PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31493}
6,5 5 586
ocen
6,5 10 1 5586
6,4 7
ocen krytyków
Świat Dzikiego Zachodu
powrót do forum filmu Świat Dzikiego Zachodu

Czy zauważyliście, że pistolety w filmie mają czujnik ciepła i nie działają na ludzi tylko na zimne maszyny, więc w jaki sposób chwilę po tym fakcie główni bohaterowie uprawiali sex z lodowatymi maszynami, i nawet nie przeszedł ich dreszcz? To tak jak by to robić z trupem!
Jakie macie propozycje!

Pozdrawiam!

dawid13c

Apropo filmu, to jest on całkiem całkiem, nawet bardziej niż całkiem całkiem!

ocenił(a) film na 7
dawid13c

Mnie tam najbardziej dziwi fakt, ze ten glowny czarny charakter, zbuntowany robot zastrzelil jednego z bohaterow chodź jego bron nie powinna wypalic do istoty zywej...

ocenił(a) film na 7
Picard

Wszystko wymknęło się spod kontroli...nie tylko roboty-ludzie ale także wąż czy broń.

użytkownik usunięty
vicek8

W dziecinstwie ten film robil wrazenie, teraz niestety ledwo dotrwalem do
konca... no z sentymentu obejrzalem ale bylo ciezko.. ufff..

ocenił(a) film na 7

A mnie się podobał... Szczerze mówiąc postać rewolwerowca wystraszyła mnie do tego stopnia, że po seansie bałam się wyjść z pokoju ;)) Bałam się, że wychynie gdzieś zza progu z tym swoim beznamiętnym obliczem...

ocenił(a) film na 6
mrs_robinson

Film niezły, ale jednak trochę dziur w fabule ma. Wspomniany bug z rewolwerami, robienie z Rewolwerowca jeszcze lepszego mordercy (choć wiadomo, że maszyny się psują i rozważane jest zamknięcie parku na jakiś czas) czy gość swobodnie poruszający się po terenie dla obsługi.

A co do samego Rewolwerowca to faktycznie Brynner zagrał świetnie, chyba się na tej postaci nieco wzorowano tworząc T800. ;)

Rodion_Raskolnikow

Ciekawe spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 6

Oglądałem ponownie ze dwa lata temu i pamiętam, że miałem identyczne odczucia.
Dałem jednak więcej z sentymentu.
Premierę miałem chyba jeszcze w "skalach szarości" ;)

użytkownik usunięty
ZSGifMan

heh, a tu najnowsza wersja tej historii http://www.filmweb.pl/serial/Westworld-2016-232988

ocenił(a) film na 6

Wiem, widziałem.

Zbytnio tylko zagmatwali tę historię, obnażyli jednak prostotę ludzkiej natury i ułomności na jakie cierpi większość ludzi. Serial nieco lepszy, ale nie porywa.
Nie wiem czy będę oglądał ewentualne dalsze sezony.

PZDR.

Picard

Tylko nie chodź!

ocenił(a) film na 9
dawid13c

Miały ogrzewanie bo do kobiet i tak by raczej nie strzelali. :p

ocenił(a) film na 6
dawid13c

Widocznie, kiedy trafił się im klient, to przechodziły w tryb z podgrzewaniem. ;)

ocenił(a) film na 4
dawid13c

Idiotyzmy i nielogiczności tego filmu szczególnie w ostatnim akcie to jakaś jedna wielka parodia. Rozwaliło mnie jak w jednym momencie na pytanie, jak udało działają te roboty, naukowiec odpowiada: nie wiem, to komputery zbudowały je za nas. I do tego ten widok rodem z predatora w rozdzielczości 40 na 40 pikseli. To była parodia, a nie niepowstrzymany zabójca.

Tu jest niby masa genialnych pomysłów, które później w kinie zostaną wykorzystane, ale w tym filmie spartolono je po mistrzowsku, każdy jeden pojedynczy.

Roy_v_beck

Ten obraz 40x40 pikseli to pierwszy w historii kina obraz wygenerowany komputerowo, pierwsze CGI. W końcu to 1973, dopiero co powstały pierwsze mikroprocesory. Dopiero 20 lat później powstały pierwsze oteksturowane efekty 3D w Jurasicpark, a 22 lata późnije Toy Story.

ocenił(a) film na 4
velarios90

Ale to nie jest w żadnym razie CGI, tutaj nic komputerowo nie wygenerowano, przecież to jest filtr zwykły nałożony.

Roy_v_beck

Tak to jest CGI, wiem, że trudno uwierzyć ale było to wielkie osiągnięcie techniczne w tamtych czasach. Miłej lektury.
http://www.newyorker.com/tech/elements/how-michael-crichtons-westworld-pioneered -modern-special-effects

ocenił(a) film na 4
velarios90

Ale CGI pojawiało się już przed JP więc po co ten tekst?

shamar

Czytać w szkole nie nauczyli?

ocenił(a) film na 4
velarios90

Po co ten wrzut z JP kiedy w międzczasie CGI pojawiało się w filmach? jakaś próba gimbo-zabłyśnięcia czy jak? Czy żenująca niewiedza?

shamar

Nie karmie trolla

ocenił(a) film na 4
velarios90

Więc po się tu wypowiadasz?

ocenił(a) film na 9
dawid13c

Tzw "Sex Models" - Czyli modele erotyczne miały na wyposażeniu podgrzewaną pochwe.
Czyli podczas zbliżenia erotycznego pod wpływem dotyku członka pochwa automatycznie sie nagrzewała.
Były równiez i specjalne modele dla gejów w których podgrzewał sie odbyt.
haha

ocenił(a) film na 4
Varza

@Varza Dobre! A jak ktoś chciał do buzi?

ocenił(a) film na 7
dawid13c

A mnie bardziej zastanawiało, że w latach 70 ludzie potrafili stworzyć zaawansowaną sztuczną inteligencję, ale jeszcze nie opracowali podstawowych zasad bezpieczeństwa jak wyjście ewakuacyjne :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones