PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,3 24 719
ocen
5,3 10 1 24719
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Właśnie wróciłam z kina i od razu napisze że jestem strasznie rozczarowana. Pan Kleks w wykonaniu Kota to jakaś straszna ciapa, nic nie potrafi zrobić. Stary Pan Kleks wzbudzał respekt, że wszystko potrafi, że cokolwiek złego by się nie działo, on pomoże i poradzi. Główna bohaterka też bez wyrazu. Mateusz też jakiś nie bardzo i ciągle mówili o tym robieniu kupy przez ptaki. Serio? Czego oni się w tej akademii mieli nauczyć to ja nie wiem. Nic tam konkretnego nie robili, przeganiali chmury i tyle, a śmierć jednego dziecka to serio było chyba dość traumatyczne, pomimo że on potem okazuje się być robotem. Wilki straszne, nie zabrałabym małych dzieci na ten film. W sali kinowej dzieci się bały, ani razu nie słyszałam śmiechu. Film nie był bajkowy ani kolorowy, tylko ponury i przygnębiający. Gdzie muzyka i śpiewy, gdzie radość? Serio lekiem na uratowanie Mateusza było zamienienie go w starca, który kipnie pewno i tak za chwilę? Albo marzenie niepełnosprawnego chlopca jeżdżącego na wózku że chciałby grać w rugby. Na co Kleks daje mu piłkę i ćwicz kolego! Pełno absurdów i głupich wątków. Jedynie piękne zdjęcia i krajobrazy na plus. Nie polecam, mogli z tego filmu zrobić perełkę a wyszła jakaś masakra.

ocenił(a) film na 6
leviah

Mateusz nie został zamieniony w starca, tylko powrócił do swojej formy. A, że pomiędzy wydarzeniami było kilkadziesiąt lat, chyba logiczne, że się postarzał.

ocenił(a) film na 3
ponczi88

Zupełnie nie o to chodzi, wiadomo było że minęły lata i nie będzie młodzieniaszkiem chociaż on wydawał się tym zaskoczony. Chodzi o to że cały film walczą żeby go ocalić i po co skoro i tak zaraz umrze. Jakoś jak był ptakiem i łykal te pigulki mógł być mlody. Nie mogli zrobić coś by odzyskał życie, żeby dzieciom dac jakąś nadzieję?

ocenił(a) film na 6
leviah

z drugiej strony nie było by - "on już swoją karę poniósł". Względem dzieci jest to pewna lekcja - wyobraźnia, wyobraźnią, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach.

ponczi88

Kilkadziesiąt? Od starokrólewia do współczesności?

ocenił(a) film na 7
Blar

On jest postacią z bajki nie świata rzeczywistego. W tej bajce mieli starokrólewie.

leviah

obejrz sobie oryginalne części, tam to jest psychodela. A co, nie może dziecko umrzeć w filmie? Przecież potem żyje! Jest on odniesieniem do robota z oryginału.

ocenił(a) film na 3
alisama

Oglądałam wszystkie części. Po prostu uważam że scenariusz wymaga mega dopracowania, przyjaźnie nawiązywane po dwóch zamienionych zdaniach, raczej obojętny stosunek widza do tego roboto- chlopca sprawił że jego scena śmierci była kompletnie bez sensu. Ale dla małych dzieci na pewno dość trudna w odbiorze. Rodem z Titanica na krze lodowej gdzie nie wiadomo po co wlazł. Oczywiście wiem że to nawiązanie do Alojzego i wstęp do kolejnych części. Które sobie zreszta podaruje. Jaki jest sens oglądać Akademie Pana Kleksa gdzie postac Kleksa jest tak nieznacząca i niemrawa że równie dobrze mogli się obejść bez niego!

leviah

Współscenarzystką jest pani która od wielu lat uczy jak pisać scenariusze...........

Amfios

Szewc chodzi bez butów

ocenił(a) film na 7
leviah

podzielam, płytkie relacje między postaciami i idiotyczna scena na krze, bo "się zgubiłem"

leviah

Tylko mnie przekonałaś, żeby nie oglądać tego syfu. :).

ocenił(a) film na 8
leviah

Czytam i nie wierzę bo chyba Cię scenariusz bajki dla dzieci przerósł. I piszesz że wilki straszne a podobno oglądałaś wszystkie części. To ciekawe bo marsz wilków był straszny już 40 lat temu i go specjalnje ponowili, nie wiedziałaś o tym? ;)

harvey_spector

Tylko ten marsz wilków nie był opakowany w teledyskowo stroboskopową reklame udającą film

ocenił(a) film na 2
leviah

Przyznam zwróciłem uwagę na te same szczegóły. Jak można powiedzieć dziecku na wózku, żeby ćwiczył rugby?! :O Prawdziwy Kleks wybrałbym z tego 'wyczarowując' rydwan czy coś i tłumacząc brzdącowi, że dzięki sile wyobraźni może uwierzyć w siebie i być bardzo szybki. Tymczasem KotoKleks jest nieporadnym(na początku zadufanym) klaunem, który w najważniejszej w finałowej scenje myśli o cateringu. Jak on w dzieciach ma wzbudzić podziw, szacunek i zaufanie skoro ciągle się śmieje i nikomu nie pomaga. Jako dziecko w ogóle nie rozumiałbym po co mam iść do tej akademii. Dzieci w kinie były przerażone. Nie było tam niczego co miało ich porwać. Gdybym nie znał poprzednich części to bym nie wiedział co z czego wynika. Każda ciekawsza scena była okraszona głośną muzyką jakby to miał być jakiś finał. Po czym nagle bach-cięcie i następna zwykła scena. Czego się spodziewać po twórcach 'muzyki' do takich hitów jak 'Dziewczyny z Dubaju'. Do tego żarty o ekskrementach-to widocznie szczyt możliwości scenarzystów. Na jedyny plus zasługują Stenka i twórcy dekoracji. Pozostałym zabrakło wyobraźni, a na tym właśnie stoi świat bajek. Ekipa filmowa podobnie jak dzieci w akademii miała środki(kolory smaków), aby wyczarować coś ze smakiem, a wyszło.. to na co szpak Mateusz nie ma wpływu. Aha i jeszcze Śnieżka mówiąca z ukraińskim akcentem-jakiś ukłon w stronę pochodzenia Brzechwy czy tania wstawka? W takim razie czemu Dziewczynka z zapałkami nie mówi po duńsku, a Pocahontas w 'gwarze' Pawatanów? Mistrz Korzyński w ostatnich wywiadach mówił, że najbardziej dumny jest właśnie z muzyki do Kleksa z 1983r(w końcu pierwotnie to miał być musical). Obecnie mamy środki, komputery i możliwości, ale nie mamy już ludzi, którzy mają talent czy choćby coś ciekawego do powiedzenia(albo nie są w stanie się przebić).

ocenił(a) film na 6
leviah

Też mnie ta scena z piłką rozbroiła :). Jeszcze ten młody wilku obwąchujący 13latke był zbędny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones