PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732993}

13 godzin: Tajna misja w Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
7,3 39 795
ocen
7,3 10 1 39795
5,0 4
oceny krytyków
13 godzin: Tajna misja w Benghazi
powrót do forum filmu 13 godzin: Tajna misja w Benghazi

Bardzo dobry....

ocenił(a) film na 8

Jeżeli podobał ci się Helikopter w Ogniu to koniecznie musisz obejrzeć ten film, bardzo dobrze nakręcony. Warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
MaXXi

Zgadzam się. Bardzo dobre kino akcji i do tego bez mnóstwa bzdur i „głupawek” jak to zwykle bywa.

MaXXi

Mnie zbierało na wymioty od tych "filozoficznych" wynurzeń brodatych Amerykanów o żonach i dzieciach. Kilku najemnych zabijaków-myślicieli. Film dla amerykańskich wieśniaków, ku pokrzepieniu serc.

tkow

Dokładnie, jakby scenariusz był zajebisty by była 9 lub dycha, ale końcówka zajebista, szok!

użytkownik usunięty
MaXXi

Realizacyjnie można te filmy porównywać, ale w przekazie to już inna liga.
Jak tkow powyżej słusznie napisał to film dla rednecków, ku pokrzepieniu serc.
Ale jak ktoś jada filmowe fast foody to całkiem OK.

ocenił(a) film na 9
MaXXi

Zgadzam się,stawiam te filmy na równi.Są świetne.
Wczuwam się bardzo w takie filmy, tymbardziej,że sam 21 lat temu byłem na misji ONZ u arabusów i BARDZO rozumiem ten "klimat"

MaXXi

Każdy komu podobał się Helikopter uśnie na tym gniocie.

ocenił(a) film na 8
tomekefi

Jakoś nie zasnąłem. Słaba teoria krytyku.

Evers

Wyjątek potwierdza regułę...

ocenił(a) film na 8
tomekefi

to raczej ty jesteś tym wyjątkiem, który potwierdza regułę, że to dobry film.

Evers

Koleś chyba czuł potrzebę coś napisać i nie zabłysnął. Ponoć głupi mówi co wie, a mądry wie co mówi.

tomekefi

Helikopter w ogniu o wiele lepszy jak dla mnie

ocenił(a) film na 9
poloos

Z tego co pamiętam to jak oglądałem Helikoter kilka lat temu to nie bardzo mi się podobał aż sobie go włączę w tygodniu. Zdziwiłem się że 13 godzin aż tak mi się podobał, jak dla mnie rewelacyjny, jestem zachwycony, chociaż przed filmem sądziłem że będę się musiał męczyć te ponad 2 godziny. chyba teraz zaczęły mi się te klimaty podobać bo ostatnio oglądałem Ocalony - Lone Survivor i powiem że świetny, ostatnio również nawet mi się podobał Wróg numer jeden - Zero Dark Thirty 2012. Natomiast Nalot na Bin Ladena - Seal Team Six The Raid On Osama Bin Laden 2012 już nie tak bardzo mi się podobał.
Podobno gusta się zmieniają co 7 lat, możliwe, że to prawda.

ocenił(a) film na 7
daroni

Sensacja z prawdziwego zdarzenia od razu jesteśmy rzuceni wir wojny misji filmie panuje jeden wielki chaos ale to pozytywny chaos nie ma tu nie potrzebny słów scen które by wytrąciły ten film z równowagi 7/10

ocenił(a) film na 2
tomekefi

Tomek, całe szczęście, że zrobiłeś ten wpis - to ratuje moją wiarę w ludzi. Trzymaj się!

ocenił(a) film na 8
MaXXi

To prawda, świetny film - osobiście nie przepadam za tym gatunkiem - ale nie zmienia to faktu, że to świetny film

ocenił(a) film na 8
MaXXi

Dobry film, ale nie mogę oprzeć się aby porównać go z jeszcze lepszym - Karbalą i naszymi chłopcami. Tu amerykanie walczyli 13h i poginęli a w Karbali Polacy walczyli 4 dni i nikt nie zginął. Amerykanie przyszli dopiero po walce, nie pomogli nam przez 4 dni! Tu przyznali medale sobie a Polakom kazali siedzieć cicho aby nikt nie dowiedział się o Naszych Spartanach :/ Polacy uratowali zakładników w Karbali a tu Amerykanie nie uratowali Ambasadora.

Kto lepszy?

Może piszę z punktu widzenia Polaka, ale tak właśnie to postrzegam.

ocenił(a) film na 8
Ragnar_Tiger

Co to za wywod?
Porownujesz chyba realne wydarzenia,na podstawie ktorych zrobiono obie produkcje a nie same filmy?..i to z wygodnego fotela przed tv..
Bo kazdy polak zna sie najlepiej na zolnierce, nawet jak czolg i karabin widzial tylko w filmie, zajadajac akcje czipsami i zapijajac piwkiem

ocenił(a) film na 8
Ragnar_Tiger

Ja tam pisząc z punkty widzenia Polaka ciągle będę powtarzał, że to co amerykańskie jest zawsze lepsze.
"Karbala" momentami nudzi. Wątek sanitariusza wrzucony na siłę. Dużo efektów komputerowych, bo budżet nie ten co powinien.

"Lone Survivor" i "13 Hours" stoją ramię w ramię z klasycznym już "Black Hawk Down", a żaden polski film się do tego towarzystwa nigdy raczej nie zbliży.

ocenił(a) film na 9
Ragnar_Tiger

Około 8-14 obrońców vs ponad 30 (połowa bodajże Bułgarzy) ze wsparciem pojazdu z półcalówką i działa bezodrzutowego... śmiem twierdzić, że Polacy mieli "trochę" większe środki i margines błędu.

Evers - no właśnie budżet... generalnie - https://youtu.be/S8qmuTIqsZk?t=29 - i wszystko w temacie.

Ale wiesz, jest sobie taki film o nazwie "Miasto'44", który udowadnia, że jeśli dasz Polakom z wizją budżet (i zabronisz durnych fantasy-scenek), to amerykańskie kino będzie mieć godnego konkurenta.

ocenił(a) film na 2
Ragnar_Tiger

Ludzie, darujcie sobie ten narodowościowy bełkot... Rzygać się chce.

Filmozjad_pospolity

BRAWO "PATRIOTO"! Co tu robisz na tym forum z takim sumieniem i podejściem? Nawet, gdybym tak pomyslał(?) nigdy bym nie napisał tego bo tu na tej ziemi się urodziłem i żyję.... Masakra, że tacy jeszcze chodzą.... Dlatego w tej naszej Polsce tak to wszystko się mieli (nie będę reagował - nie warto - na ewentualne odpowiedzi)

ocenił(a) film na 5
Proxima9

Myślę, że chodziło ci o wyraz "mięli" a nie "mieli". Ale co ja tam wiem? Nie jestem prawdziwym Polakiem, bo prawdziwi Polacy nie uznają takich wymysłów jak SJP, ewidentnie dzieło obcej agentury. Mam nadzieję, że nie zareagujesz bo - pamiętaj - nie warto.

ocenił(a) film na 5
MaXXi

O nie, Helikopter zdecydowanie lepszy. Niby podobne, ale wyraźnie widać różnice w każdym aspekcie - czy technicznym (kręcenie ujęć), czy w samym scenariuszu czy nawet w grze aktorskiej. Dodatkowo 13 poległo na tym, co jest siłą Helikoptera - balans efektów specjalnych. To ile tu jest wybuchów to łomatko... Ewidentnie twórcy chcieli aby iskry leciały dosłownie od wszystkiego. I to widać - to jest właśnie efekciarstwo zamiast realizmu.

ocenił(a) film na 5
failsafe

Zgadzam się, 13-tce dużo brakuje do Helikoptera pod wieloma względami, bogactwo wydarzeń, logika przedstawionego realizmu, naturalność. Mnie zabrakło przede wszystkim sensu w większości sytuacji, np spotkanie dwóch stron, gdzie wszyscy się wydzierali, snajperzy w oknach prawie mieli oddać strzał, i jeden z bohaterów pokazał znak i wszystko się uspokoiło. Mój odbiór jest taki, że w filmie jest więcej dopowiedzeń i efektów niż potrzeba.

ocenił(a) film na 5
m_99

Bo zwykle tak jest, że mniej znaczy więcej. Tyle, że wielu twórców woli działać zgodnie z regułą, że jak będzie więcej wybuchów to się nastolatkom bardziej spodoba i więcej kaski wpłynie. Odmóżdżanie stało się w kinie mainstreamowym regułą, niestety. A kino wojenne w ogóle ma pod górkę - trafia się jeden dobry obraz na kilkanaście słabych lub w najlepszym wypadku przeciętnych. W efekcie kupa ludzi wierzy, że wojna to wizyta w lunaparku.

MaXXi

Świetny film bez zbędnych bzdur top 10 jezeli chodzi o tematykę wojenna

ocenił(a) film na 6
MaXXi

Do Helikoptera to mu trochę brakuje, ale i tak Bay uczy się w swoim rzemiośle.

ocenił(a) film na 7
MaXXi

Helikopter stawiam dużo wyżej. Mimo wszystko jest to dobry film. Dobrze zrealizowany. Jeden z lepszych filmów Baya. Jak zobaczyłem że on robi ten film to spodziewałem się gniota a jest naprawdę dobrze. Mimo wszystko strasznie raził mnie ten Mercedes S klasy. Serio? Przecież w 2012 roku taka eska nie istniała. Może jakieś prototypy bo seryjna produkcja zaczęła się rok później. Więc skąd się tam wzięła jeszcze opancerzona wersja robiona na specjalne zamówienie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones