PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000405}
6,9 3 814
ocen
6,9 10 1 3814
7,5 27
ocen krytyków
Alcarràs
powrót do forum filmu Alcarràs

prawdziwa wieś

ocenił(a) film na 8

miałem dwugodzinne deja vu, 3 pokolenia w podwórku, wspólna praca, wspólna zabawa, te same problemy, te same dylematy, nawet nocny spacer głowy rodziny po gospodarstwie - to wszystko zdarzyło się w pewnej wsi pod Kielcami

ocenił(a) film na 8
Vaquero77

Ja takich doświadczeń nie miałam, ale i tak autentyczność tego filmu jest niezwykła

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Szkoda Ago,że nie miałaś takich doświadczeń :)
Ja miałem jako sąsiad dużej, wielopokoleniowej,rolniczej rodziny na obrzeżach miasta.
Bardzo zamożnej rodziny,która umiała się dostosować do zmieniających się trendów.Sielanka to nie była.Obowiązki od rana do nocy.Z trójki dzieci trochę starszych ode mnie dwoje pozostało samotnych do końca życia.Dziesiątki hektarów pól ,które już wiele lat temu można było sprzedawać jako działki rozrastającego się miasta pozostało własnością starzejących się,nieumiejących wyrwać się z zaklętego kręgu rodzeństwa.
A schorowaną babkę tej wspaniałej ,wielopokoleniowej rodziny odwiedzała i dbała o nią sąsiadka ,moja Mama bo rodzina była zajęta na gospodarstwie...

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

Być może dlatego patrzę na ten film nazbyt "romantycznie"

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

podbijam obserwacje bo mimo że jako rolnik widzę tu ludzi mających rzeczywisty kontakt z tą profesją, tak wykreowany przez reżysera obraz jest zbyt sielankowy i idylliczny. Być może jak wielu w Polsce obraz wsi rolniczej ma się z tych wypadów świątecznych do dziadków które w skali codziennego znoju nie były nigdy zbyt reprezentatywne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones