PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3456}

...I sprawiedliwość dla wszystkich

...And Justice for All
7,6 12 695
ocen
7,6 10 1 12695
7,3 6
ocen krytyków
...I sprawiedliwość dla wszystkich
powrót do forum filmu ...I sprawiedliwość dla wszystkich

Genialny

ocenił(a) film na 8

Film w rewelacyjnie groteskowy sposób obnaża absurdy systemu prawnego.
Wprawdzie amerykańskiego ale w nasze ramy też się świetnie wpisuje.

GodAs

Masz rację, co do groteski, przy czym sam mam wrażenie, że twórcy sami nie wiedzieli, czy chcą nakręcić film od początku do końca poważny, czy też - satyrę. Tym samym momenty bardzo poważne łączą się tu z groteską (obecną przede wszystkim w wątku sędziego Rayforda). Osobiście odczuwałem tu coś, co moja polonistka nazywała dysonansem stylistycznym ;) Innymi słowy - trochę mi się to wszystko gryzło ze sobą.

p.a.

A co jest złego w dysonansie stylistycznym? To takie szkolne myślenie - wszystko musi się wpasować w schemat, bo w przeciwnym razie ocena idzie w dół. A czyż w prawdziwym życiu nie ma dysonansów? Czy nie jest tak, że chwile radości przeplatają się z chwilami powagi (i nie tylko)?

ocenił(a) film na 9
p.a.

A dla mnie to właśnie było idealne połączenie. Napuszonych filmów sądowych było już mnóstwo. Rozwaliła mnie końcówka przemowy Kirklanda. :D

ocenił(a) film na 8
GodAs

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że im poważniejsza i bardziej wygarniturowana instytucja, tym więcej w niej ukrywanej groteski. Rzeźnik wędliniarz to rzeźnik wędliniarz, stolarz to stolarz. Posłowie i sędziowie, kiedy spojrzeć z zewnątrz, są dzieciakami w piaskownicy.

GodAs

Genialny, a tylko 8 ?

ocenił(a) film na 5
GodAs

Niczego nie obnaża ten film, który jest ocieplaniem wizerunku adwokatów. To bajka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones