PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30793}

Żandarm i policjantki

Le Gendarme et les gendarmettes
7,1 28 457
ocen
7,1 10 1 28457
5,7 3
oceny krytyków
Żandarm i policjantki
powrót do forum filmu Żandarm i policjantki

HD zabija Żandarma, to już nie ten klimat :(

vlad1Go

a wiesz że nie spojrzałem na to od tej strony, poprzednie części oglądałem na zwykłej tvp1 , ale tą część oglądałem dzisiaj na tvp1 hd i faktycznie czegoś mi brakowało. Ale myślałem że to urok tej części tego cyklu, jako że to już 6 część.

vlad1Go

eee tam mi to zupełnie nie przeszkadzało, to zależy od osobistych preferencji
Mi bardzo podoba się takie odświeżanie....tylko TVP coś kiepsko sobie radzi z dopasowaniem proporcji obrazu i było widać czarne paski po bokach.

ocenił(a) film na 6
ubersoldat

Kiedyś były paski na górze,teraz są właśnie po bokach.

ubersoldat

Oglądam drugi raz w HD na TVP1 i mam znowu pełen obraz. Musisz poprawić opcje w TV :)

vlad1Go

To raczej kwestia niedopasowania proporcji filmu do konkretnego ekranu telewizora, albo nienaturalnie rozciągniesz obraz, albo będziesz miał czarne paski, a czasami nawet utnie kawałek obrazu, ze starymi filmami/serialami tak już jest i nic się nie poradzi, bo one były robione pod zupełnie inną technologię.

vlad1Go

Dla mnie lepsza jakość obrazu nigdy nie zabija filmu, wręcz przeciwnie. Dawniej filmy były kręcone również w wyższej rozdzielczości, bo wyświetlano je w kinach na dużych ekranach. Dziś dzięki tv HD mamy możność o tym się przekonać (kto nie pamięta tamtych czasów).

Ahmed_1

"Dla mnie lepsza jakość obrazu nigdy nie zabija filmu, wręcz przeciwnie." - Źle napisałem, powinienem napisać, że mi "zabija" klimat. Jestem ciekaw czy to, tylko moje lekkie zboczenie, ale nawet stare wydania książek lepiej mi się czyta hehe. Jedno jest pewne, czasem bywa tak, że lepsze jest wrogiem dobrego i tu podam przykład "Przesłuchanie" - moim zdaniem film zepsuli kompletnie wypuszczając wersję w kolorze. Przepraszam za błędy w pisowni i logice, ale wróciłem do domu bardzo 'wesoły' i znowu na TVP1 leci ŻiP. Pozdrawiam wszystkich :)

vlad1Go

Słabsza część w porównaniu do pozostałych, może jakby była córka Ludwika to by coś wniosła;d i paru innych żandarmów, którzy nie pasowali tam.

Pawlovsky

Nicole w HD - 3xTAK ;D

vlad1Go

Chyba, że tak:D

ocenił(a) film na 8
vlad1Go

A na mnie źle działa gorsza jakość obrazu. Przykład "poszukiwany, poszukiwana" itd. niedawno puszczane w odnowionej jakości. Oglądało się świetnie, czego niestety nie można powiedzieć o mojej wersji na dvd, która niestety była wyraźnie naruszona przez upływ czasu (nieco wyblakłe kolory, kreski na obrazie). Trochę to utrudniało odbiór; co innego poprawianie na siłę dodawanie czegoś, czego nie było np. "Samych swoich" i "Jak rozpętałem..." a co innego poprawianie jakości obrazu naruszonego przez ząb czasu. Co jest klimatycznego w psującym sie obrazie?

ocenił(a) film na 5
denticulatus

Oczywiście że tak. Mogę zrozumieć, że jeśli ktoś jest przyzwyczajony do czarnobiałej wersji filmu to może nie odnaleźć się w kolorze ale poprawa jakości obrazu wychodzi tylko na dobre. Wystarczy sobie porównać na przykładzie Stawki większej niż życie albo Krzyżaków.

vlad1Go

"Przesłuchanie" zawsze było w kolorze. Musiałeś oglądać jakąś dziwną wersje, albo na czarno-białym telewizorze. Jedyne filmy jakie w Polsce pokolorowano to "Sami swoi" i "Jak rozpętałem II Wojnę Światową"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones