PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 890
ocen
6,8 10 1 78890
2,8 5
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Według mnie burtonowska "Alicja" dosyć dobrze oddaje nastrój książkowego oryginału: oniryczna, satyryczna, absurdalna. Kontynuacja pana Bobina to tylko bajka dla dzieci. Sili się na "wyjaśnianie" rzeczy, które nie powinny zostać wyjaśnione. W pierwszej części, kiedy tylko pojawiali się kolejni bohaterowie, Alicja zdawała się wiedzieć kim są i niczemu zbytnio się nie dziwić. To nadawało całości charakteru snu, wytworu wyobraźni. Dwójka prezentuje nam świat rządzący się fantastyczną, ale jednak logiką. Historia, choć pięknie przedstawiona, jest prosta i przewidywalna. Ot, bajka jakich wiele. Jak dla mnie wielkie rozczarowanie...

ocenił(a) film na 5
castanea

Zgadzam się w 100%. Osobiście bardzo lubię oryginalną wersję animowaną za psychodeliczną magię( moje osobiste odczucie). W obu częściach współczesnej adaptacji nie dostrzegłam żadnej tajemniczości. Uderzające są też nawarstwiające się morały. Bohaterowie nie pozostawiają nic do dopowiedzenia. Ale może założeniem było wyprodukowanie kolejnej bajki z pięknymi efektami specjalnymi?

ocenił(a) film na 7
castanea

"Jedynka" według mnie też lepsza, bardziej taka mroczna, magiczna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones