PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737449}

Żona

The Wife
7,3 21 232
oceny
7,3 10 1 21232
6,4 25
ocen krytyków
Żona
powrót do forum filmu Żona

Glenn Close

ocenił(a) film na 8

„Żona” to solidne kino. Scenariusz prowadzi opowieść jak po sznurku. Mamy ekspozycję, rozwinięcie kumulację, przeminę bohatera i zakończenie, pozwalające na emocjonalne zamknięcie całości. Film jest dobrze nakręcony i dobrze zmontowany. Dałbym mocną „szóstkę” i na koniec napisałbym, że również dobrze zagrany. I tak by było, gdyby nie Glenn Close. To co zobaczyłem w jej wykonaniu poruszyło mnie aż do wilgoci w oczach. Zagrała swoją rolę życia. Porównywalną do tej w „Niebezpiecznych związkach”, ale o wiele dojrzalszą nie tylko wiekiem, ale przede wszystkich ilością i jakością środków wyrazu. Od miękkiej, troskliwej i czułej, poprzez zrozpaczoną, zranioną i zdradzoną, aż do furii która zmiata sprzed siebie wszystko. Kradnie ekran za każdym razem kiedy się na nim pojawia. Nadaje interakcji z każdym z trzech mężczyzn z którymi gra (mąż, syn i dziennikarz) sens. Jest piękna i porywająca. To ona robi ten film. Jaka szkoda, że gra tak rzadko w filmach, które „da się obejrzeć”, bo obok Meryl Streep i Helen Mirren to najwybitniejsza aktorka swojego pokolenia. Akademia będzie miała w tym roku wyjątkowo łatwy wybór.

ocenił(a) film na 8
P_a_b_l_o_s_z

Mam nadzieję, że zostanie doceniona tak, jak na to zasługuje. Też jestem pod wielkim wrażeniem jej kunsztu aktorskiego.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Ona już dawno powinna być doceniimona . " Niebezpieczne zwiazki" " fatalne zauroczenie" " Albert noobs " to role które z buta zasługują na Oscara.

użytkownik usunięty
maciekb80

Chyba właśnie idzie po Oscara. Dostanie Hollywood Film Awards i została nominowana do Gotham Awards. Jednego dnia dwie dobre wiadomości dla niej.

ocenił(a) film na 8

Już trzy razy powinna dojść:/ . Może jak zagra w "wiążąc Panią Daisy : wyprawa po złote runo" to jej dadzą:)

użytkownik usunięty
maciekb80

Ale teraz to tak serio mówi się o tym, że wreszcie dostanie tego Oscara. Lady Gaga i Olivia Colman są dla niej nie lada konkurencją, ale dużo osób chce, by dostała tego Oscara i ja myślę, że Akademia tym razem ją nagrodzi. Zresztą słusznie, bo ona jest wspaniała w tym filmie!

ocenił(a) film na 8

Niestety, znowu statuetka poszła w inne ręce. Jak dotąd,nie obejrzałam "Faworyty" więc nie wypowiadam się ani na temat aktorstwa ani też samej produkcji. Niemniej,bardzo liczyłam na wygraną Glenn,tym bardziej, że już od dawna należała się tej wybitnej aktorce. I nawet "oscarowa" kreacja nie pomogła.

użytkownik usunięty
Mila1505

Niestety :(
Albo dopiero ósma nominacja (jak w przypadku takiej Geraldine Page) przyniesie jej statuetkę albo skończy jak Peter O'Toole lub Richard Burton, z siedmioma lub ośmioma nominacjami bez wygranej. Niby za jakiś czas mają kręcić nową wersję "Bulwaru zachodzącego słońca", więc liczmy na to, że występ w tym filmie przyniesie jej wreszcie Oscara :D

ocenił(a) film na 8

Kwestia szczęścia lub.... układów różnego kalibru. Bo talent i wybitne kreacje aktorskie są niezaprzeczalne.

ocenił(a) film na 6
Mila1505

Ale dlaczego się tak podniecacie tymi oskarami? Oskary już dawno przestały być wyznacznikiem sztuki. Podobnie jak noble w dziedzinach literatury i pokojowej.

ocenił(a) film na 8
GdzieToKino

Być może. Ale skoro te nagrody wciąż są przyznawane i stanowią prestiż oraz wartość kultową,to widz oczekuje sprawiedliwości oraz merytorycznych ocen i werdyktów.

ocenił(a) film na 6
Mila1505

Tylko, że to na tym polega - widz/czytelnik oczekuje, ale podaje mu się substytut, a widz/czytelnik ufa. Do czasu, aż się nie zreflektuje.

ocenił(a) film na 8
GdzieToKino

Tak jest niestety w wielu dziedzinach kultury i innych życiowych aspektów.

ocenił(a) film na 6
Mila1505

Właśnie... Cieszę się, że podzielasz moje zdanie ;-)
Chodzi o to, by mieć odpowiedni dystans do tych nagród - brać pod uwagę, ale być czujnym ;-)

ocenił(a) film na 8
GdzieToKino

Tak jak ze wszystkim we współczesnym świecie. Zarówno w sferach przyziemnych jak i wznioślejszych.

GdzieToKino

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
P_a_b_l_o_s_z

Glenn Close to wyborna aktorka - tak bardzo doceniona w teatrze (w końcu zdobyła nagrodę Tony), niestety w Hollywood nie ma AŻ tyle szcześcia. Serio życzę jej, by za tę rolę w końcu dorwała nagrodę Akademii. Bo.... no wszyscy wiemy, ze dała radę <3 Zapraszam też na pełną recenzję... :D https://www.youtube.com/watch?v=3emI99zV5iU

ocenił(a) film na 8
P_a_b_l_o_s_z

pryce też nie odstaje poziomem , świetnie sie wpasował, film jest pięknie opowiedziany słowa uznania należą się także reżyserowi , chciałbym aby ten film zdobył więcej nominacji niż tylko dla naj aktorki jak to jest przewidywane

ocenił(a) film na 8
P_a_b_l_o_s_z

Zgadzam się. Jest rewelacyjna. Pryce też swietny, ale Close jest absolutnie wspaniała . Wydaje mi się, że z wiekiem gra lepiej. Zawsze oczywiście była świetną aktorką, ale im starsza tym lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones