PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33551}

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
8,0 4 227
ocen
8,0 10 1 4227
8,3 10
ocen krytyków
Żegnaj, moja konkubino
powrót do forum filmu Żegnaj, moja konkubino

Tak tylko chce ostrzec, że to nie jest żadne arcydzieło. Te wysokie noty są tylko dlatego, że
1) być może autor po raz pierwszy podjął tematykę starej opery chińskiej i przestawił jej losy na przestrzeni dziejów przez pryzmat przyjaźni dwóch osób.
2) film jest bardzo "wizualny" - feeria barw, pięknie zdobiony kostiumy itd. a to oddziałuje na emocje widza i ma też kilka ciekawych rozwiązań stylistycznych (zdjęcia kręcone przez łunę ognia i dymu / bez woal itd.)
Warto też dodać, że spokojnie można ten film o godzinę skrócić.... wycinając niepotrzebne nic nie wnoszące sceny.

ocenił(a) film na 5
kyle_reese

*Ochy

ocenił(a) film na 9
kyle_reese

Film bardzo brutalny? No bez przesady, chyba nie widziałaś/łeś naprawdę 'brutalnych' filmów, a co do skrócenia filmu to się z tobą nie zgodzę, bo wszystko było (dla mnie) ciekawe, chociaż tak, na początku oglądania było to zaskoczenie że to trwa aż tyle, no ale film i tak mnie wciągnął. Warto było go według mnie obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones