PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712663}
5,8 984
oceny
5,8 10 1 984
Advantageous
powrót do forum filmu Advantageous

Brakuje mi filmów science-fiction o podobnej wrażliwości. Film między innymi o tym co człowiek poświęca, nadganiając stale przyśpieszający rozwój technologiczny. Wiele tematów o społecznych i osobistych przemianach u progu osobliwości można by jeszcze poruszyć. Walki na miecze w egzoszkieletach, owszem, są porywające, ale i dobrze znaleźć chwilę na spokojniejszą refleksje. Oby więcej takich filmów :)

Tezaurus

ciężarem i tematyką trochę przypomina 'black mirror', dobra rola starszej gwen, młodszej pod koniec również. można by uznać ten film za subtelny, jednak odnoszę wrażenie, że jest nieco rozmyty, a może taka miała być koncepcja futurystycznego świata człowieka zmanipulowanego przez system, bez nadziei czy poczucia sensu i własnej wartości, choć w 'equals' podobny klimat udało się przeprowadzić od początku do końca bez utraty dynamiki filmu.

ocenił(a) film na 7
yonten

myślę, że umiejscowienie akcji filmu w przyszłości ma na celu jedynie uwypuklenie cech świata teraźniejszego. Ten sam lęk o utratę pracy, pozycji społecznej, te same problemy w relacjach rodzinnych. Inna technologia. Ale to tylko skrót do przedstawienia tego ,do czego posuwamy się na co dzień. W dzisiejszych czasach.

ocenił(a) film na 5
Tezaurus

Miałem podobne skojarzenia związane z poruszaną tematyką, ale sam film niezbyt mi się spodobał, zbyt kobiecy jak dla mnie...

ocenił(a) film na 7
Tezaurus

Jednym się spodoba innym nie, pewnie zostanie niedoceniony ale wg mnie warto obejrzeć. Fajnie że ktoś pisze coś dobrego o takim filmie.

ocenił(a) film na 7
Tezaurus

w stylu black mirror, her, never let me go, embers - szału ni ma, ale dla fanów polecam!!! jakieś jeszcze tytuły tego typu?

ocenił(a) film na 8
Tezaurus

Zgadzam się. Jestem również bardzo pozytywnie zaskoczony. Uwielbiam kameralne sci-fi. Szkoda, że tak rzadko robi się coś w tym kierunku.

ocenił(a) film na 6
Tezaurus

Mi kojarzy się z "Prestiżem", no i w sumie z "Transcendencją". Plus za melancholiczny, dystopijny klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones