PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737449}

Żona

The Wife
7,3 21 232
oceny
7,3 10 1 21232
6,4 25
ocen krytyków
Żona
powrót do forum filmu Żona

The wife 9/10

ocenił(a) film na 9

Rewelacja! Perfekcja gry aktorskiej jak i fabuly. Niemal sztuka teatralna i calosc skupiona na osobowosciach i grze psychologicznej aktorow.
Glen Close pod niebiosa, ale moim zdaniem, fantastyczna gra J. Pryce. Oboje idealnie sie wpasowali. Cala grupa drugorzedowych aktorow tez swietna, zwlaszcza Max Irons.
Ten film to nie tylko stereotypy ale film o moralnosci. Psychologiczny profil Joan jest jednym z najbardziej intrygujacych jakie widzialem w kinie ostatnich lat.
Bardzo polecam, zwlaszcza dla dojrzale myslacego widza.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Tak, genialny film, aktorstwo, scenariusz, dialogi, napięcie między bohaterami, Glenn Close w drodze po Oscara.

ocenił(a) film na 9
Monik79

Na przestrzeni dwóch dni obejrzałem zasypaną nominacjami Romę i the Wife. Te dwa dni to jak dwa miesiące w skali roku, taka metafora ;)) The Wife to potężne kino. Tego oczekuję od kina. Za to kino kocham. Dziękuję.

ocenił(a) film na 8
xxadrianxx

Tak. The Wife to cudowne kino.

ocenił(a) film na 8
dabram17

O, tak! Bo tutaj mistrzyni tworzenia takich nietuzinkowych postaci -scenarzystka :-) daje kolejny swój popis! Niewiarygodna! cdn.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Podniosła (mowa o Jane Anderson) najpierw Frances McDormand na szczyt, "czyniąc z niej" Olive Kitteridge (mam nadzieję, że dobrze napisałam) ;-). A teraz Glenn Close dostaje szansę bycia znów na właściwym poziomie. Nie ma najmniejszych możliwości, by te dwie role były zagrane w tak odmienny sposób a w każdym z taką precyzją naturalności, przez kogoś innego.
Scenariusz , portret tych dwóch kobiet jest absolutnym podpisem Jane Anderson, która przywraca bohaterkom-aktorkom, godność i wydobywa z nich wielki talent.
Kłaniam się nisko!

ocenił(a) film na 9
dabram17

Właśnie zobaczyłam i jestem pod ogromnym wrażeniem. To kino wbija w fotel i długo po seansie nie daje o sobie zapomnieć. Oskarowa według mnie rola Glenn Close.

ocenił(a) film na 7
dabram17

Wszyscy świetni, z wyjątkiem młodego Ironsa... gra jak do ostatniego rzędu w teatrze.

ocenił(a) film na 7
dabram17

no właśnie, to jest teatr...

ocenił(a) film na 7
dabram17

G. Close i J. Pryce świetni. Ciekawa i przejmująca historia. 7.5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones