PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31493}
6,5 5 586
ocen
6,5 10 1 5586
6,4 7
ocen krytyków
Świat Dzikiego Zachodu
powrót do forum filmu Świat Dzikiego Zachodu

Film ten należy obejrzeć nie tyle ze względu na fabułę, ale na fakt, iż był on pierwszym filmem, w którym zastosowano obrazy wygenerowane (zmodyfikowane) przez komputer. Dowiedziałem się o tym zupełnie przypadkiem, podczas zbierania danych historycznych do mojej pracy dyplomowej. Do niedawna byłem święcie przekonany, że pierwszym filmem, w którym zadebiutowały komputery był tron z 1982 roku, a tu taka niespodzianka - już w 1973 potrafili połączyć te dwie, jakże w tamtych czasach zupełnie odmienne dziedziny. Z wypiekami na twarzy zajrzałem na IMDB aby potwierdzić tą informację i rzeczywiście, w ciekawostkach piszą tam to samo. Interesującym jest fakt, że każde 10 sekund ujęcia z oczu naszego złego rewolwerowca wymagało aż 8 godzin pracy techników komputerowych. Zdumiewające, biorąc pod uwagę możliwości dzisiejszych komputerów. Obecnie osiągnięcie efektu mozaiki zajmuje maszynom milisekundy.
Zniecierpliwiony czekam na kolejny seans filmu w TV, żeby spojrzeć nań z zupełnie innej strony.

ocenił(a) film na 5
Zaru

Miło poznać taką ciekawostkę :) Zwróciłem uwagę na tą scenę, choć do głowy mi nie przyszło, że przecież jakoś musieli ten efekt osiągnąć, a jak to zrobić w 1973roku? Pewnie dlatego nawet przez myśl mi nie przeszło, że to CG.

Sam film dość rozczarowujący jak dla mnie. Niby ma wszystko co powinna mieć produkcja tego rodzaju z tamtego okresu, ale jednak ja się nudziłem. Pewnie winna temu jest nieśpieszna akcja, niskie jej tempo. Na plus pomysł na scenariusz i motyw ze zbuntowanymi robotami - proroczy biorąc pod uwagę przyszłe produkcje sf. Ocena jednak niska
5/10

ocenił(a) film na 7
Muszrom

W październiku 2016 będzie serial HBO Westworld 10 godzinny.
Zobaczymy jak oni sobie poradzą z tym scenariuszem :)

ocenił(a) film na 5
returner

Efekt zdaje się zadowalający : )

ocenił(a) film na 4
Zaru

Efekt efektem ale jego wykorzystanie idiotyczne: cyborg widzi dużo gorzej przez tą mozaikę ale nie ma problemu wypatrzeć ściganego "ludzia" leżącego płasko wskałach, stanowiącego nikły cel. WTF?

Zaru

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Tron z 1982 wydawał też mi się pierwszym(lub jednym z pierwszych) filmów z technologią komputerową z prostego powodu - pierwsze prawdziwe pecety(od IBM) to 1981 rok i własnie dopiero początek lat 80-tych to przełom w tej technologii.

Zaru

hej, mam nadzieje że masz się dobrze bo to tyle lat temu temat... teraz jakoś mnie naszło na zgłębienie historii CGI i tak przeglądam sobie różne filmy. Jestem pod wrażeniem Jurassic Parku, który był przełomowy w ilości wykorzystania CGI i dał porządnego kopa filmom w latach 90. Pamiętam go z kina, miałem to szczęście że ze szkoły nas zabrali. Pamiętam te "rozdziawione japy" wszystkich dookoła i cisza gdy ukazały się pierwsze dino na ekranie. To tak jak pierwszy w pełni 3D film jak Avatar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones