PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,5 19 434
oceny
5,5 10 1 19434
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Radzę się przejść, obejrzeć na własne oczy i ocenić obiektywnie. Film robi bardzo duże wrażenie, oceny Krytyków są jak najbardziej niezrozumiałe, pokazujące jaki poziom obecnie prezentują. Widoczny jest jakiś niepotrzebny hejt który można wyczuć, a powinno się oceniać ekranizację a nie czyjeś fochy i niezadowolenie że Adaś stał się Adą. Muzyka do filmu również TOP.

użytkownik usunięty
lukasztom1_filmweb

Uważam identycznie

ocenił(a) film na 4
lukasztom1_filmweb

Ok, byłem, widziałem. Solidne 4 się należy

ocenił(a) film na 8
lukasztom1_filmweb

Obiektywna ocena też się z nią zgadzam napochybel :)
Krytycy be pewnie chcieli więcej sexu No ale to w końcu film dla dzieci niech się trochę opanują .
Wogole to o ocenę chyba powinni pytać się dzieciaki bo to dla nich film :)

lukasztom1_filmweb

Nawet dzieci się nudziły... ten film się niczym nie broni. Nawet Kot tu nie pomógł i aż mi go żal że wziął w tym udział. W ciągu całego filmu naliczyłam 3 sceny które w ogóle miały jakikolwiek sens nie mówiąc już o całkoształcie

kase_wnek

Filmweb usunął mój wątek XD pogratulować. Już nawet film w tym kraju nie ma prawa się nie podobać

ocenił(a) film na 2
kase_wnek

Zakładaj jeszcze raz, z chęcią poczytam jakieś sensowne wywody, a nie zachwyty nad tą miałką i marną nijakością, którą zaprezentowane zostały w tym filmie. Kota też mi żal. Ale cóż począć. Każdy popełnia błędy, jemu za Religę wybaczę udział w tym niewypale.

ocenił(a) film na 10
kase_wnek

Moje dzieci zachwycone. Zrozumiały świetnie fabułę filmu. Polecam

ocenił(a) film na 3
gab_r_970

Hmm, a była tam fabuła. Fatalnie poprowadzona narracja, gdyż scenariusz był dziurawy... jestem bardzo otwarty na wszelkie propozycje producentów, na Ady i inne rozwiązania, ale niech to ma sens, logikę chociażby w ramach wykreowanego świata. Kakofoniczny manifest o niczym, szatkowany przez pana Kawulskiego...nawet chłop na montażu usiadł. Szkoda...bo o ile Underdog poprawny, to tutaj warto było oddać ster innym...którzy czują świat i gatunek.

ocenił(a) film na 3
gab_r_970

Hmm, nie dziwię się, bo fabuły brak

ocenił(a) film na 8
lukasztom1_filmweb

Popieram! I też nie rozumiem tego hejtu, wylewającego się ze wszystkich stron. Jeszcze dzień przed premierą przypominałam sobie starą wersję, by mieć konkretne porównanie i... oba filmy podobały mi się identycznie. Chociaż też uważam, że każdy może mieć swoje. Ja Akademię Pana Kleksa wrzuciłam na listę ulubionych.

ocenił(a) film na 10
TaWera

Zdecydowanie tak. Super film

gab_r_970

No napewno litwiniak grała jak drewno

lukasztom1_filmweb

Wlasnie widze. Oceny krytykow nizsze od widzow. To 'arcydzielo' skonczy na poziomie oceny 3.0-3.5

ocenił(a) film na 6
lukasztom1_filmweb

Z takim nastawieniem poszedłem jednak misz masz montażowy jaki zaprezentował reżyser do mnie nie przemawia. Sceny z akademii gnają na łeb na szyję ciężko się skupić na jakimś bohaterze żeby potem zwolnić i zaprezentować przydługą konfrontacje finałową. Jakby ktoś reżyserowi powiedział że jak przekroczy 2h to mu nie zapłacą więc poprzycinał materiał i skleił to na chybcika.

ocenił(a) film na 8
lukasztom1_filmweb

Zgadzam się. Film się bardzo przyjemnie oglądało. Wiadomo co człowiek to inna opinia, inny odbiór. Ale jak dla mnie osobiście film na plus.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sebastian_lisiewski

A gdzie w tym filmie jest pokazane, że chłopiec chce być dziewczynką? Przecież Ada to córka Adasia, to nie jest ten sam film!!!

Ewa_Chlabicz

a mówią że Kobiety dostrzegają więcej.... przecież była scena jak narzekał że jest "uznawany za dziwadło" i chłopak ma blond włosy typowo jak dziewczyna, to nie jest lewackie wkręcanie dzieciom trans pato ideologii ?

lukasztom1_filmweb

To zupełnie inna bajka .. Plus jest powiedziane że to córka Adama Niezgódki .

ocenił(a) film na 10
Kla_5

Wreszcie sensowny polski film. Taką reżyserię, montaż i muzykę lubię. Wreszcie dźwięk, że rozumiem co mówią. Krytycy się jak zwykle nie znają na temacie i nie rozumieją współczesnego kina, piszę to jako dyplomowany reżyser :) ostatnie lata w polskim kinie to głównie totalne gnioty, a ten film dostał ode mnie 10/10.

ocenił(a) film na 2
_slajerek

Jeśli daleś 10 punktów to masz koncentracje chomika i zero poczucia piękna

ocenił(a) film na 8
Kla_5

Jakiego Adama? Ada to córka Aleksego

ocenił(a) film na 2
lukasztom1_filmweb

A ja myślalam że ktoś im zapłacił za takie wysokie oceny, przecież ten film to badziew nie zasluguje na wiecej niż 2 punkty

ocenił(a) film na 10
mika_czu

Mozliwe, a może po prostu za dużo już oglądałem Lyncha, Almodovara i ambitnego kina. Ale zacznijmy od tego, że to nie my, ani krytycy nie jesteśmy odbiorcą tego filmu ("targetem"), więc jasne że oceny takie, a nie inne. Oglądałem ten film z bardzo dużym dystansem i przestawiłem w sobie perspektywę. 

ocenił(a) film na 8
_slajerek

Dokładnie!

ocenił(a) film na 3
lukasztom1_filmweb

Oglądałem i zgadzam się z krytykami. Jest to typowa produkcja netflixa gdzie oczywiście trzeba było zrobić "silną niezależną kobietę" jako główną bohaterkę. Jedyne co się broni to muzyka. Do tego powtarzający się kiepski żart odnośnie wypróżniania jak i scenka gdzie ptakowi Mateuszowi (bo już nie szpakowi ponieważ inne ptaki nie mogą być dyskryminowane) inny ptak nasrał na twarz budzi bardzie obrzydzenie niż śmiech

lukasztom1_filmweb

Czytałeś kiedyś książkę "Akademia pana Kleksa"? Pewnie nie. NIE MA tam żadnej Ady ani Njujorku. Ludzie uważający się za współczesnych scenarzystów, piszą takie duperele, żeby pokazać "że ja też umie napisać swojo historyjkie". To samo z tym dziadowskim "Znachorem" 2023. Nie zamierzam nawet zbliżać się do tego czegoś - wystarczy mi opis tego potworka. A muzyka? Spróbujcie przebić TSA, frajerzy...
To napisałem ja, bez zgody jaśnie wielmożnego, tfu, pana hrabiego.

ocenił(a) film na 8
ninjawkropki

W Hobbicie w drugiej części też pojawiały się postacie których nie było w książce celem ubarwienia historii i jakoś nikt tego nie dyskredytował. Każdy ma własną opinię, są ludzie którzy też głosują na Biedronia i osobiście tego nie komentuje.

ocenił(a) film na 1
lukasztom1_filmweb

Dawno nie czułem takiej żenady oglądając film. Chaos montażowy, tandeta, drewno aktorskie.

ocenił(a) film na 8
lukasztom1_filmweb

piękna i mądra bajka... chętnie obejrzałabym też amerykańską wersję, z porządną narracją i efektami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones