PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506}

Alex - sam w domu

Home Alone 3
4,6 31 034
oceny
4,6 10 1 31034
3,6 9
ocen krytyków
Alex sam w domu
powrót do forum filmu Alex - sam w domu

Skąd ta niska ocena?

ocenił(a) film na 8

Nawet przez sentyment dla Olka Krupy,jedynego polskiego aktora rozpoznawanego jako
Polaka w USA,choćby za to słynne już zdanie po polsku wypowiedziane w tym filmie
,przynajmniej u nas w Polsce ocena powinna być wyższa.Przeczytałem większość krytycznych
wypowiedzi na temat filmu i uderzyło mnie jedno,że ludzie mają pretensje o coś czego nie
ma.To jakby spodziewali się wielkiego hiciora na miano Oscara,Złotej Palmy ,a dostali Aleksa
i wielkie pretensje .Aleks nie pretendował przecież do wybitnego kina,to czego oczekiwaliście?
Drugiego Spielberga czy Milosa Formana? Aleks to lajcikowa ,familijna komedyjka ,robiona
chyba bardziej dla wypożyczalni video niż do wielkich sal kinowych.I nie jest to pierwszy
film,który jest podróbą słynnego poprzednika.Komedia powinna być śmieszna,mnie i moje
dzieci śmieszyła.Miała swoje przesłanie, że zło zostało ukarane przez małego chłopca,że
słaby zwyciężył silnego.Film nie był nudny,postacie ,jak w tego typu produkcjach pokazane
może trochę przesadnie,wręcz groteskowo,ale takie są zasady tego typu filmów. Naprawdę
apeluję o trochę luzu i więcej miłosierdzia dla tego typu produkcji.I jeszcze jedno,w
porównaniu do Polskich produkcji tego typu filmy to szczyty ,kosmos, którego polskie kino
nigdy nie osiągnie bo wiecznie będzie nieudolnie małpować zachodnie produkcje nie potrafiąc
nawet zrobić przyzwoitej podróby dostosowanej do naszej rzeczywistości..

użytkownik usunięty
thanau

Zgadzam się z tym co piszesz.Polakom brakuje poczucia humoru niestety.Oglądając ten film nie można powiedzieć,że jest zły,mi osobiście ten film się zawsze podobał.Tak szczerze mówiąc,przykładowo,kiedy wychodzę np.na zakupy czy na miasto to widzę ludzi,którzy są ciągle smutni,przygnębieni.A ja mimo tego,że pochodzę z małej miejscowości,to staram się być optymistą.Wiadomo nie zawsze to wychodzi,ale i tak jestem człowiek,który ma poczucie humoru i optymizm.Np.kiedy posłucham dobrej muzyki typu Peja czy Britney Spears.Sorry,że się tak trochę rozpisałem,wypiłem jednego browca i muszę napisać,że boli mnie to że Polacy niestety są jacy są.Wydaję mi się,że większość Polaków jest po prostu zbyt poważnych,zbyt wszystko traktują poważnie,zamiast się trochę wyluzować.Bardzo dobrze,że napisałaś na tym forum troszkę więcej,w końcu musiałem z kimś o tym pogadać.Chociaż mam dopiero 25l. to już sporo rzeczy mi się nie podoba u Polaków.Nie wiem może mam trochę kompleksów,ale tak już jest.Zawsze będę cenił ludzi,którzy chociaż trochę mają poczucie humoru.

ocenił(a) film na 2

A ja uważam, że jeżeli wpisuje się film pod kontynuację Kevina, który stał się jakimś tam klasykiem tego rodzaju filmu, to normalne że porównujesz kontynuację z oryginałem. A prawda jest taka, że 3cia część Home Alone nie dorasta do pięt dwóm poprzednim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones