PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522361}

Amerykanin

The American
5,8 23 061
ocen
5,8 10 1 23061
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin
powrót do forum filmu Amerykanin

Film który udowadnia że powolny tok opowieści nie musi nużyć a Clooney potrafi zagrać o niebo lepiej niż Gosling w przereklamowanym DRIVE. Plusem tego obrazu jest nie tylko atmosfera włoskiego miasteczka do którego przybywa główny bohater ale i sam nastrój filmu, który choć akcja jest dość prosta i toczy się powoli to potrafi zainteresować widza. Całości dopełnia świetna muzyka Grönemeyera, subtelna i sugestywna za razem. Obraz wart oglądnięcia, choć czuć że nie do końca wykorzystano drzemiący w nim potencjał.

ocenił(a) film na 9
Cineman_filmweb

Potencjał był dobrze spożytkowany, ale wydaje mi się, że za dużo widzieliśmy dobrych filmów i nastąpił przesyt. Ciężko teraz o mocny kryminał jak za starych dobrych czasów... Ale "Amerykanin" ma swój klimat oprawiony dobrymi zdjęciami , grą aktorów i muzyką. Chociaż może być zleksza przewidywalny dla starych wyjadaczy, to jednak głównym tematem tego filmu nie jest rozgrywka pomiędzy zabójcami , ale dylematy moralne jak walka dobra ze złem oraz potrzeba miłości.
Film kapitalny, polecam każdemu miłośnikowi DOBREGO kina pozbawionego hektolitrów krwi, dziesiątek rozwalonych samochodów i niekończącej się amunicji.

ocenił(a) film na 8
Cineman_filmweb

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam, że cieszy mnie, że oprócz zalewu kina łubudubu-bum-trach w 3d widać pewien renesans takiego klasycznego stylu jak choćby tu czy w "Tinker Taylor Soldier Spy"?

ocenił(a) film na 7
Cineman_filmweb

wszystko racja, Grönemeyer stworzył cudeńko

ocenił(a) film na 6
Cineman_filmweb

Film jest popisem jednego aktora. Odpowiadała mi europejska konwencja zrobienia filmu. Mimo, że jest to film o płatnym mordercy wystrzelonej amunicji jest bardzo niewiele, dużo mimiki, gry nerwami twarzy sprawia, że film wyłamuje się kanonu i to jego ewidentna zaleta. Wada - bohaterowie drugiego planu: ksiądz, prostytutka spłycaja troche film. Moja ocena 6,47. I jeszcze jedno. Strasznie trudno mi uwierzyć w to, że film jest amerykański.

ocenił(a) film na 8
Cineman_filmweb

Wszystko się zgadza tylko nie dam złego słowa powiedzieć na Drive..... jest genialny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones