PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840204}

#Alive

#Sal-a-iss-da
5,7 9 248
ocen
5,7 10 1 9248
6,0 3
oceny krytyków
Alive
powrót do forum filmu #Alive

Spoiler. Pomysł całkiem fajny, nawet kiedys cos podobnego mi sie przysniło, zaiast zabarykadowac, po trochu coraz to wiekszy obszar, aż do drzwi wejsciowych, robiąc to w miare po ciuchu i czyscic stopniowo pietra, to lepiej latac jak pajac i żreć bez opamietania... nie mowiąc ze nie tylko korytarzem mozna bylo sie poruszać,bo i balkonami...A tu mamy wszystko czego nie robić w gatunku zombie,by dac sie zjesc... wiadomo ze to nie komandosi tylko nastolatkowie, ale...

daniel84ch

Niestety twórcy odcięli myślenie bohaterów do minimum. Najlepsza akcja z modelką która chciała ruszyć do typa. Zamiast przeciągnąć wieksza line przez mniejszą i może jeszcze kolejną (typ miał sąsiada tez zaopatrzonego w liny,bloczki itp ) by utworzyć stabilniejsze przejście przy pomocy lin, to wolała ryzykować zjazd w dół i przebijać się przez horde xDD Typ (no i moze modelka, choć coś tam kumała) z takim pomyślunkiem na pewno długo by nie przetrwali i to mnie bolało patrząc w czasie oglądania.

Hagen99

Może miało być efektywnie, ale za to ucierpiała logika ;D Wystarczyło uzasadnić zerwaniem linki, brak drona na kolejne podwieszenia, byle co xD

ocenił(a) film na 2
daniel84ch

Przed seansem patrzę i widzę oceny 8, 10 i Twoją trójkę...myślę...oho...filmwebowy malkontent. Po seansie posypuję głowę popiołem i przyznaję 100% racji. Zero logiki, film wręcz obraża widza głupotą. W TV mówili o przytępionych zmysłach zombie, tymczasem potrafili z kilkudziesięciu metrów zlokalizować źródło hałasu, w konkretnym mieszkaniu. Albo ten zombie strażak...no ja was proszę... Obejrzałem i jest mi po prostu przykro jak można zepsuć film o zombie.

ocenił(a) film na 6
mejlon

Strażak akurat jest tu usprawiedliwiony swoim zachowaniem.. Chłopak słuchał wiadomości, wtedy speaker mówił, że umarlakom zostały talenty, którymi posługiwali się w swoich zawodach.

daniel84ch

Mógł dostawić w wejściu drugą taką samą lodówkę która stoi w kuchni

ocenił(a) film na 3
daniel84ch

Niestety, ale ten film w swej głupocie jest aż irytujący. Można by uznać, że główny bohater jest po prostu lekko opóźniony w rozwoju, stąd te irracjonalne zachowania.

ocenił(a) film na 7
daniel84ch

Nie było tak źle. Film fajny, jest parę twistów, sporo głupoty - jako to w filmach o zombie :-)

Mnie osobiście wkurzało kilka faktów:
- tu zombie, to świat się wali, a gość zamiast kontaktować się ze światem to gra w gierki online
- obawiam się że woda, prąd i internet pójdzie szybciej i raczej nie ma co liczyć że łączność utrzyma się sama przez xx dni
- akcja walki z zombiakami. No pewnie że lepiej władować się w tabun zombie niż próbować cichaczem przejść nocą
- fajną koncepcja było chodzenie po innych mieszkaniach, ale widać bardziej widowiskowe były walki z zombie niż chodzenie po domach :-)
- nasi bohaterowie chyba są niesmaczni. Zombiaki miały dziesiątki sposobów by ugryźć, a tu nic. I związana osłabiona i naszprycowana środkami nasennymi dziewczyna broni sie przed zombiakiem, a silny zdrowy facet przegrywa po 3 sekundach

Ale reklamy w TV były debeściarskie :-D

ocenił(a) film na 6
zmechu

Mogło być lepiej
Mnie zirytowała sytuacja na dachu. Powinni wejść wyżej po drabince gdzie Zombiaki by ich nie dorwały a nawet jeśli to by je ubijali po kolei

ocenił(a) film na 7
zmechu

Główny bohater jest opóźniony w rozwoju. Dlatego tak się zachowuje bo do niego ciężko dociera co się dzieje, z opóżnieniem. Ale jak widać wielu tu użytkowników sama ma z tym problem co główny bohater. Wolą krytykować a nie kumaja ehh wstyd

ocenił(a) film na 7
Azazell

A gdzie było pokazane że był opóźniony? Nie przypominam sobie. Jak dla mnie to zwyczajny chłopak który siedzi w domu i gra na komputerze. Ta dziewczyna w sumie tak samo się zachowywała, też była opóźniona? No i co to za wnioski? "krytykujesz kogoś, więc jesteś taki jak on". Hę?

ocenił(a) film na 2
daniel84ch

straszny syf, bzdury, setki nielogicznych zachowań, czyli to czego nie trawię

tomekguru

hitem był wątek podlewania sansewierii, która de facto i tak potrafi wytrzymać miesiącami bez wody

daniel84ch

hitem był wątek podlewania sansewierii, która de facto i tak potrafi wytrzymać miesiącami bez wody

baas_

Hitem to było ale to, że chłopak zadzwonił do mieszkania obok, a dziewczynie wysyłał krótkofalówkę.

ocenił(a) film na 4
Bzium_3

Hitem to było to, że cały czas mieli lśniące włosy i białe ząbki, mimo że woda została odcięta. Zresztą kto normalny w obliczu apokalipsy zombie zużywałby litry wody na mycie i spłukiwanie włosów? Druga sprawa jest taka, że oni śmigali na jakichś resztkach jedzenia, a sprawni byli i w pełni sił jakby jedli trzy solidne posiłki dziennie. Kpina na modłę amerykańskich filmów tego typu.

Astro_Zombie

Nie zapominaj, że to inna kultura. Oni śmigają tydzień na misce ryżu ;)

daniel84ch

z tym czyszczeniem piętro po piętrze, to przypomniało mi film o zombie- "noc pożera świat", może jedna rzecz tam mi nie zagrała, ale moim zdaniem jeden z lepszych filmów o zombiakach :D bardzo polecam :)

ocenił(a) film na 7
daniel84ch

Oceniasz nisko a dużo głupsze filmy jak np blindshot oceniasz wyżej.

ocenił(a) film na 10
daniel84ch

"czyscic stopniowo pietra," - przypomne ze to jest film, a nie gierka rpg :D

ocenił(a) film na 7
daniel84ch

przesadzacie , największa głupotą w filmie było to że chłoopak przeżył praktycznie na okruszkach 3 tygodnie XDDD

ocenił(a) film na 10
daniel84ch

a byłeś z tym u lekarza ze masz lewackie poglądy?

ocenił(a) film na 7
daniel84ch

Ale... to jest film o zombie :) już samo istnienie zombie jest nielogiczne i fantastyczne, w obliczu tego cokolwiek będzie w filmie, nie ma znaczenia (moim zdaniem). Ja ogólnie nie lubię filmów o zombie ale ten mi się nawet podobał! Jest zabawny, moim zdaniem to miała być częściowo parodia i wyszło całkiem zgrabnie.

ocenił(a) film na 7
daniel84ch

Czego Wy oczekujecie od nastolatka, który tylko jest online? Przecież oni nie przetrwaliby kilku dni. To pokolenie bez prądu umiera. Normalny człowiek od razu by pomyślał o zbieraniu i racjonowaniu wody. I wszystkie naczynia by napełnił póki w kranie była. Ale to tylko nastolatek...

ocenił(a) film na 3
daniel84ch

Głupot było bardzo dużo. Jak przeżył 3 tygodnie bez wody. Dlaczego nie nałapał wody póki jeszcze była, powinien napełnić wannę i wszystkie naczynia w mieszkaniu. Dlaczego nie naładował baterii w pierwszym dronie zanim go wypuścił. Po co pił alkohol ojca skoro nie miał wody, przez to by się jeszcze szybciej odwodnił. Facet który trzymał przemienioną żonę w zombie nie zasnął, a też wypił wodę ze środkiem nasennym - czekali aż się pierwszy napije itp.. itd...

ocenił(a) film na 8
Pafcio79

A ten środek nasenny to chyba w jedzeniu które dostali był

ocenił(a) film na 3
kucyk260

Możliwe że mi to umknęło, ale błędów i tak było dużo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones