PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33551}

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
8,0 4 214
ocen
8,0 10 1 4214
8,3 10
ocen krytyków
Żegnaj, moja konkubino
powrót do forum filmu Żegnaj, moja konkubino

Historia Chin z perspektywy losów dwóch aktorów, swego rodzaju przypowieść o Losie rzucający ludźmi na tle Historii. Także o roli teatru w tradycji Chińczyków, która wraz z nadejściem Rewolucji Kulturalnej zostaje przez nich samych poniewierana tak jak i swymi sławami, którzy jeszcze niedawno byli idolami mas. A wraz ze śmiercią sztuki przychodzi nicość i śmierć jak można się domyśleć po zakończeniu. Reżyser rzuca oskarżycielski ton względem komunistów, który niszczy ludzi, ich indywidualność a także będący wrogi na odmienną orientację seksualną. A tak, bo i o tym opowiada ten znakomity film - o toksycznej miłości z nutką homoseksualizmu koncertowo odegraną przez Leslie Cheunga, Fengyi Zhanga a między nimi dwoma wplątującą się w ten osobliwy trójkąt Li Gong.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

"Przez niektórych" - to za mało powiedziane, zważywszy na: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=25872

Swoją drogą, gdyby w Polsce przeprowadzono podobną ankietę, to wygrałaby pewnie jakaś komedia, "Seksmisja" albo "Sami swoi".

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Sprowadzanie problemów Chenga Dieyi do homoseksualizmu jest sporym uproszczeniem, bo to zdecydowanie nie jest kolejne dziełko LGBT.

littlelotte52996

No raczej. To po prostu losy ludzi na tle historii - jak Ostatni Cesarz. Oba filmy przejmujące.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
grzegorz_cholewa

Faktycznie klimat filmu jest niesamowity. Świetnie ukazana zmieniająca się pozycja opery pekińskiej wraz ze zmianami ustroju i kultury. Leslie Cheunga zagrał bardzo przekonująco osobę dla której opera - teatr to cały świat. Chyba nie do końca odnajdującą sie w realnym świecie, zagubioną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones