PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3456}

...I sprawiedliwość dla wszystkich

...And Justice for All
7,6 12 702
oceny
7,6 10 1 12702
7,3 6
ocen krytyków
...I sprawiedliwość dla wszystkich
powrót do forum filmu ...I sprawiedliwość dla wszystkich

Genialny Al

ocenił(a) film na 6

Kolejny film, który wlicza sie w znakomity dorobek wpływowego reżysera Normana Jewisona. Jest to niezła i ostra satyra na amerykański system sądowniczy, taka fuzja gatunków zwana komediodramatem. W zasadzie to bardzo wesoły film, z niektórymi scenami prześmiesznymi i bardzo przewrotnym obrazem wymiaru sprawiedliwości. Inna sprawa czy ten obraz jest do końca prawdziwy, gdyż nie da sie nie zauważyć że film jest momentami przesadzony. Czasem też puenta niektórych scen, dialogów jest spalona albo fabuła troche naiwna. ale jak to u Jewisona, treści jest bardzo dużo, dużo ciekawych wątków, które mozna rozpatrywać i po seansie daje nieźle do myślenia. Rola Pacino na bardzo wysokim poziomie, fajnie zagrał Jeff Forsythe (Carrington z Dynastii); muzyka kiepska, zdjecia bardzo dobre.

ocenił(a) film na 8
3Grosze

"Genialny Al" - Chyba jedyna mądra rzecz jaką napisałaś na tym forum. Przypadkowo trafiłem na ten film i jak zwykle ujrzałem założony przez Ciebie temat, tradycyjnie. Tym razem jednak mile się zaskoczyłem, bo napisałaś coś mądrego, nie mogłem zatem przejść bez komentarza. Aczkolwiek oceniłaś dla mnie i tak o 2 stopnie za nisko.. to nie jest to już nota 1 jak w przypadku innych genialnych filmów. Cóż, może jest nadzieja... żeby nie było - nie zamieszczam tego złośliwie, a tym razem wręcz przeciwnie ;D Mądre wypowiedzi pochwalam, głupkowate odwrotnie.. takie mam zasady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones