PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30831}

Akademia Policyjna

Police Academy
6,9 94 525
ocen
6,9 10 1 94525
6,2 11
ocen krytyków
Akademia Policyjna
powrót do forum filmu Akademia Policyjna

Akademia Policyjna to film z dużo dawką humoru, ale takiego w miarę ok, a nie jakieś błazenady jak w obecnych komediach dla debili.

rutten

zgadzam się! Pierwsze 3 części Akademii to klasyka jeśli chodzi o komedię, świetne dialogi, świetny scenariusz ;-) 8/10

ocenił(a) film na 10
plnddk

ja też się zgadzam i mimo upływu lat nie zmienił się ani trochę, zawsze wracam tylko do części 1-4

ocenił(a) film na 10
rutten

byłem na 2 częściach Akademii Policyjnej w kinie
seria American pie ma się czelność nazywać komedia nikt nie umie teraz zrobić dobrej komedii która rozbawia a nie obrzydza

ocenił(a) film na 5
rutten

mysle ze jest sporo ludzi ktorzy rozumieja ten humor tylko wcale nie musi ich smieszyc, akademia policyja to wcale nie jest szczyt humoru na wysokim poziomie
american pie to komedia, jak inaczej mialaby sie nazwac? to tylko definicja gatunku i wiadomo ze sa filmy lepsze i gorsze w tymze

a to ze nikt nie potrafi zrobic dobrej komedii? bzdura
zobacz sobie np subtelny humor allena
spojrz na brooksa jesli chcesz parodii, mlody frankenstein to parodia pelna dosc inteligentnych zartow w ktorej smiejemy sie z elementow parodiowanych humorem na ich temat
a nie z przeobienia filmu w film idiotyczny jak to jest np w poznaj moich spartan
a monty python? humor pelen absurdu i czasem glupkowaty ale jednak wysmienity i oryginalny

a akademia policyjna to raczej humor dosc prosty zeby nie powiedziec prostacki, taka jest moja opinia, dosyc sympatyczne ale to przecietniak, 5/10 ode mnie dla tego filmu

ocenił(a) film na 8
El_Magiko

Częściowo się zgodze.Z tymże z Twojego wpisu moznaby wynieść że humor z wymienionych pozycji jest lepszy niż kwintesencja humoru prostego przedstawionego w Akademii.jest on tak samo potrzebny i nie do porównania z np.Monthy Pythonem( gdzie jest tyle różnic że nie sposób porównać tych dwóch filmów).
Aha i napewno nie jest to film prostacki.W prostocie nie ma nic złego.Nie każdy jak przychodzi zmordowany po pracy ma ochote na latający cyrk..To moja opinia.

ocenił(a) film na 5
fauzi

w MP nie ma jakiegos arcyzlozonego humoru do przemyslen, rczej sporo absurdalnej glupoty
coz mnie poprostu ten film niezbyt bawi, wsumie jest ok, znam mnostwo lepszych i mnostwo gorszych
ale dla mnie ten film to film na raz i nie warto do niego wracac

ocenił(a) film na 8
El_Magiko

Mnie też ale wszystko jest dla ludzi.W Polsce jest wielu którzy daliby sie pokroić za Monthy Pythona.Każdy ma swój gust,nie zamierzam ingerować w gust innych.Po prostu odebrałem Twój wpis o Akedemii jako próbe generalizowania komedii.Te inteligentne(według mnie MP to kino inteligentne choc może na pierwszy rzut oka wydawać sie inaczej) miałyby być lepsze od tych lżejszych.Co jest oczywiście bzdurą.Poza tym ja dostrzegam ogromną różnice pomiędzy Akademią a American Pie,ale moze po prostu to kwestia czasu który minął.akademia to tak naprawde zbiór indywidualności(Michael Winslow-rewelacyjny komik, Bubba Smith -ogromny murzyn,niezdarny Scott czy pełna seksapilu Easterbrook).
Nie pisałem nigdy że jest brylantowy ale myśle że zasługuje na wysokie miejsce w dziale "komedia".

ocenił(a) film na 5
fauzi

ale ja uwielbiam monty pythona
ale sporo tam absurdu i jest czasami glupi z tym ze to taka glupota inteligentna(tak, wiem jak to brzmi:))
roznica jest duza, to calkiem odmienne filmy
american pie od ktorejs czesci stalo sie praktycznie nie do ogladania
ale tak wlasciwie to jak na swoj gatunek czyli taka nastolatkowa komedia to czesc 1 american pie jest calkiem niezla

no a akademia kojarzy mi sie glownie z jakims niedzielnym popoludniowym pasmem gdzie mamy leciutkie filmy dla calej rodziny, taki leciutki film do obejrzenia ale jak dla mnie to obejrzec i zapomniec, juz nie wspomne o pozniejszych czesciach

El_Magiko

Tak ale on napisal, ze obecnie nie potrafia zrobic lepszych komedia z sensownymi ale przezabawnymi dialogami, a ty tutaj wyjezdzasz z monthy pythonem czy z komediami alana wooda ...

Monty Python to dzielo ponad czasowe nic na tej ziemi nie jest w stanie tego przebic to jest oczywiste ... ale wracajac do tematu to kolega kilka postow wyzej ma zdecydowana racje ... Dzisiajsza komedia opiera sie na glupocie ... Kto jest glupszy czyt. bardziej debilny w komedi ten jest smieszniejszy i nie tylko american pie jest tutaj przykladem ... Mozna by wiemianiac Old School, Idiocracy, This is not another teen movie, Date Movie, Odlotowy Duet, Borat, Nie zadzieraj z fryzjerem, Ali g in da house, Szlony Akademik 1,2, Nagrody Darwina, Hot Tub Time Machine, Poznaj Moich Spartan, Epic Movie, Glupi i Glupszy 1,2, Wpadka, Fanboys, Boski Chillout, Babcisynek, Super Samiec, Przyjety, Zajebista Wkretarka ... to tylko pare tytulow ktore wpadly mi od razu na mysl kazda z tych komedii opiera sie na aktoarach wygladajacych jak debilie i postepujacych jak debile bo na tym opiera sie dzisiejsza komedia ...

Niektorzy aktorzy mlodego pokolenia graja w prawie samych debilnych filmach jak Jonah Hill, Seth Rogen, Will Ferrell, Jeremy Howard ...

Swoja droga widzialem z 3 lata temu dobra komedie francuska, akcja dziala sie na pogrzebie, a potem stypie ... Humor na poziomie film chyba z 2006 albo 2007 roku nie pamietam tytulu, ale ten film odbiegal od amerykanskich, dzisiejszych regul ...

rutten

Nie wierze, że ktoś uważa humor z akademii policyjnej za wyższy od tego z american pie, sorry, ale komendant uderzający piłką do golfa która lata w całkowicie dziwny sposób, czy koleś który podkłada głos pod innego w trakcie jedzenia- no ciężko to nazwać czymś inteligentniejszym od żartów o seksie- obydwa filmy jeżeli chodzi o poczucie humoru są strasznie prostackie.
I nie krytykuje samych filmów, bo obydwa są ok, tylko wywyższanie jednego na jakiś tam dziwnych zasadach które nie mają absolutnie żadnego pokrycia w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 7
rutten

A mi przypadła do gustu i Akademia i American Pie. :P

rutten

Fakt, "Akademia policyjna" to humor najwyższych lotów.
Ty chyba jesteś ślepy albo to pierwsza komedia, jaką w życiu widziałeś. Daj mi chociaż jeden przykład humoru na wysokim poziomie, jaki jest w tym filmie, a wyślę Ci, no nie wiem, skrzynkę wódy. Albo jesteś już takim snobem, że każdą komedię sprzed 1990 uważasz za arcydzieło, bo to w końcu klasyk, skoro ma tyle lat. A dzisiaj oczywiście już takich filmów nie kręcą.
Przecież ten humor jest prosty jak konstrukcja cepa, rozumieją go wszyscy wszędzie, w każdym wieku.
I nie rozumiem, czemu wszystko, co złe, od razu przyrównuje się do dobrej skądinąd pierwszej części "American Pie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones