PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737449}

Żona

The Wife
7,3 21 235
ocen
7,3 10 1 21235
6,4 25
ocen krytyków
Żona
powrót do forum filmu Żona

Irytował mnie ten film ....

użytkownik usunięty

Film o kobiecie, czy może raczej kobietach, bo takich jest dużo, które bez mężczyzny nie istnieją. Mężczyzna jest dla niech sensem istnienia. Słaba kobieta, która nawet nie spróbowała zaistnieć samodzielnie. Która akceptowała zdrady, wykorzystywane, i szantaż emocjonalny. Nie mam dobrego zdanie o głównej bohaterce.
Jak można się tak samo deprecjonować? Nie rozumiem tego
Emocjonalnie była jak Maudie. Z ta różnicą, kolosalna różnica, że Maudie była prostą, niewykształcona kobietą, z lekkim umysłowym upośledzeniem.

Joan Castleman jest wykształcona, inteligentna, z ogromny, talentem, a identycznie jak Maudie dała się podporządkować mężczyźnie.
Mówiąc szczerza, cały czas liczyłam na to, że po nagrodę wyjdzie ona, ze wyjawi całą prawdę. To było by coś. A tak, była sztafażem dla małżonka.

Film mnie mocno irytował. Jednak rola Glenn Close była genialna. No i Pryce, w swym narcyzmie i egotyzmie bardzo wiarygodny ;)

Polecam

ocenił(a) film na 9

Moim zdaniem bardzo spłaszczyłaś tę postać, jak i całą sytuację. To nie było tak, że ona pisała, a on zbierał laury. On miał pomysły, ona nadawała im formę. Oboje czerpali z tego korzyści. Uzupełniali się i tylko razem byli w stanie tworzyć arcydzieła. Z czasem sytuacja może trochę się zmieniła - on dawała treść także swoimi zdradami, ale wciąż to on żył i zbierał materiał, a ona stała z boku, obserwowała i obracała to w literaturę. Bez niego w jej tekstach nie było życia.
Dwuznaczne moralnie było to, że nigdy jej współautorstwa nie ujawniono, a nagrodę miał odebrać tylko Joe. No i to protekcjonalne wysyłanie przez Akademię żony artysty na zakupy i do spa.
Dla mnie to film o pełni, o samotności i znalezieniu siły i wielkości we współpracy, o wzajemnym uzupełnianiu się, a jednocześnie o braku umiejętności porozumiewania się, co w przypadku dwojga pisarzy jest nie lada paradoksem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones