PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,3 24 719
ocen
5,3 10 1 24719
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Jak to jest, że jeśli już zmieniają postacie to tylko białych na czarnych, męskie na damskie. Nie słyszałem jeszcze o filmie gdzie zmienili postać damską na męską względem oryginału.

tokaruk_b

Bo wtedy to byłby "seksizm".

ocenił(a) film na 1
tokaruk_b

To działa tylko w jedną stronę. Spróbowałbyś zmienić bohatera czarnego na białego - np. biały "Gliniarz z Beverly Hills". Wyobrażasz sobie to? Byłby ryk, i wielki lincz na reżyserze, który ośmieliłby się taki pomysł wprowadzić w życie :) Nowa ideologia i nowy fanatyzm, z tym nie wygrasz.

Urgent

Ja to bym chciał zobaczyć film o białym Baracku Obamie, albo film o Margaret Thatcher, w którym główną rolę zagra Ryan Reynolds.

ocenił(a) film na 3
divx_avi

Wyobraźnie sobie nową "Seksmisję", w której rolę Maksa i Alberta grają kobiety. ;-)

tokaruk_b

Był taki film. "Uwikłanie" w reżyserii Jacka Bromskiego". Na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego. W książce główny bohater to prokurator Teodor Szacki. W filmie zamiast Teodora Szackiego jest prokurator Agata Szafka.

adam24092003

Szacka*

tokaruk_b

I co ci w tym przeszkadza? W jaki sposob niszczy to odbior filmu? Masz jakies problemy z nadmiarem kobiecych rol? Za duzo czarnych aktorow na ekranie jak dla ciebie?

tokaruk_b

Bo literatura klasyczna jest dosłownie zdominowana przez
białe postacie męskie. Nie mówię że jest to coś złego, ale jeśli już zachodzi zmiana płci głównej postaci w historii, zazwyczaj będzie to zmiana mężczyzny na kobietę, jako że kobiety w main caście najprawdopodniej nawet nie ma. Dobrym przykładem jest The Boys w którym Amazon zmienił płeć z mężczyzny na kobietę trzem postaciom z dziewięciu najważniejszych w fabule a i tak większość z nich nadal jest mężczyznami

Pawel_Wawrzyniak_2

Edit: Literatura ogółem, nie wiem skąd się pojawiło tam słowo "klasyczna"

Pawel_Wawrzyniak_2

To zastąpmy wszystkie postaci kobietami. Co za różnica.

tokaruk_b

To ja czekam na Seksmisję w wersji męskiej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones