PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 26 966
ocen
5,2 10 1 26966
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Do wszystkich tych, którzy się spultali na widok "Ady Niezgódki" - weźcie wyjdźcie ze średniowiecza i uświadomcie sobie że w XXI w. wariacje na temat klasyki są jak najbardziej oczekiwane. Mają kręcić kolejny film o Adasiu? Po co?
Ile razy można odgrzewać starego kotleta? Lepiej zrobić z niego mielone ;) A czy to będzie smaczne? Okaże się jak spróbujesz.
Ocenianie filmu też zostawmy więc na moment aż zobaczymy coś więcej niż krótki zwiastun z którego niezbyt dużo wynika.
Pozdro

Inkaq

Co masz do średniowiecza? Widocznie ty masz jakiś problem :)

Inkaq

Jestem w szoku, że aż tak to ludzi obruszyło. Może i to przez ich sentyment do filmu z dzieciństwa, ale i tak ludzkie pojęcie przekracza, jak bardzo boli ich fakt, że tak nieistotny element fabuły został przystosowany do obecnej publiczności i można poczuć powiew świeżości. Mam nadzieję, że jak dzieciaki nie będą na golasa się razem kąpać to też usłyszę skowyt tych osób.

watykan5g

Ciekawe jak to jest, że zmiana dziwnym trafem zawsze następuje w jednym kierunku: mężczyzna->kobieta. Rozumiem, że wariacje z męskimi postaciami są be?

Pilaw_to_ja

Ja też chętnie bym zobaczyła męską wersję Bridget Jones albo może Iriny Palm? No bo przecież nie "Opowieść podręcznego"?

watykan5g

Wspaniale. Tylko na cholerę tytułować film Akademia Pana Kleksa, skoro to nie jest Akademia Pana Kleksa?

watykan5g

Ludzi oburza nachalne przesycenie współczesnej sztuki filmowej ideologią. To trochę tak, jakby w PRL-owskiej ekranizacji Trylogii Sienkiewicza, połowę bohaterów uczynić chłopami, drugą zaś połowę robotnikami, zaś całą akcję przenieść do Związku Radzieckiego. A wszystko to celem "przystosowany do ówczesnej publiczności i wprowadzenia powiewu świeżości". Na szczęście tak bezczelnych numerów, to nawet komuniści nie robili, czego niestety nie da się powiedzieć o ich współczesnych "postępowych" następcach.

phoebe_Freja

bardzo celny kimentarz popieram tu widac intekigencje i elokwencje zeby w przystepny sposòb wyjasnic na czym polega problem z ta produkcja

ocenił(a) film na 8
phoebe_Freja

Globalizm kiedyś tworzono filmy pod białego heteroseksualnego mężczyznę dziś jest moda w robieniu produkcji dla każdego.

ocenił(a) film na 7
phoebe_Freja

Sztuka ma to do siebie, że absolutnie nie ma przymusu oglądania jej. Wiele jest dzieł, które do mnie totalnie nie trafiają. Wielu rzeczy nie lubię. Wiesz co? Nie oglądam ich. Serio, nie trzeba rozdzierać szat i płakać, że ktoś nakręcił film, który uważa, że mu się sprzeda. Albo ktoś stworzył coś zgodnie ze swoim poczuciem piękna. Można to ominąć. Ewentualnie wyrazić krytykę, ale bez zaklinania rzeczywistości, szukania złych lewaków pod każdym kamieniem, którzy się czają i gryzą po kostkach. Ludzie, w filmie głównym wątkiem jest to jak ważna jest empatia. Nawet złe wilki przekonała do tego, żeby nie zabijać. Ale widzę, że nie do każdego to przesłanie dotarło. Czy kogoś oburza, że rodzice Ady też byli w akademii? Nie przypominam sobie tego wątku w oryginale, ale może o czymś zapomniałam. Czy ojciec Adasia był bratem pana Kleksa? Tego też nie pamiętam. Jednak oburzenie widzę tylko w temacie płci głównej bohaterki.

academica

W czasach słusznie minionych również mógłbyś powiedzieć, że jeśli komuś nie podoba się „prawda ekranu” sączona ze wszystkich publikatorów, to nie musi przecież oglądać. Problem w tym, że w zasadzie aż gdzieś do lat 70-tych praktycznie nie istniała żadna alternatywa dla tego „jedynie słusznego przekazu”.

watykan5g

Skoro płeć głównego bohatera, jest nieistotnym szczegółem to w jakim celu ją zmieniano?

watykan5g

Oglądałem te lewackie dzieło, zawitała do Polski moda na zmienianie oryginałów na poprawno-polityczne filmy aby mogły zawitać na Netflixie :)
Od kiedy w oryginale tz. książce Jana Brzechwy szkoła była dla każdej płci, czy występowały tam różności narodowe? Brakowało jeszcze epizodu homoseksualizmu :))

Co następne? Czarna Zosia z Pustyni i puszczy a Kali będzie biały?

watykan5g

Poszanowanie materiału źródłowego, mówi to coś panu, panie Ferdku?

Inkaq

Ale że przez kogo są jak najbardziej oczekiwane? Przez Ciebie? Przeze mnie nie, więc mam prawo się oburzyć. Ile razy można odgrzewać stare kotlety? Też się zastanawiam, ale odpowiedź przychodzi mi tylko jedna - jak się nie ma własnych, dobrych pomysłów, to najlepiej jest ukraść pomysł komuś i dorobić do tego całą ideologię, Oryginały są zawsze najlepsze. Niedoścignione. Nie powinno się tego ruszać. Ale żarłoczność nowych tfu-twórców i ich nieopanowany pęd do kasy powodują, że nie zważają na to, co dobe, co łądne. Dla nich liczy się, żeby monty w kieszeni się zgadzały. Żenada. Żal. Żałoba. Szkoda, że tak bardzo staramy się usprawiedliwić żerowanie na czymś, co było bardzo dobre, a teraz jest jedynie kontrowersyjne. I to kontrowersyjne w bardzo złym znaczeniu tego słowa.

frotka_w_ultraviolecie

przeraszam, ucina mi litery - nie jestem głąbem, po prostu nie sprawdziłam tekstu przed opublikowaniem, a nie ma tu możliwości edytowania

frotka_w_ultraviolecie

Wojna na Ukrainie, Żydzi mordują Palestyńczyków, w Polsce do niedawna dzień w dzień łamana była konstytucja, oburza się bo w filmie jest Ada zamiast Adasia, dobrze alokujesz emocje nie powiem. Co do wyższości oryginału to polecam poczytać dzieciom oryginały bajek braci Grimm.

jakub_kwiatkowski_120

Moje dzieci znają tylko oryginał bajek Grimm; nawet Kopciuszka z ucięta piętą u jednej i palca u drugiej siotry. Wojny trwają na świecie od setek lat. A Ciebie ruszyła dopiero wojna na Ukrainie i Życi mordujacych Palestyńczyków? Bo inne były za daleko i nie nagłaśniane w Internecie? "Dobrze alokujesz emocje, nie powiem" - cytując... To, że na całym świecie są wojny i nieszczęścia (od setek lat, powtarzam), nie znaczy, że ma nagle zamknąć buzię i nie wypowiadać się na żaden temat. Czy to ma znaczyć, że ma nie cieszyć się życiem? Idąc tym tropem wszyscy powinniśmy być nieszczęśliwi i nie powinniśmy się przejmować niczym, nawet tym "łamaniem konstytucji", bo przecież nikt nikogo nie zamordował, a jedynie, napalony na kasę, łamał przepisy. Oburza mnie wszechobecne dziś jechanie na dobrych utworach, bo tfu-tfurcom nie chce się wymyślić nic oryginalnego. I lepiej pozmieniać kilka szczegółów, wzbudzić pseudo kontrowersje i pojechać na aferze. Żałosne. Albo niech tworzą coś swojego i nie nazywają tego "Panem Kleksem" (bo obok Pana Kleksa to nawet nie stało), albo niech zrobią swoją, ale wierną, kopię. Ja Tobie zaś polecam najpierw pomyśleć, a dopiero potem siadać do komputera i wchodzić w dyskusje z ludźmi, bo porównanie mojej wypoweidzi do wojny na Ukrainie i podobnych jest co najmniej nie na miejscu.

frotka_w_ultraviolecie

Wow sporo interpretacji z mojej krótkiej wypowiedzi, dziękuję. Chodziło mi raczej że w skali tego co się dzieje na świecie, zamiana bohatera na bohaterkę wydaje się blachostką, a komentarz wyrażający oburzenie tym faktem nie bardzo coś zmienia, filmu nie nagrają od nowa, reżyserzy którzy w przyszłości mogą popełnić podobny błąd, raczej nie czytają komentarzy na filmwebie, no ale zawsze znajdą się inni oburzeni komentatorzy, z nimi warto podzielić się swoją opinia i razem trwać w dezaprobacie do Adusi.

jakub_kwiatkowski_120

WoW przyznam że bardzo "głupio-mądry" komentator się tu znalazł. Jak mam być szczery nie obchodzą mnie wojny rząd wszystkich w tyłek gwałci na miliony a ja dziecko nic nie mogę z tym zrobić bo co? W końcu nie moja wina że platforma wygrała(gdyby PiS wygrał było by podobnie ale przynajmniej nie zakazują wolnych mediów). Jeżeli już schodzimy na tematy wojny na ukrainie to ukraincy(nie wszyscy) mają lepiej w Polsce niż Polacy skandal nie współczuję im wojny ale nie życzę im złego. Jednocześnie pytam jako 13-latek cczy drogi pan coś z tym robi. Nie? ohhh No to może przestanie pan pouczać człowieka bo chce się cieszyć resztą życia która mu pozostała i wróci do swojej nudnej pracy bo to naprawdę jest nie ciekawe co pan mówi

jakub_kwiatkowski_120

Jakub,
Ależ Ty też dzielisz się swoją opinią. Dlaczego więc mnie odmawiasz tego prawa? Bo jest inna? W skali tego, co się dzieje na świecie również aprobata Adusi nic nie zmienia. prawda? A komentarzy na filmwebie nie czytają też ludzie, którzy wywołują wojny. Więc nadal nie widzę związku. I podtrzymuję to, co pisałam wcześniej - idąc tą drogą, nie powinniśmy nigdzie i w żadnej sposób wyrażać swoich opinii, bo wszystko może się wydać błahostką w jakiejś większej skali.
A gdybym pochwaliła Adusię? Miałoby to jakikolwiek wpływ na innych? Wtedy warto byłoby się opinią dzielic?

frotka_w_ultraviolecie

Po tych Twoich kilku wpisach, wnioskuję, że całkiem mądra z Ciebie babka. Fajnie się czyta Twoje riposty. Aż miło byłoby poznać ;) (żartuję oczywiście)
Pozdrawiam.

JacekGruba

:) choćbyś nawet tylko słodził, to dziekuję :D

jakub_kwiatkowski_120

Na ukrainie nie ma żadnej wojny...

Inkaq

A dlaczego mieliby nie kręcić filmu o Adasiu? Jest wiele re-make'ów, które różnią się efektami, są przekładane na współczesny odbiór (najczęściej jest więcej wulgaryzmów) itp. ale główne postacie są zachowane. Stary film powstał na podstawie książki i różni się od niej (jak to zwykle bywa). Jestem ciekawy czy w tym filmie będą rzeczy, które były w książce a nie były w filmie albo zostały inaczej przedstawione. Rozumiem, że można coś zmienić, ale Akademia, była dla chłopców. To już można było całkowicie zmienić postać a nie tylko płeć i imię. Jestem ciekawy tego filmu i chętnie zobaczyłbym też nowe Podróże chociażby dla samych efektów, bo za dziecka się bałem ;]

Inkaq

Zgadzam się. Niestety, spora część naszego społeczeństwa jest mentalnie w "średniowieczu". Nie rozumieją kina, nie czytają książek i głosują na pis. Dlatego trzeba to zmienić i iść na wybory.

Corderosa

Hmm, cztam ksiazki, nie glosuję na pis, ale nie podoba mi sie ta zmiana, chićby dlatego, ze tytuł jest bez zmia, co sugeruje na ekranizację ksiazki. Zastanawia mnie tylko, dlaczego ci swiatli, nie ze sredniowiecza tak bardzo ludziom odmawiaja miec wlasne zdanie, wolnosc slowa was tak mierzi ???

huberttarlowski

Zmienianie oryginałów nie powinno występować :) Musimy się oburzyć jak Egipcjanie na film o Kleopatrze :)
Ale sporo lewactwa w Polszy się tworzy i będzie gorzej.

Corderosa

Zło nie jest w stanie stworzyć niczego nowego, może jedynie zniekształcać i niszczyć to, co zostało wymyślone lub stworzone siłami dobra.

Corderosa

I te KO które niszczy TvPis bez prawnie tym samym niszcząc ideę wolnych mediów brawo tej PANI!!! woohoo

Corderosa

Co ci nie pasuje w średniowieczu? Tam przynajmniej nie było świrów, którzy uważali, że mężczyzna może być kobietą, i w dodatku rodzić dzieci ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Inkaq

Dokładnie!
Dlaczego w ogóle Pan Kleks? Zróbmy Panią Kleksównę. I dlaczego ma być biała? Niech będzie czarna jak asfalt i najlepiej miała żonę i trzy adoptowane azjatyckie dzieci. Nie bądźcie tacy zaściankowi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
geenezy

Jeżeli nie potrafisz napisać zdania bez wyzwisk to jednak patusem, polskim burakiem i cebularzem jesteś ty ha!

geenezy

Nie wstyd ci?

CHDZ

najlepiej to podsumowałeś, się uśmiałem i zapłakałem wyobrażając to sobie ale to wielce prawdopodobne w niedalekiej przyszłości bo lewackich kmiotów przybywa lawinowo

Inkaq

Ja tam nie mam nic przeciwko, ale pod warunkiem, że ktoś nakręci też Antka z Zielonego Wzgórza, Awanturę o Stasia albo np. Panicza z mokrą głową. Ewentualnie coś o Marianie Curie-Skłodowskim :P

ocenił(a) film na 5
hornet

nakręć. nie widzę kłopotu.

xharythion

Na nakręcenie trzeba mieć kasę.

ocenił(a) film na 5
divx_avi

zbierz. na pewno znajdziesz wiele osób które chętnie by widziała takie filmy. nawet tu na filmwebie. myślisz, że "normalne" filmy to są za hajs reżysera ? 

xharythion

Myślisz że jakakolwiek wytwórnia dałaby zielone światło na produkcję takich filmów?

ocenił(a) film na 5
divx_avi

ale co mnie to interesuje? ludzie oburzają się, że w fikcyjnych filmach autorskich są takie a nie inne postacie najwyraźniej niezgodne z delikatnymi odczuciami patoprawicy to niech sobie patoprawica robi swoje filmy. skoro nikt nie chce nań dawać hajs, to może problem leży gdzie indziej?

xharythion

I mówi to lewica. Lewica doszukująca się rasizmu w Przyjaciołach i Love Actually oraz seksizmu w Bundych.

ocenił(a) film na 5
divx_avi

Jesli obiektywnie uwazasz ze w Bundy’ch nie ma seksizmu (nie ma znaczenia czy umyslnie czy byly to po prostu inne czasy czy po prostu kwestia konwencji) to sorry ale nie zrozumiesz dzisiejszego swiata. Nie oceniam tego zle - again kwestia co jest grane natomiast tak, jest tam seksizm 100%

xharythion

No i właśnie o tym mówię. I kto tu jest przewrażliwiony? No wiadomo że lewica, a nie prawica.

xharythion

Jest bo miał być.

xharythion

Dlaczego wy lewusy zaraz politykę wyciągacie? Chciałem zapytać czy książkę czytałeś, ale wy lewostronni stronicie od prawdziwej kultury. Ludzie się oburzają bo po pierwsze Akademia traci sens, po drugie mają dość wciskania do gardła tej "poprawności politycznej".

Mavelius

Komiku prawacki weź pigułke

sankt1910

Pisze to reprezentant "clownworldu". Ty weź pigułkę na wirus woke.

Mavelius

Nie pisz do mnie amebo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones