PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193450}
7,1 53 511
ocen
7,1 10 1 53511
6,2 16
ocen krytyków
Alita: Battle Angel
powrót do forum filmu Alita: Battle Angel

dzielić cyborgi według...płci?
oraz
Do czego służą cyborgowi piersi?

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Wyjaśniam:
Cyborg to krzyżówka człowieka z maszyną. Jeśli cześć człowieka (mózg) jest kobiecy to dlaczego cyborg ma nie mieć kobiecej postaci?

kambl

Dlaczego kłamiesz? W filmie nie ma mowy aby Alita miała MÓZG człowieka.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Cytat z filmu: Dr. Dyson Ido: "When I found you, your very human brain was miraculously intact."

kambl

tak to jest jak noname z agencji z pipiduwy próbuje tłumaczyć z obcego języka:
bardzo "bardzo ludzki mózg" nie oznacza, że jest to mózg człowieka, tylko, że...
uwaga uwaga skup się noname...
jest to mózg bardzo podobny do ludzkiego, w działaniu.
Tzn emocje, luki w pamięci, flash backi i inne sprawy.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Strasznie napastliwy jesteś. Masz jakiś problem ze sobą? Nie potrafisz prowadzić kulturalnej, merytorycznej dyskusji? To czy mózg Ality jest dosłownie ludzki czy jest JAK ludzki sprowadza się do tego samego - ma świadomość kobiety (w tym przypadku) lub mężczyzny. To oznacza że jej cialo jak najbardziej może mieć pewne kobiece cechy.

kambl

"To czy mózg Ality jest dosłownie ludzki czy jest JAK ludzki sprowadza się do tego samego"

ty tak na serio przyznajesz się do kłamstwa?
btw piersi kobiety służą do karmienia noworodków nie do pseudo-projekcji dla sztucznego elektronowego mózgu aby czuł się lepiej

ocenił(a) film na 10
nawieczor

Mózg Ality jest prawdziwy i ludzki - tak samo jest w przypadku każdego cyborga. Inaczej to nie byłyby cyborgi tylko androidy - zasadnicza różnica.

I nie posądzaj tu nikogo o kłamstwo. W mandze (na podstawie której nakręcono film) mózg Ality był prawdziwy - tutaj też.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Jeśli się nie mylę, w filmie jest chyba scena, kiedy widać tomograficzny obraz mózgu Ality, kiedy Ido ją reperuje. Ale już nie jestem pewna.
Niemniej film jest na postawie mangi, w której jasno jest przedstawione, że Alita posiada mózg.
Co do piersi -przecież np. kobiety po mastektomii często wstawiają sobie implanty, mimo że i tak nie mogą już karmić dzieci. Kwestia komfortu psychicznego. Dla mnie jest więc zrozumiałe, że osoba z mechanicznym ciałem chciałaby, aby jego wygląd odpowiadał temu dawnemu.

ocenił(a) film na 8
Naija1

Również kojarzę taką scenę ale daj sobie spokój. Ja już mu nie odpisuję bo nie widzę sensu w dalszej dyskusji. Gość się chyba urodził wczoraj i dopiero zagłębia się w s-f.

Naija1

Sprawdziłem to co mówisz jeszcze raz i na skanach z "operacji" nie ma zarysów ludzkiego mózgu, wręcz raz pojawia się skan jej stalowej czaszki a figura ciała Ality po operacji jest androgeniczna więc pozbawiona cech kobiecych.

Naija1

btw w rozmowie na ulicy z nowo poznanym chłopakiem Alita mówi:
"doktor mnie zbudował z wyjątkiem mojego rdzenia" użyto słowa "core"
więc nie ma nigdzie mowy o żadnych mózgach opartych o dna.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

No to najwidoczniej niedopowiedzenie twórców, bo wątpię, żeby z jakichś powodów zdecydowali się na przedstawienie jedynej biologicznej części Ality w inny sposób niż w oryginale. Szczególnie, że w późniejszych wydarzeniach mózg Ality ma mniejsze lub większe znaczenie. Zobaczymy jak to rozwiążą w kolejnych filmach.

Naija1

W scenie rekonstrukcji Ality widać liczne rurki którymi płynie jakiś niebieski płyn.
Hm przecież każdy człowiek ma rurki, którymi dostarczany jest niebieski płyn do mózgu, prawda?
Dalej.
Alita leżała na wysypisku śmieci przez... ile czasu.
Naciśnij sobie tętnicę na szyi i licz jak szybko stracisz przytomność.
W rzeczywistości żaden mózg oparty o dna nie przeżyje bez czerwonego płynu, który niesie w sobie tlen.
a więc...
Wracamy do punktu wyjścia po co robotowi ze sztucznym mózgiem działającym tak "jak ludzki" piersi?

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Nie widzę problemu z niebieskim płynem, może zawierać syntetyczną hemoglobinę o większej wydajności, czy cokolwiek innego. To sci-fi. Do tego pamiętajmy o marsjańskiej, zapomnianej już, nanotechnologii, Alita nie była w końcu pierwszym lepszym cyborgiem. To, że jej mózg tyle wytrzymał, może być tego powodem.
O piersiach już ci odpowiedziałam, ale widzę, że nie satysfakcjonuje cię, że w oryginale Alita ma ludzki mózg. Zakładając, że w filmie jej mózg jest syntetyczny, to i tak nie widzę żadnego problemu. Nawet jeśli jest syntetyczny, jest prawdopodobnie idealnym odwzrorowaniem ludzkiego mózgu. Tak więc posiadacz takiego mózgu może się określić, jako przedstawiciel jakiejś płci.
Zresztą, nie wiem czemu się tak uczepiłeś tej kobiecej sylwetki. Twoje pytanie można rozszerzyć o -czemu w ogóle cyborgi mają ludzką postać?

Naija1

Jakbys uwazniej ogladala film, zauwazylabys ze piersi u Ality pojawiaja sie i znikaja w zaleznosci od kontekstu scen. W scenach zwiazanych z Doktorem, gdy jest sevice robota, Alita nie ma piersi. Np scena w ok 1/3 filmu gdzie widac rozebrana klatke piersiowa Ality w gabinecie Doktora i szkielet jej konstrukcji.
W innych scenach ma.
Bylem ciekaw czy ktos rozpozna uniwersalny mechanizm sprzedazy, ktory stoi za ta niekonsekwencja.

Uslyszalem w odpowiedzi gender'owe bredzenie o tym ze mozg kobiety domaga sie aby miec lacznosc z piersiami, jest to "niedopowiedzenie tworcow" filmu lub tak jest w mandze.
Bledne myslenie. Calkowicie.
Pojawiajace sie piersi maja zwiazek z jedna z podstawowych technik manipulacji klientem podczas procesu sprzedazy produktu.

Ciekawe ze macie taka uboga wiedze odnosnie mechanizmow spolecznych ktore wystepuja w zyciu kazdego czlowieka, w kazdy dzien.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

A nie przyszło ci do głowy, że skoro już kilka osób udzieliło ci odpowiedzi sprzecznych z twoją teorią, to może to ty się mylisz? ;>

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Ej no weź, najpierw pytasz o coś ludzi, a potem zarzucasz im ubogą wiedzę, genderowe bredzenie i nieuważne oglądanie filmu. Tylko z ostatnim mogę się zgodzić, bo nie skupiałam się na jej biuście. I jeszcze zarzucasz to komuś, kto zna oryginał, więc ma większą wiedzę dotyczącą świata przedstawionego. Przecież tak się nie prowadzi dyskusji, w ten sposób nie dojdziesz do satysfakcjonującej cię konkluzji, jeśli wszystkich swoich rozmówców traktujesz z góry. Takie trochę podstawówkowe obrażanie się. I być może warto przemyśleć, że wszystkie wypowiadające się osoby mają poglądy na tę sprawę sprzeczne z twoimi.

Naija1

Sprawa podstawowa, rozmawiamy o filmie Alita zrobionym w hollylodzie usa wiec "orginal", manga, nie ma tutaj prawie zadnego znaczenia skoro jest to filmowa adaptacja.
Na sasiednim watku ktos wrzucil screeny i ten ktos sam stwierdzil ze piersi Ality pelnia forme panelu zaslaniajacego jej szkielet klatki piersiowej.
Wiec dlaczego:
1. Piersi sa tam wogole zarysowane skoro pelnia role taka sama jak klapa silnika w samochodzie?
2. Dlaczego w zbroi bersereka piersi sa kilka razy wieksze?

Poza tym w tej "dyskusji" biora udzial trolle z agencji reklamowych sprawujacych opieke medialna nad tym filmem ktorzy cala wiedze maja z trailera. Ale maja skrypty dialogowe i potrafia wskazac co do sekundy kiedy padlo jakie zdanie w filmie.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

Takie spinanie, jakbyś dopatrywa sie jakis spisków niczym armia na Antarktydzie, pilnująca płaskości Ziemi czy coś.

W filmie, biust głównej bohaterki pełnił funkcje tylko weizualną. Nie miał żadnego zastosowania. Miał pokazywać, jak należy postrzegać dana postać. Dodając do tego, że cyborg to mieszanka maszyna i człowieka, nadal czy to w formie ludzkiej, czy "blaszanej", jest kobietą bądź mężczyzną.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

Oprócz niebieskiego płynu, Alita miała też czerwony - zapewne krew. Ogólnie, skoro mowa w filmie o cyborgu, można przyjąć, że to był człowiek. Tak jak Motoko z Gitsa.
Dodatkowo inne postaci, jak Zaplan, także mieli niebieską "krew". Obstawiam, że jest to jakiś płyn roboczy, pośredniczący między częścią maszynową (ciałem), a mózgiem.
Co do pojęcia "core" - zapewne jest to część "ludzka" w maszynie - mózg + system podtrzymywania życia.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Odpowiadam: bo DLACZEGO NIE?

Z tego samego powodu, dla którego postaci w grach komputerowych dzielimy na postaci żeńskie i męskie.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

"Do czego służą cyborgowi piersi?"

Do wyglądu ku uciesze widza, plus zwykła wizja artysty stojącego za mangowym pierwowzorem.

Nevarius

bravo, to jest jasne postawienie tematu ;)

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Większe brawa należały się osobie która wyjaśniła Panu różnicę pomiędzy cyborgiem a androidem a której nieznajomość stała za pańskim pytaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones