymienionych jedyny, który widziałem właśnie na AFF to "Good Time" (uważam, że był jednym z najlepszych z 25-u moich seansów tam, choć nie wiem czy mojego dobrego odbioru tego filmu nie zwiększyły wrażenia kinowe). "Beach Rats" też tam był, ale ominąłem go wtedy. Widziałem, że jest na Netflixie - podobnie jak "Christine". Pozostałe, które podałeś - to cenne wskazówki. O wiekszości chyba nawet nie słyszałem.

Co do moich poszukiwań na Netflixie - to rzeczywiście robię to podobnie. Podaję tytuł, czasem nazwisko reżysera i... często okazuje się, że tych filmów zwyczajnie tam nie ma.

P.S. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że dość ciekawe filmy (także dość świeże z festiwali) pojawiają się na Ale Kino +. Nie wiesz może, czy da się wykupić dostęp do tej stacji tylko online? Z mojej takiej dość laickiej wiedzy wynika, że nie, ale może się mylę? Rodzice mają to w kablówce, niestety za rzadko pojawiam się w domu, by móc cieszyć się niektórymi filmami, które się tam pojawiają (teraz jest "Western", podobno niedługo mają być "Mizogini" - to tak z kilku przykładów, które były w zeszłym roku na festiwalach we Wrocławiu, a są czy będą w ich ramówce).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones